مجلۀ ورزشی فن

هفته نامه ورزشی فن، شماره چهل و شش / بیست و نهم مرداد 1398

سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه :سعیده فتحی
دبیر عکس :مجتبی صالح
تدوین: نسیم نور یآزاد
گرافیک و صفحه آرایی: فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
فیلمبرداری: محمدحسین زبیدی و علیرضا روزبهانی
روابط عمومی: پروانه نوروزی و علیرضا اصلاحی
کارشناس ارشد توسعه بازار: زهرا قنائی
با سپاس از همکاری
فرهاد اشراقی، آرش محمدی، نصیر مقدری، اردلان شریعت
آزاده حکا کزاده، امیر شمس، افسون حضرتی، مهدی هژبری
علی تورانی، امیرحسین فرزانه و علی نصرتی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - آمدن و ماندن مدتی این مثنوی تأخیر شد
بهار سال گـذشتـه وقتی با ویژه‌نامـۀ جام‌ جهانی پا به موبایل‌های شما گذاشتیم و مهمان چشم‌هایتان شدیـم، هدفمـان ماندن بود و تلاشمان جلب رضایت شما. آمده بودیم تا گوشه‌ای از اوقات‌فراغت مخاطبانمان را در این روزهای پُرهیاهو پُر کنیم؛ اما مشکلات فراوانی دست‌به‌دست هم داد تا برای مدتی از نظرها محو شویم. اتفاقاتی که برایمان حکم توفیق اجباری پیدا کرد تا بتوانیم در لاک خویش فرو برویم و مشغول خودسازی شویم.حالا دوباره آمـده‌ایم...

 

صفحه 6 :چهل تکه - ایمان دارم و امیدوارم -فرهاد مجیدی: هدفم المپیک است نه استقلال
نزدیک به 50 سال است که تیم ملی امید ایران نتوانسته راهی رقابت‌های المپیک شود و حالا قرعه به نام فرهاد مجیدی افتاده است تا این تیم را مهیای حضور در پیکارهای انتخابی المپیک 2020 توکیو بکند. 

 

صفحه 7 : چهل تکه - بیرانوند: پرسپولیس بدون من هم می‌تواند قهرمان شود
این روزها دوباره بازار شایعۀ لژیونر شدن علیرضا بیرانوند داغ است و عده‌ای از هواداران پرسپولیس همین مسئله را دلیل اصلی بی‌انگیزه شدن سنگربان شمارۀ یک تیم ملی تلقی می‌کنند؛ اما خود علیرضا اصلاً چنین عقیده‌ای ندارد. 

 

صفحه 9 : چهل تکه -کارلوس کی‌روش : یک تکه از قلبم در ایران جا مانده
 نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که کارلوس کی‌روش بخشی فراموش‌نشدنی از فوتبال ماست. به همین خاطر حرف‌هایش در مورد ایران و تیم ملی کشورمان همچنان جذاب است.

 

صفحه 11 : مطب - آشنایی با بیماری خفتۀ کارمندان 
از بیماری‌های شایع‌ دوران حاضر می‌توان به آرتروز گردن و انواع بیماری‌های مختص دست و شانه و کتف اشاره کرد؛ به‌ویژه برای کارمندان و افراد پشت میزنشینی که در طول شبانه‌روز اوقات فراوانی را صرف کار با کامپیوتر می‌کنند.

 

صفحه 13 : هالتر - بدن‌سازی رایگان در فن
خیلی‌هامان به دلایل متعددی نمی‌توانیم راهی باشگاه‌های ورزشی ‌شویم؛ از مسائل مالی گرفته تا کمبود وقت، نگرانی از تمیزی وسایل و... .

 

صفحه 15 : نمایشگاه -4 آکادمی فعال در پایتخت راگبی؛ مطرح در جهان، مظلوم در ایران
راگبی در حالی ‌که یک رشتۀ المپیکی است؛ اما در ایران، ورزشی جوان و در حال پیشرفت به حساب می‌آید. هم‌اکنون 4 آکادمی استعدادیابی فعال راگبی در تهران وجود دارد: باشگاه‌های پارت، تهران کلاب، ویکتور و باشگاه داتیس که در تمام رده‌ها فعال است. تیم‌های پسران شیراز، سهند تبریز، نوین خراسان و کرمانشاه نیز از جمله فعال‌های این رشته به حساب می‌آیند.

 

صفحه 17: مغزی - رؤیای شیرین صعود در سرزمین اژدها 
مسیر جام‌جهانی بسکتبال منتهی به المپیک است. بهترین تیم آسیایی در رقابت‌های جام جهانی 2019 چین، به‌طور مستقیم مسافر المپیک 2020 توکیوست و تیم ملی بسکتبال با همۀ حاشیه‌هایی که تاکنون داشته، یکی از بخت‌های صعود به المپیک است. ایران نخستین بازی‌اش را 9 شهریور برگزار می‌کند. شانس صعود تیم ملی همه را بسیج کرده تا بگویند باید تیم قدرتمندی را روانۀ این بازی‌ها کرد. 

 

صفحه 19 : راکت - ثریا آقایی: المپیک رؤیای من است
ثریا آقایی، بانوی بدمینتون‌باز، از طرف فدراسیون جهانی بدمینتون، به کمپ جهانی آمادگی دعوت شد تا اولین بانوی ایرانی‌ باشد که در این رشته به المپیک راه پیدا می‌کند. صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید.