مجلۀ سبک زندگی  انار

انار، شمارۀ‌ 0 / آذر 1395، /

صاحب‌امتیاز: موسسه‌ی فرهنگی و هنری «کوزه‌ی نقش و نگار»
اعضای هیئت‌مدیره: سیدحمیدرضا خلیل‌پور، انوشه آقایی، پریا آقایی
مدیرمسئول: پریا آقایی
سردبیر: محمدجواد ترابی
دبیرتحریریه: فرید عطارزاده
تحریریه: کسری کریمی‌طار، فاطمه مهدی‌پور، یاسر نوروزی
ویراستار و نمونه‌خوان: فرزانه اختیاری
طراح و صفحه‌آرا: علی گنجوی
دبیر چندرسانه‌ای: مهدی دزیانی
با سپاس از نوید عطارزاده، مهرداد علی نژاد و انتشارات به‌نگار
شرح عکس جلد: فاطمه افتخاری در حال پرواز با پاراگلایدر

ویدیو ها برگشت به ليست

صفحه 4
سخن سردبیر: اناری بر درخت آگاهی
ماهنامه انار، چه بخواهد و چه نخواهد، نخستین نشریه آنلاینی است که به صورت تعاملی، آن هم انحصارا در فضای مجازی وب ایرانی، منتشرمي‌شود. ماهنامه‌اي که دربستری به نام «کوزه » شکل گرفته و قرار است در آینده نزدیک، یکی از چندین نشریه منظم این بستر باشد.

صفحه 5
طرز خوردن انار نگاهی اجمالی به نشریه الکترونیکی انار
برای این که انار را بخورید، چند راه حل ساده پیش روی شماست.
اول اینکه آن را چند قاچ کنید؛ به این ترتیب که به جای هضم تمام صفحه‌های مجله که احتمالاً سبب افت فشار و سر‌‌گیجه می‌شود، بخش بخش به سراغش بروید. خیالتان هم راحت باشد که هر شماره یک ماه دست‌کم اعتبار دارد و از تاریخ مصرفش نمی‌گذرد  و فاسد  نمی‌شود.

صفحه 6:
انار را چه کسانی دانه میکنند؟
معرفی همکاران
محمدجواد ترابی، فرید عطارزاده،کسری کریمی طار،یاسر نوروزی،فاطمه مهدی‌پور،علی گنجوی

صفحه 8:
تنها در آسمان گفت و گو با فاطمه افتخاری قهرمان زن پاراگلایدر ایرانی
جهان برای او از آسمان‌ها آغاز می‌شود؛ زمین مال او است اگر از آسمان به آن نگاه کند. «فاطمه افتخاری» دختر پاراگلایدر ایرانی است که با وجود 27 سال سن به آرزوی خود یعنی پرواز رسیده است. پروازهایی که در آن هواپیما نقش ندارد و با پاراگلایدر این کار را انجام می‌دهد. تابستانی که گذشت او در مسابقات مقدماتی جام جهانی پاراگلایدر حضور پیدا کرد و از بین 9 زن شرکت کننده؛ رتبه اول را به دست آورد. «فاطمه افتخاری» یک ماجراجوی تمام عیار است که عشق و اعتیاد در پرواز او را به اینجا رسانده است. گفت‌و‌گوی «انار» با این ورزشکار را می‌خوانید.

صفحه 10:
هفت ترین/ ماراتن بخت های غیر آمریکایی اسکار با نامزدهای اصلی اسکار فیلم خارجی زبان امسال آشنا شوید
زمان اکران «فروشنده»، یکی از مشکلات اصلی اصغر فرهادی و تهیه کنندگان این فیلم بود. آخرین ساخته کارگردان برنده اسکار می‌بایستی تا پیش از نیمه اول مهر اکران می‌شد زیرا این موضوع مستقیما روی احتمال حضور آن در بین نامزدهای جوایز اسکار تاثیرگذار بود؛ معضلی که البته در نهایت ختم به خیر شد. در حالی که تهیه کنندگان فیلم‌های آمریکایی حاضر در اسکار هشتاد و نهم می‌توانند تا پایان سال 2016 آثار خود را به نمایش درآورند، قوانین برای فیلم‌های خارجی کمی‌متفاوت است. هر سال کشورهای مختلف تا اوایل ماه اکتبر فرصت دارند تا فیلم‌های خود را به آکادمی ‌ارسال کنند و از طرفی همه این فیلم‌ها باید تا آن هنگام به اکران درآمده باشند. این تازه خوان اول رسیدن به اسکار است چون در مرحله بعد، فیلم‌ها در رقابتی نفسگیرتر و انتخاب بین 83 فیلم از سراسر جهان قرار می‌گیرند. اینجاست که نتایج جشنواره‌های مشهور سینمایی دیگر از جمله کن ، ونیز و ... اهمیت پیدا می‌کنند و فیلم‌هایی که در این جشنواره‌ها موفق ظاهر شده اند از شانس بیشتری برای دریافت اسکار برخوردارند.  فیلم‌های این فهرست تا اینجای کار از مابقی فیلم‌های حاضر در بخش خارجی موفق‌تر ظاهر شده‌اند و همچنین بر اساس تحلیل‌های منابع مهمی‌ همچون گاردین و ایندی‌وایر ممکن است بخت با آن‌ها یار باشد و یکی از آن‌ها جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار امسال را از آن خود کند.

صفحه12
ده فرمان برای سینه ای ستبر شکمی تخت و عضلانی با چند تمرین ساده
برای داشتن شکمی تخت ابتدا باید عضلات تشکیل دهنده آن را بشناسید. شکم از 4 عضله بزرگ تشکیل شده است که تاثیر زیادی در وضعیت آن دارد. عضله راست شکمی در جلوی شکم قرار دارد. عضلات مایل خارجی در دو طرف عضلات راست شکمی قرار داشته و وظیفه چرخاندن تنه را برعهده دارند. عضلات مایل داخلی که در دو طرف و در قسمت عمیق‌تر واقع هستند و عضلات عرضی شکم که زیر عضلات راست شکم قرار دارند و ارگان‌های داخلی شکم را حمایت می‌کنند. با چند تمرین ساده می‌توانید این عضلات را تقویت و شکم‌تان را تخت کنید.

صفحه 14
7 نکته برای درخشش در پاییز همه آنچه که باید در مورد تیپ‌های به‌روز فصل‌های سرد امسال بدانید
پاییز؛ پادشاه فصل‌های مد دنیا از راه رسید. فصلی که بسیاری از طراحان و برندها منتظر آن هستند تا بتوانند طراحی‌های جدید خود را عرضه کنند. پاییز و بهار جزو فصل‌های کلیدی برای طراحان و عاشقان دنیاي مد محسوب می‌شود. دلیل این ماجرا نیز ساده است. در این دو فصل آب و هوا به طور کامل تغییر می‌کند و بنابراین مدها و لباس‌ها نیز باید کاملا تغییر کنند. در واقع میزان تغییرات مدهای تابستان نسبت به بهار و زمستان نسبت به پاییز بسیار کمتر است. بنابراین پاییز نقطه عطفی در سال برای اهالی مد محسوب می‌شود. فصلی که شما می‌توانید با کمی‌سلیقه و تمرکز روی متعلقات جانبی لباس که با لباس‌های اصلی سِت می شوند (اکسسوریز) به راحتی به روز و هر روز با یک تیپ جدید بر سر زبان‌ها باشید. پس این نکات را بخوانید تا بدانید می‌توان لباس‌های پاییزه مطابق با طرح‌های روز دنیا داشت. مدل‌هایی که در سرتاسر جهان مشاهده می‌شود و طراحان بزرگ و مشهور دنیا آن‌ها را برای پاییز امسال معرفی کرده‌اند.

صفحه 16
ویترین/ پوشش به رنگ تازه منتخب بافت‌ها و دوخت‌های فصل
شرکت پانتون، امسال هم مانند سال های گذشته رنگ های مد پاییزه را معرفی کرد.  رنگ های آبی، خردلی، آبی آسمانی، خاکستری کوسه ای، بنفش، قرمز، سالمون ونارنجی امسال برای این فصل معرفی شده اند.

صفحه 18
داستان / آب و فاضلاب یک روایت عاشقانه به قلم یاسر نوروزی
مرداد يك تابستان داغ بود كه گفتم عاشقش هستم. تجربه‌ عشقِ اول هميشه همينطور است؛ شب‌ها به آسمان نگاه مي‌كنيد و يك ستاره‌ پرنور آن بالا چشمك مي‌زند. بعدها البته آسمانِ خدا وسيع‌تر مي‌شود و اجرام سماويِ بيشتري به چشم‌تان مي‌آيد اما تا پيش از آن، نوجواني هستيد كه روي ماسه‌ها قلب مي‌كشيد. ستاره‌هاي پَنج‌پر مي‌كشيد و با نوك چوب حروفي را حك مي‌كنيد كه گرچه شبيه هم نيست اما هميشه حرفِ اولِ اسم «سما»ست


ویدیوهای این شماره