مجلۀ سبک زندگی  انار

انار،شمارۀ‌ سیزده/ اسفند 1396، /

انار، شماره‌ی سیزده/ اسفند 1396

ماهنامه‌ی الکترونیکی کوزه- انار

اپلیکیشن کوزه

صاحب‌امتیاز: موسسه‌ی فرهنگی و هنری «کوزه‌ نقش و نگار»

اعضای هیئت‌مدیره: سیدحمیدرضا خلیل‌پور، انوشه آقایی، پریا آقایی

مدیرمسئول و سردبیر: پریا آقایی

دبیرتحریریه: المیرا حصارکی

نظارت هنری: مقداد ساداتی

تحریریه:  شرمین نادری، امیر صدری، پریچهر باقری، لیدا  صدر، بهنام مظاهری، سام بهشتی، فریور خراباتی، مهتاب خسروشاهی، نازنین رزم آهنگ، بابک نصیرآبادی، سوسن سیرجانی، یاسمن طلوعی، فاطمه عرب زاده، سهیل اکبری

طراح و صفحه‌آرا: علی گنجوی

عکاس: فربد جعفرپور، فاطمه حسنوند

 فیلمبردار: نورالدین علی تاج الدین

تدوین: شاهین سپهری

ویدیو ها برگشت به ليست

صفحه 8: سینما و دیگر هیچ
بالاخره تمام شد؛ ماراتن جشنواره‌ای که عده‌ای می‌گویند پر‌حاشیه‌ترین و عده‌ای دیگر عقیده دارند بی سر و صداترین جشنواره سال‌های اخیر بود. هر اسمی که بخواهند برایش بگذارند، اما با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش، جشنواره مهم‌ترین اتفاق سینمایی سال است و به همین سادگی نمی‌توان از کنارش گذشت. از حاشیه‌ها و اتفاقات غریبش که بگذریم، سراغ پنج چهره برتر این دوره رفتیم تا اتفاقات جشنواره را یک بار دیگر از دید آن‌ها با هم مرور کنیم.
صفحه 12: تصوير يك رويا
هر روز یک اتفاق جدید می‌افتد؛ دنیای امروز با شتابی روبرو است که اگر بخواهیم هم توان ایستادگی در مقابلش را نداریم. این شتاب زمانی برای ما پررنگ می‌شود که با تکنولوژی همراه می‌شویم و ناخوآگاه آن را به عنوان بخش پُر رنگ زندگی‌مان قبول می‌کنیم و دیگر آن‌را محدود به تلفن‌های هوشمند یا کامپیوتر‌ها نمی‌دانیم. تکنولوژی با صنعت‌های مختلف درگیر شده است. مد و فشن هم از قافله عقب نمانده است و طراحان هر روز با خلاقیت‌ تلاش می‌کنند اتفاق‌های تازه‌ای را رقم بزنند و مخاطبان را با خود همراه کنند.
صفحه 15: اتفاقي شبيه هيچ كس نيست
این دو صفحه تنها یک پیشنهاد است، بهتر است این پیشنهاد‌ها را با سلیقه شخصی خودتان ترکیب کنید و به سبک مخصوص خود برسید. سبکی که شبیه به هیچ‌کس نیست. سعی نکنید شبیه به عکس‌ها و ترکیب‌های جذابی که در مجلات دوست‌داشتنی مد می‌بینید باشید. یادتان باشد اول سلیقه شخصی و ویژگی‌های ظاهری می‌تواند بهترین کمد لباس را برای شما فراهم کند. این صفحات تنها نقش یک راهنما را بازی می‌کند، پس چاشنی شخصی خودتان را فراموش نکنید.
صفحه18:قصه يك روياپرداز
تقریبا هیچ فیلم بدی در تاریخ سینما وجود ندارد که کسی دلش بخواهد آن را دوبار یا حتی بیشتر تماشا کند، این قاعده درباره‌ی بدترین و بی‌سروته‌ترین فیلم‌ها صادق است، به جز یک فیلم: «اتاق» (محصول 2003) ساخته‌ی تامی وایزو. او که هم سرمایه‌گذار، کارگردان، نویسنده و هم بازیگر نقش اول آن است به اورسن ولز بد مووی مشهور شده است.
صفحه32: خودتان رادر آغوش بكشيد
گاهی فقط زندگی می‌کنیم. گاهی زندگی را سالم می‌گذرانیم تا فقط بیمار نشویم. اما وقتی درست زندگی‌ کرده‌ایم که زندگی را شاد و سالم، زندگی کنیم. شاید بتوان هزاران نکته برای زندگی شاد و سالم کنار هم ردیف کرد؛ اما ما سعی کرده‌ایم گلچینی از این نکته‌ها را با هم مرور کنید.
صفحه35: خشم و هياهو
در شماره قبل در مورد میزان عصبیت اجتماعی و بروز عملی آن به شکل خشم و درگیری در جامعه پرداختیم. به هر حال طبیعی است که اکثر ایرانیان خشمگین‌تر و عصبی‌تر از آنچه باید هستند و این موضوع نه تنها موجب افزایش درگیری و تنش‌های اجتماعی می‌شود بلکه عواقبی هم برای تک تک افراد عصبی و خشن دارد. عصبانیت اگرچه یک واکنش عصبی ‑ روانی است اما در بدن انسان فعل و انفعالاتی فیزیکی را موجب می‌شود که به هرحال تبعاتی دارد.
صفحه39: چهارسوي ايران با دوچرخه
حدود ۱۳ سال است که با دوچرخه به مناطق مختلف ایران سفر می کند و حالا مربی و مدرس دوچرخه سواری است. محسن محمدی می گوید از ابتدا به ورزش علاقه مند بوده و بعد از چند رشته به دوچرخه سواری روی آورده است. با او درباره ی چگونگی علاقه مند شدنش به دوچرخه سواری و تاثیرات این ورزش در زندگی شهری که کمتر کسی در حال حاضر دوچرخه را به ماشین ترجیح می‌دهد، به گفت‌وگو نشستیم.
صفحه 46: پنجره‌هاي ارسي
چشمانتان را برای لحظه‌ای ببندید و کلید خیال پرداز‌یتان را روشن کنید؛ اولین تصویر ساختمان دوست داشتنیتان چه شکلی است؟ از همان ساختمان‌های مادربزرگی با پنجره‌های رنگی و کاشی‌های قدیمی؟ یک ساختمان با آجر‌های بهمنی و پنجره‌‌های چوبی؟ یا از همین ساختمان‌های بدقواره بتونی که هویت از آن‌ها گرفته شده و قصه‌ای برای روایت کردن ندارند؟ می‌توانیم حدس بزنیم که امروز شما هم مانند بسیاری عاشق ساختمان‌های قدیمی و با هویت شهر خود هستید.
صفحه 50: دوچرخه لرزان و گريزان
رکاب زدن و رکاب زدن و به فکر فرورفتن و رویاپردازی، ویژگی دوچرخــــه‌ســــواری است. شاید قبل‌ترها به دوچرخه‌سواری به دید ورزش- بازی نگاه می‌کردند. اما حالا وضع فرق کرده است و جایگزین‌های جدیدی برای دوچرخه‌سواری معمولی پیدا شده است که یکی از آن ها ورزش کالری‌سوز «‌اسپینینگ» است.
صفحه 52: زندگي پيش رو
سهیل اکبری این شماره با شما همراه می شود تا بتوانید در شلوغی ماه‌های آخر سال زندگی سالمی را داشته باشید و از ورزش و تندرستی غافل نشوید. به گفته او اگر می‌خواهید بهترین نتایج را بگیرید بهتر است که هر شش حرکت را با هم در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ویدئو و متن شماره قبل را همراه با حرکت‌های جدید این شماره ترکیب کنید و بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.
صفحه55:قصه عشق
اولین بار که فیلم عاشقانه دیدم، در اتاق مهمون خونه عموی پدرنشسته بودم، آخر تابستان ده‌سالگی بود وبوی پاییز پیچیده بود توی حیاط ومن تب داشتم و دلم یک جوری می‌زد که خیال می‌کردم دارم از عشق می‌میرم.

ویدیوهای این شماره