مجلۀ ورزشی فن

هفته نامه ورزشی فن، شماره پنجاه و یک / نه مهر 1398

سردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
فیلم‌برداری : علی  روزبهانی
تدوین : نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
ویرایش : ماندانا لیاقت
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی

با سپاس از همکاری
مهدی هژبری، فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، دکتر اردلان شریعت
دکترآزاده حکاک‌زاده، افسون حضرتی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - از حالا برای تیم امید ختم نگیریم
مراسم قرعه‌کشی مرحلۀ نهایی رقابت‌های فوتبال انتخابی المپیک توکیو پنجشنبۀ هفتۀ گذشته برگزار شد و تیم ملی امید کشورمان با کرۀ جنوبی و ازبکستان و چین هم‌گروه گردید تا از همین حالا مشخص شود برای رسیدن به المپیک کار بسیار دشواری را پیش روی خودش دارد.

 

صفحه 7 :  چهل تکه - استقلال و پرسپولیس و مسیری که به قهرمانی ختم نمی‌شود
هفتۀ پنجم رقابت‌های لیگ برتر به اتمام رسید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که طی هفته‌های برگزارشدۀ فصل جاری به‌وضوح قابل مشاهده است، ضعف تاکتیکی استقلال و پرسپولیس و ناتوانایی آن‌ها در کسب نتایج مطلوب بوده است.

 

صفحه 8 : چهل تکه : بازگشت مردان زخم‌خوردۀ زیدان
هفتۀ دوم مرحلۀ گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از امشب در حالی آغاز می‌شود که رئال‌مادرید زخم‌خورده در بازی اول امشب هیچ چاره‌ای جز پیروزی نخواهد داشت. از سوی دیگر، فردا شب در مهم‌ترین بازی هفته همۀ نگاه‌ها معطوف به ورزشگاه نیوکمپ می‌شود. جایی که بارسلونا از اینترمیلان، آماده‌ترین تیم این روزهای ایتالیا، پذیرایی خواهد کرد

 

صفحه 10 : رویداد -  تهران زیر پای چترباز ماجراجو 
از روزی که برج میلاد تهران به بهره‌برداری رسید، پریدن از روی آن جزو آرزوهای اغلب چتربازان مطرح کشور بود؛ اما بنا بر دلایلی مجوز چنین کاری به‌سختی صادر می‌شود. البته دشواری‌های دریافت مجوزهای لازم مانع از آن نشد که ارشا اقدسی، بدل‌کار بزرگ و ماجراجو، از هدف خودش دست بکشد.

 

صفحه 12 : هالتر - کوزه‌گرها در کوزه افتادند!- ما به‌جای شما ورزش کردیم
از قدیم‌ گفته‌اند: «دوصد گفته چون نیم‌کردار نیست.» این ضرب‌المثل حداقل در رابطه با ورزش کردن در جامعۀ ما، بسیار صدق می‌کند. کم نیستند عزیزانی که مرتب در رسانه‌های گروهی مردم را به ورزش کردن تشویق می‌کنند؛ اما خودشان با این مقولۀ مهم بیگانه و با بالش و لحاف بیشتر از وسایل ورزشی مأنوس هستند!
 

 

صفحه 14 : مطب - آشنایی با آسیب‌دیدگی‌های شایع در والیبال
والیبال از نشاط‌آوری و جذابیت فراوانی برخوردار است و یکی از ورزش‌هایی است که تقریباً تمام عضلات بدن را درگیر می‌کند و به همین خاطر میزان و شدت آسیب‌دیدگی در آن گاهی بسیار زیاد است. اتفاقات تلخی که برخی مواقع به قیمت تمام شدن دوران ورزشی یک والیبالیست تمام می‌شود. 

 

صفحه 15 : نمایشگاه - چوگان را کجا آموزش ببینیم؟
طی هفته‌های گذشته گزارش کاملی از تاریخچه و شرایط و قوانین چوگان در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. در این هفته به سراغ مجموعه‌هایی رفتیم که چوگان در آن‌ها بازی یا آموزش داده می‌شود. مجموعه‌هایی که با کمی اغماض می‌توان گفت در چهار گوشۀ تهران پراکنده‌اند. پراکنده و البته کمی هم گران!

 

صفحه 17 : آبشار - نگاهی به والیبال؛ ششمین ورزش محبوب دنیا
بدون شک والیبال یکی از محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی در دنیا محسوب می‌شود که در داخل کشور خودمان هم هواداران بسیار زیادی دارد. این روزها به بهانۀ برگزاری جام‌جهانی والیبال دوباره تنور این رشته داغ شده است و همین مسئله، بهانۀ خوبی شد تا شما را با تاریخچه، قوانین، قواعد و آسیب‌دیدگی‌های آن آشنا کنیم. طی هفته‌های آینده با ما همراه باشید.

 

صفحه 19 : آبشار - موسوی: مصدوم نیستم، خسته‌ام
محمد موسوی برای سومین بار توانست عنوان بهترین مدافع آسیا را از آن خود کند. ملی‌پوش سرعتی‌زن کشورمان دربارۀ کسب این عنوان گفت: «از عنوان بهترین خوشم می‌آید و برای همین تلاش می‌کنم تا همیشه بهترین باشم.»

 

صفحه 22 : دوبنده - پای صحبت فوق‌ستارۀ کشتی جهان - حسن یزدانی: یک طلای دیگر از المپیک طلبکارم
کشتی ایران حالا صاحب یک فوق‌ستاره شده است که اگر مشکل خاصی برایش ایجاد نشود، تابستان سال آینده مقتدرانه صاحب دومین مدال طلا در المپیک خواهد شد. اتفاقی که حسن یزدانی از همین حالا برای تحقق آن برنامه‌ریزی کرده است.