مجلۀ ورزشی فن

هفته نامه ورزشی فن، شماره پنجاه / دو مهر 1398

سردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
فیلم‌برداری : محمدحسین زبیدی و علیرضا روزبهانی
تدوین : نسیم نوری‌آزاد
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
ویرایش : ماندانا لیاقت
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی

با سپاس از همکاری
مهدی هژبری، فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، دکتر اردلان شریعت
دکترآزاده حکاک‌زاده،  امیر شمس، افسون حضرتی،  
علی تورانی، امیرحسین فرزانه و علی نصرتی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - ساعت المپیک هنوز زنگ نزده است
در میان اهالی ورزش این عبارت رایج است که سالِ قبل از المپیک مثل برق‌وباد می‌گذرد، اصطلاحی کاملاً درست و منطقی! چون هنگامی که شمارش معکوس برای برگزاری رقابت‌های المپیک آغاز می‌شود، ماه‌های منتهی به آن مانند برق می‌گذرند و این رخداد عظیم بسیار زودتر از حد تصورمان آغاز می‌شود

 

صفحه 7 : چهل تکه - بیرانوند: بعد از  پنالتی به همه گفتم می‌بریم
حالا در میان پرسپولیسی‌ها همه از یک نفر صحبت می‌کنند. فردی که به‌جرئت می‌توان گفت اگر همین روند را ادامه بدهد، قطعاً به لحاظ محبوبیت و کیفیت بازی از احمدرضا عابدزاده هم سبقت خواهد گرفت. سنگربانی خوش‌قلب به نام علیرضا بیرانوند. مردی که پس از مهار ضربۀ پنالتی علی کریمی در دربی پایتخت، قاطعانه حرف از قهرمانی چهارم متوالی سرخ‌پوشان می‌زند.

 

صفحه 8 : چهل تکه - بازگشت مدعیان ایرانی به نیمکت استقلال
دربی پایتخت برگزار شد و پرسپولیس توانست این جدال سنتی را با یک گل به سود خودش تمام کند تا پایه‌های حکومت گابریل کالدرون در کاخ سرخ مستحکم‌تر از قبل شود.

 

صفحه 9 : چهل تکه -حرف‌های سیاست‌مدارانۀ مرد کُروات
نتایج ضعیف در الاهلی عربستان باعث شد تا عمر حضور برانکو ایوانکوویچ در لیگ حرفه‌ای این کشور کوتاه‌تر از حد تصورمان شود. البته هنوز در رابطه با ماندن یا اخراج شدن پروفسور کروات حرف و حدیث‌های زیادی مطرح است.

 

صفحه 10 : چهل تکه - زیدان در پایان خط رئال
نتایج ناامیدکنندۀ رئال‌مادرید در فصل گذشته موجب شد تا مدیران این باشگاه به فکر چاره بیفتند و دوباره از زین‌الدین زیدان برای نشستن روی نیمکت این تیم دعوت‌کنند. اتفاقی که در ابتدای کار امیدوارکننده به نظر می‌آمد؛ اما...

 

صفحه 12 : مطب - هیولای پنهان را بشناسید ، لوازم خانگی ابزار ورزشی نیستند
یکی از تصورات کاملاً غلط رایج در میان بازنشستگان و خانم‌های خانه‌دار این است که گمان می‌کنند کار در منزل برایشان حکم ورزش را دارد و به انجام حرکات کششی و تقویتی در طول شبانه‌روز هیچ نیازی ندارند.

 

صفحه 15 : دوبنده - فوق ستاره‌ای به نام حسن یزدانی
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در قزاقستان به پایان رسید و تیم ملی کشورمان که در دورۀ قبلی این مسابقات عنوان نازل یازدهم را مال خود کرده بود، در رتبۀ چهارم قرار گرفت تا نویدبخش روزهای بهتری تا زمان آغاز رقابت‌های المپیک توکیو باشد. شاگردان غلامرضا محمدی اگرچه در چند وزن غافلگیر شدند؛ اما در نهایت توانستند گلیم تیم خودشان را از آب بیرون بکشند و باعث امیدواری ورزش‌دوستان شوند. به لطف فوق ستاره‌ای به نام حسن یزدانی، دستمان از مدال طلا در قزاقستان کوتاه نماند

 

صفحه 16 : دوبنده - کریمی: نقرۀ جهان را در المپیک طلا می‌کنم
علیرضا کریمی، کشتی‌گیر شایستۀ وزن 92 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد کشورمان، بااقتدار تا جدال نهایی پیش آمد؛ اما در مصاف با حریف آمریکایی مغلوب شد تا به مدال نقرۀ رقابت‌های جهانی قزاقستان قناعت کند. 

 

صفحه 18 : آبشار - قهرمانی فدراسیون بی‌رئیس
تیم ملی والیبال بار دیگر ثابت کرد که پا را فراتر از آسیا گذاشته است. ایران با آبشارهای خروشان و پرنده‌های بلندپروازش، آسیا را بار دیگر تسخیر کرد و بر بلندای قارۀ کهن ایستاد.

 

صفحه 20 : نمایشگاه - هنرنمایی در حضور بانو ظریف، بانوان چوگان؛  سوار بر رخش و میدان
رقابت‌های لیگ چوگان بانوان کشورمان صبح جمعۀ هفتۀ گذشته در میدان اسب‌دوانی قصر فیروزه (شهدا) برگزار شد و استقبال خوبی هم از آن به عمل آمد.