مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ بیست‌و نه / مهر 1398

انار؛ ماهنامۀ‌ سبک زندگی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ بیست و نه - مهر 1398
سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی
با سپاس از: همایون نصیری، آزیتا ترکاشوند، کیا رکنی،محمدرضا غفاری، سینا دادخواه،مزدک میرعابدینی، شرمین نادری،فرح مقدم، شهرام سعیدی، سوسن سیرجانی،بهنام مظاهری، آیدا عزتی، میلاد علیزاده،سارا کنعانی، یاسمن طلوعی، سبا فرجاد واحسان غلامی.

 

 

برگشت به ليست

صفجه 4 : پرده اول - قصه های نارنجی - المیرا حصارکی
قرارمان که یادتان نرفته است؟ یک قرار یواشکی بین خودمان گذاشتیم که خیال کنیم مجلۀ انار شبیه همان شهرفرنگ‌های قدیمی است. از همان‌ها که اگر پولت برای رفتن به سینما کافی نبود، دلت پرپر می‌زد برای آمدنش و شنیدن صدای راوی‌اش. شاید ایستادن جلوی لولۀ تنگ و تاریکش شبیه نشستن روی صندلی‌های مخمل قرمز سینما مولن‌روژ نبود؛ اما  امان از قصه‌هایش. قصه‌هایی که با تصویرها یواشکی تکان می‌خوردند خوراک یک ماه خواب و خیالمان بودند. حالا من هم یواشکی، شدم راوی این شهر فرنگ ....

 

صفحه 6 : آیینه جادو - آموزش مانیکور به سبکی ساده در منزل
شاید شما هم مانند بسیاری از خانم‌ها با انجام مانیکور خستگی یک ماه از تن‌تان در برود. با تماشای نظم ناخن‌هایی که تمیز و مرتب و یکدست شده‌اند، آرامش عجیبی در ذهن و جان جای می‌گیرد؛ اما گاهی هزینه‌های گزاف و نداشتن وقت و فاکتور‌های دیگر باعث می‌شود از این اتفاق دوست‌داشتنی مدت‌ها محروم شوید و خب باید بگوییم که هیچ دردی نیست که درمان نداشته باشد. برای شما یک ویدئوی کامل از مانیکور خانگی تهیه کردیم که شما را از هر سالن زیبایی بی‌نیاز می‌کند. شما به‌سادگی و با دنبال کردن این ویدئو می‌توانید لطافت و زیبایی و آرامش را به خودتان هدیه دهید. 

 

صفحه 7 : آیینه جادو - هر آنچه که باید درباره یک مجموعه اسپای خوب بدانید 
دنیای امروز با استرس عجین شده است و اتفاق‌های عجیب‌غریب و خارج از برنامه به سادگی سلامت روان را بر هم می‌ریزند. برای این مشکل چه چاره‌ای اندیشیده‌اید؟ تصور می‌کنید با خاموش کردن تلفن همراه و دور شدن از شرایط استرس‌زا همه‌چیز حل می‌شود؟ خب این یک راه‌حل کوتاه‌مدت است و تأثیری در رفع خستگی روحی و جسمی شما ندارد. پیشنهاد ویژۀ ما رفتن به یک مجموعۀ اسپادرمانی و تعیین وقت برای گرفتن ماساژهای آرام‌بخش و رها شدن در یک خلأ دوست‌داشتنی است. این شمارۀ انار به معرفی یک مرکز اسپا با امکانات هیجان‌انگیز می‌پردازد. اگر دوست دارید خستگی یک ماه گذشته را از جسم و روح‌تان بیرون کنید، ویدئویی که آماده کردیم را ببینید تا در یک مجموعۀ اسپای استاندارد با چه امکاناتی روبه‌رو خواهید شد.

 

صفحه 10 : قند هندوانه - همراه با مامان فرح
از همین اول باید هشدار دهیم که قرار است با خوراکی‌های لذیذی مواجه شوید، پس همین حالا  ته‌بندی کنید تا گرسنگی‌تان دوبرابر نشود؛ اما خودتان را سیر نکنید و برای درست کردن یک وعدۀ غذایی دل‌چسب آماده شوید. 
از شمارۀ پیش یکی از اعضای خانوادۀ مامان فرح شدیم تا هر شماره یک منوی پیشنهادی خوش‌مزه برایتان آماده کنیم. این‌بار قرار است با هم پاستا با سس پستو و باقلاقاتوق و لوبیاپلو بپزیم. 

 

صفحه 14 : قند هندوانه - منتقد ، بلاگر و تیستر غذا کیست ؟
پیش از ظهور و فراگیر شدن اینترنت برای رفتن به یک رستوران و خوردن وعده‌ای غذای لذیذ چه‌ می‌کردید؟ همیشه دنبال جایی بودید که بهترین کباب و پیتزا و... را دارد و احتمالاً یکی از اعضای خانواده که همیشه پیشنها‌دهای رستورانی خوبی در آستین داشت به کمک شما می‌آمد. حالا اما به لطف گسترش شبکه‌های مجازی و اپلیکیشن‌های متفاوت خیلی زودتر می‌توانیم به جواب برسیم و جایی برای تفریح آخر هفته انتخاب کنیم؛ اما این انتخاب‌ها همیشه مطمئن نیستند. حضور کاربران جعلی احتمال افزایش امتیاز یک رستوران متوسط را بیشتر می‌کند و تنها کسی که در این میان ضرر می‌کند، مصرف‌کننده‌ها و مخاطب‌های سایت و اپلیکیشن‌های موردنظر هستند. 

 

صفحه 18 : قند هندوانه - همراه با گوردون رمزی در نجات یک کسب و کار - کابوس هایی که میگذرند
راه انداختن یک شغل یک دردسر است و نگه داشتن و به سود رساندنش هزارویک دردسر دیگر! کمک گرفتن از یک متخصص همیشه موفقیت‌آمیز بوده است، کسی که از بیرون شاهد نقص‌های یک مجموعه است، به‌سادگی با نظرات کارشناسی می‌تواند یک کسب و کار را نجات دهد. قصد داریم از این شماره به بعد، بهترین ویدئوهای گوردون رمزی را با زیرنویس فارسی برای شما آماده کنیم. او آشپز موفقی است که چندین برنامۀ تلویزیونی موفق ساخته و شهرت جهانی دارد. یکی از برنامه‌هایش با عنوان «کابوس آشپزخانه» دقیقاً همان چیزی است که برای شما تعریف کردیم. در این سری از برنامه‌هایش سراغ رستوران‌هایی می‌رود که علی‌رغم پشت سر گذاشتن روزهای اوج به روزهای افول و ورشکستگی نزدیک شدند و او با در نظر گرفتن تصمیمات مدیریت، بهترین نظرات را اعلام می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد طبق نقشه‌ای که او در نظر گرفته جلو بروند. با انار همراه باشید و ببینید که گوردون رمزی به چه نکاتی اشاره می‌کند و آیا مدیران رستوران‌ها با نظرات او موافق هستند یا نه؟

 

صفحه 20 : سرزمین عجایب - وجیهه معمارپور: طراحی مفهومی مطالعۀ عمیق می‌طلبد
وجیهه معمارپور، دانش‌آموختۀ رشتۀ گرافیک از دانشگاه علم‌وفرهنگ است و طراح برند پارچۀ «اناردون». با او دربارۀ این مرحله از مسیر حرفه‌ای‌اش گفت‌وگویی داشتیم که پیش روی شماست.

 

صفحه 23 : سرزمین عجایب - فصل چهارخانه‌های رنگی
پاییز امسال برای ما رنگ‌وبوی خاص و نوستالژیکی دارد. چهارخانه‌ها دوباره به عرصۀ مد و طراحی بازگشته‌اند و زمانش رسیده است که پاییز با تصویر چهارخانه‌های رنگی چهرۀ زیبا‌ت