مجلۀ بی‌باک

مجله بی‌باک، شماره یک / شهریور 1398

سردبیر:   میلاد علمی
دبیر تحریریه:   میلاد میرعابدینی  
اعضای تحریریه:   سامیار راشد، ارشیا شیخ الاسلامی، امیرحسین پورسینا روزبه خندان و امید آذرزمانی 
ویرایش :  ماندانا لیاقت
عکس  :  بهزاد اویسی و محمدرضا صندید 
تصویربرداری :   حسام الدین جعفری و آرش یوسفیان 
تدوین : علی شیخ سفلی و نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان 
گرافیک و صفحه‌آرایی  :  فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
 

برگشت به ليست

صفخه 3 : تازه چه خبر ؟! - معرفی جدیدترین فراری

 

صفحه 4 : تازه چه خبر ؟! - دیو و دلبر - مقایسۀ هیوندای i20 و اُپل کورسا
اگر این مقایسه در هر جای دنیا به غیر از ایران انجام می‌شد، هیچ‌گاه عجیب به نظر نمی‌‌رسید؛ اما از آنجایی که بازار خودرو در کشورمان کاملاً منحصربه‌فرد است و زمین تا آسمان با کشورهای دیگر فرق دارد، با دیدن موضوع این مقایسه در ایران قطعاً تعجب می‌کنید.

 

صفحه 6 : اتوگالری بی‌باک -  ساعاتی همراه با  موتورسیکلت فیدل 
بحث ما در مورد موتورسیکلتی است که ظاهری مشابه وسپا دارد. موتورسواران نظرات مختلفی در مورد این اسکوتر دارند و کسانی که آن‌چنان تخصصی در مورد موتورسیکلت ندارند، از آن به‌عنوان غولی نام می‌برند که حتی وسپا هم نمی‌تواند به گرد آن برسد!

 

صفحه 8 : خط تولید - مناسب برای آقای سناتور - نگاهی به دوج کرونت 1972
پس از جنگ جهانی کرونت اولین‌بار بعد از جنگ‌ جهانی دوم و در سال 1949معرفی شد. البته آمریکایی‌ها در طول جنگ‌ جهانی دوم کمتر از دیگر کشورهای درگیر جنگ، آسیب دیده بودند و از نظر توان اقتصادی کمپانی‌های آمریکایی نسبت به رقیبان اروپایی شرایط بهتری داشتند. از این‌رو در سال‌های 1947 تا 1950 که در واقع سال‌های پایانی دهۀ جنگ برای دنیا بود، برندهای آمریکایی تحقیقات و آزمایش‌های گسترده‌ای را برای معرفی محصولات جدید آغاز کردند. به‌این‌ترتیب دوج یا همان داج هم از این قافله عقب نماند تا مدل «Coronet» یکی از جدیدترین خودروهای این کمپانی لقب بگیرد.

 

صفحه 11 : حین رانندگی باید به سلامت جسمانی توجه کرد - فرار از گارد عضلانی
متخصصان معتقدند که نباید با عجله وارد خودرو شد. می‌بایست اول روی صندلی بنشینید، سپس پاها را به‌سمت داخل بچرخانید. هنگام خارج‌شدن نیز اول پاها را خارج کنید، سپس بدن را بیرون ببرید. به ‌این ‌ترتیب عضلات بدن و به‌خصوص ستون‌فقرات به‌صورت مرحله‌به‌مرحله درگیر انتقال وزن بدن به داخل خودرو می‌شوند. 

 

صفحه 14 : بازگشت به آینده - دریفت در تنور آزادی!
اولین مرحله از مسابقات دریفت قهرمانی کشور سال 98 در سبک «فرمولا دریفت» با حضور 12شرکت‌کننده از سراسر کشور در پیست موتورسواری و اتومبیل‌رانی تهران برگزار شد. 

 

صفحه 16 : مه شکن - نگاهی به 2 قایق تفریحی رویایی - خفن‌ترین یات‌های دنیا
بی‌شک باید 118 Wallypower را قالی کرمان دنیای دریانوردی دانست. این قایق در سال 2003 ساخته شد و با وجود گذشت بیش از 15سال از طراحی و ساخت آن، هنوز هم از یات‌های زیبا، پیشرفته‌ و جاودانۀ تاریخ است. طراحی 118 فقط جنبۀ زیبایی ندارد؛ بلکه حاصل مطالعه و تحقیق و آزمایش‌های متعدد در تأسیسات «اس.‌اس.‌پی.‌ای.» (SSPA)و گوتنبرگ سوئد است. 118 در تونل باد فراری(ferrari) در مارانللو برای تست آیرودینامیک آزمایش شد که دماغۀ V شکل آن با زاویۀ 22درجه، حاصل این آزمایش‌ است...

 

صفحه 18 : مه شکن -ویدئو خط تولید تویوتا