مجلۀ ورزشی فن

هفته نامه ورزشی فن، شماره چهل و نه / بیست ‌و شش شهریور 1398

سردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
ویرایش : ماندانا لیاقت
تدوین : نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
فیلم‌برداری : محمدحسین زبیدی و علیرضا روزبهانی
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی

با سپاس از همکاری
فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، نصیر مقدری، دکتر اردلان شریعت، دکترآزاده حکاک‌زاده،  امیر شمس، افسـون حضرتی، مهدی هژبری، امیرحسین فرزانه
 علی نصرتی و زهرا قنائی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - دربی؛  مجالی برای خودنمایی
شمارش معکوس برای رویارویی استقلال و پرسپولیس آغاز شده است. پنج روز دیگر در آخرین ساعات تابستان دوباره سرخابی‌های پایتخت مقابل همدیگر صف می‌کشند. نبردی گلادیاتورگونه که همه می‌دانند ارزش آن به مراتب بیشتر از سه امتیاز است و اهمیت آن بسیار فراتر از یک مسابقۀ عادی.

 

صفحه 6 : چهل تکه - حسینی: تابستانِ استقلال یکشنبه شب بهاری می‌شود
بدون شک حالا که مهدی رحمتی از استقلال جدا شده است، نگاه همۀ هواداران این تیم برای جدال مقابل پرسپولیس، به پنجه‌های سیدحسین حسینی دوخته می‌شود. سنگربانی که این فصل کار بسیار دشواری را پیش روی خود دارد و به خوبی می‌داند اگر یکشنبه‌ شب نمایش مطلوبی داشته باشد، محبوبیتش در جمع آبی‌دوستان چند برابر خواهد شد. حسینی قاطعانه از پیروزی حرف می‌زند.

 

صفحه 7 : چهل تکه - ترابی: نبرد بهاری را بردیم، جدال تابستانی را هم می‌بریم
مهدی ترابی یکی از بازیکنانی است که اگر مصدوم نباشد قطعاً در پازل تاکتیکی گابریل کالدرون برای مصاف با استقلال نقش پررنگی را ایفا خواهد کرد. ترابی با امیدواری و انگیزۀ بسیار زیادی از تکرار پیروزی سرخ‌پوشان مقابل حریف سنتی‌شان صحبت می‌کند. 

 

صفحه 8 : شانس - مسابقۀ جدید؛ برندۀ خوش‌شانس دربی؛ چند چند؟
همان‌طور که وعده داده بودیم در سری جدید هفته‌نامۀ فن، مسابقات و جوایز ارزنده بخشی جدانشدنی‌اند. روندی که از هفتۀ گذشته آغاز شده پنج روز دیگر شاهد رویارویی استقلال و پرسپولیس خواهیم بود.

 

صفحه 11 : چهل تکه - آغاز مرحلۀ گروهی لیگ قهرمانان اروپا  ، نبرد پاریسی‌ها با شاگردان زیدان
مرحلۀ گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا از امشب آغاز خواهد شد تا دوباره شاهد هیاهوی فرعون‌های کوچک دنیای فوتبال در قارۀ سبز باشیم. مسابقاتی که به جرئت می‌توان گفت باکیفیت‌ترین رقابت‌های فوتبال در عرصۀ باشگاهی جهان محسوب می‌شوند و در سراسر دنیا میلیاردها بینندۀ تلویزیونی دارند. بدون هیچ شک و تردیدی، رویارویی پاریسن ژرمن با رئال مادرید مهم‌ترین مسابقۀ هفتۀ اول این پیکارها به حساب می‌آید. 

 

صفحه 12 : مطب - مراقب ساییدگی زانو باشیم 
یکی از بیماری‌های دردآوری که افراد در اوایل دورۀ میان‌سالی و متأسفانه گاهی اوقات حتی در دوران جوانی به آن دچار می‌شوند، ساییدگی و مشکلات زانوست. زانو‌ها که برای ما حکم لولاهای بدن را دارند، از عضوهای بسیار پرتلاش و در عین حال مظلوم بدن محسوب می‌شوند که در بسیاری مواقع بار زیادی بر روی دوش‌شان است.

 

صفحه 14 : هالتر - زانوها؛ لولاهایی که باید تقویت شوند
در نشستن، بلندشدن، جابه‌جا کردن اجسام، دویدن و... دو عضو موازی در بدن وجود دارند که فشار شدیدی متحمل می‌شوند و اگر با آن‌ها درست رفتار و تقویت‌شان نکنیم، بدون شک پس از مدتی دچار ساییدگی و فرسودگی خواهند شد

 

صفحه 17 : آبشار - دورهمی والیبال
تیم ملی والیبال به رقابت‌های انتخابی المپیک صعود کرد؛ اما کار اصلی ایران همان‌جا خواهد بود، آنجایی که قهرمانش راهی رقابت‌های المپیک 2020 می‌شود. 

 

صفحه 18 : شانس - کافه فوتبال؛ میزبان برندۀ خوشبخت روپایی رؤیایی!
مسابقات اپلیکیشن کوزه همچنان در حال برگزاری است و جوایز نفیس آن هم به راه. در اواسط تابستان یک مسابقۀ روپایی ترتیب دادیم که با استقبال بسیار خوب شما عزیزان همراه شد. مخاطبان کوزه وارد گود شدند تا از صف برندگان ما جا نمانند. مدیریت هم به قول خودش وفا کرد تا همچون همیشه نزد مخاطبان خوش‌قول باقی بماند.

 

صفحه 20 : مغزی - نیکخواه بهرامی:توکـیــو منتظر ما باش
«بسکتبال هدفی جز المپیکی شدن نداشت که به آن هم رسید.» این گلِ صحبت‌های کاپیتان تیم ملی بسکتبال است. صمد نیکخواه بهرامی معتقد است در بازی نخست مقابل پورتوریکو اتفاقات عجیب‌غریبی رخ داده که بیشتر آن به کادر فنی برمی‌گردد؛ اما نمی‌خواهد در این باره بیشتر صحبت کند!