مجلۀ ورزشی فن

هفته نامه ورزشی فن، شماره چهل و هشت / دوازده شهریور 1398

سردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
تدوین : نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان
ویرایش : ماندانا لیاقت
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
فیلمبرداری : محمدحسین زبیدی و علیرضا روزبهانی
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی

با سپاس از همکاری
فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، نصیر مقدری، اردلان شریعت
آزاده حکاک‌زاده،  امیر شمس، افسـون حضرتی، مهدی هژبری
علی تورانی، امیرحسین فرزانه و علی نصرتی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه -تکلیف پاداش المپیک را روشن کنید 
رقابت‌های المپیک تابستانی توکیو 2020 کمتر از یک سال دیگر آغاز خواهد شد و با توجه به شرایط کنونی ورزش ایران به نظر می‌رسد به احتمال قوی با بالغ بر 50 ورزش‌کار در این عرصه حضور پیدا خواهیم کرد. ورزش‌کارانی که احتمال مدال گرفتن بعضی از آن‌ها واقعاً زیاد است. به همین خاطر باید از همین حالا به موازات تدارکات جسمی، در اندیشۀ تقویت روحیۀ آن‌ها هم باشیم

 

صفحه 6 : چهل تکه - تعطیلی لیگ با پلاک موقت
هفتۀ دوم رقابت‌های لیگ برتر به اتمام رسید و این مسابقات به خاطر برپایی اردوی تدارکاتی تیم‌های ملی امید و بزرگ‌سالان و سفر آن‌ها به ازبکستان و هنگ‌کنگ به صورت موقت تعطیل شد. 

 

صفحه 7 : چهل تکه - استقلال و پرسپولیس در بن‌بست؟
استقلال و پرسپولیس به نوعی نگین‌های انگشتر فوتبال ایران هستند. قطب‌های سنتی و پرطرفداری که طی چند ماه گذشته تحولات بسیاری را شاهد بوده‌اند؛ سرمربیان هر دو تیم عوض شدند و در عرصۀ مدیریتی هم شاهد تحولاتی هستیم که طی روزهای آینده همچنان تداوم خواهد داشت.

 

صفحه 8 : چهل تکه - طارمی: می‌خواهم بهترین مهاجم آسیا شوم
مهدی طارمی، پسری که کارلوس کی‌روش برای استفاده از او انتقادات بسیاری را در داخل ایران به جان خرید، این روزها در لیگ پرتغال بازی می‌کند و اتفاقاً شرایط خوبی هم دارد. 
 

 

صفحه 10 : چهل تکه - آغاز هیجان دوبارۀ لیگ قهرمانان در قارۀ سبز
با برگزاری مرحلۀ پلی‌آف و انتخاب 32 تیم برگزیده، مراسم قرعه‌کشی فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد تا از اواخر ماه جاری شاهد رویارویی مجدد بزرگان قارۀ سبز باشیم.

 

صفحه 11 : چهل تکه - زیدان: فتح سه‌گانه با رئال‌مادرید رؤیا نیست
پس از یک دوره استراحت کوتاه‌مدت حالا زین‌الدین زیدان دوباره مأمور سر و سامان دادن به وضعیت رئال‌مادرید شده است، البته این بار بدون کریستیانو رونالدو. زیدان روز جمعه در گفت‌وگو با سایت اینترنتی باشگاه رئال‌مادرید از شرایط کنونی و اهدافش سخن گفت. 

 

صفحه 12 : مطب - اتفاق تلخی به نام کمردرد
تقریباً می‌توان گفت یک‌سوم مردم دنیا یا از کمردرد رنج می‌برند یا حداقل یک‌بار در زندگیشان این درد عذاب‌آور را تجربه کرده‌اند. معضل بزرگی که مهم‌ترین دلیل آن علاوه بر ورزش نکردن، رعایت نکردن نکات ایمنی بسیار پیش‌پاافتاده و در عین حال فوق‌العاده مهم است.

 

صفحه 14 : هالتر - بدن‌سازی رایگان در فن
بدون شک یکی از مهم‌ترین اعضای بدن که عضلاتش نیاز مبرمی به تقویت اصولی و همیشگی دارد، کمر است. عضو بسیار مهمی که همواره بار سنگینی روی آن سنگینی می‌کند. گاهی اوقات اشتباهات فاحش در چگونه بلند کردن اجسام سنگین و تقویت نکردن عضلات کمر دردسرهای بزرگ و خسارات جبران‌ناپذیری به همۀ ما وارد می‌کند که حتی با صرف هزینه‌های گزاف هم نمی‌توانیم سلامتی خودمان را به دست آوریم.

 

صفحه 16 : مغزی - تیم ملی بسکتبال به خودی باخت!
تیم ملی بسکتبال 2 بازی نخست خود در جام جهانی 2019 را واگذار کرد. 2 بازی که می‌توانست برنده از میدان خارج شود؛ اما این اتفاق نیفتاد تا باز هم در حسرت صعود به المپیک بنشینیم.

 

صفحه 17 : نمایشگاه - با قوانین چوگان آشنا شوید
هفتۀ گذشته از تاریخچۀ ورزش چوگان و پیدایش و گسترش آن نوشتیم. خوب است در مورد قوانین این ورزش کهن هم بدانید: 

 

صفحه 19 - چهل تکه - داستان خانم گل لیگ برتر فوتبال - زهرا قنبری: من کریس رونالدوی ایرانم
زهرا قنبری همان دختر گل‌زن فوتبال ایران است که همه او را به نام کریس ایرانی می‌شناسند. با خانم گل فوتبال ایران گپی زدیم که در ادامه می‌خوانید. «امسال برای دومین بار خانم گل شدم، فقط با این تفاوت که امسال با 51 گل در 18 بازی رکورد هم زدم. رکورد قبلی 46 گل بوده است.»

 

صفحه 21 : دوبنده - خیمۀ مشکلات روی سروگردن کشتی
پس از بالغ بر شش ماه بلاتکلیفی و وقوع اتفاقات عجیب‌غریب، سرانجام در انتخاباتی پرسروصدا علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد تا یکی از داغ‌ترین تابستان‌های عمرش را سپری کند.