مجلۀ سبک زندگی  انار

انار، شمارۀ‌ شانزده/ خرداد 1397، /

انار، شماره‌ی شانزده/ خرداد 1397

ماهنامه‌ی الکترونیکی کوزه- انار

اپلیکیشن کوزه

صاحب‌امتیاز: موسسه‌ی فرهنگی و هنری «کوزه‌ نقش و نگار»

اعضای هیئت‌مدیره: سیدحمیدرضا خلیل‌پور، انوشه آقایی، پریا آقایی

مدیرمسئول و سردبیر: پریا آقایی

دبیرتحریریه: المیرا حصارکی

نظارت هنری: مقداد ساداتی

تحریریه:  شرمین نادری، امیر صدری، پریچهر باقری، مهسا همتی، لیدا  صدر، صدرا بکتاش، بهنام مظاهری، سام بهشتی، فریور خراباتی، نسرین خسروشاهی، مهتاب خسروشاهی، محمد طالبیان، بابک نصیرآبادی، سوسن سیرجانی، یاسمن طلوعی، سارا کنعانی، سهیل اکبری، سمیرا پهلوانی

طراح و صفحه‌آرا: علی گنجوی

عکاس: فربد جعفرپور، فاطمه حسنوند

 فیلمبردار: نورالدین علی تاج الدین

تدوین: شاهین سپهری

با سپاس از: آروند دشت آرای، مارین ون هولک، نیما رییسی، حسن معجونی، علی مسعودی نیا، مریم محبوب، آرین امیرخان و رستوران یونانی کُرنلیا 

عکس جلد: فاطمه حسنوند

ویدیو ها برگشت به ليست

صفحه 5:

رنگ به لب داشته باشید

پیش از هزینه کردن، اول رنگ و نور را بشناسید
آرایش کردن یا به قول حرفه‌ای‌ها توالت کردن! موضوع خطرناکی است! چرا؟ به این دلیل که یک یا چند اشتباه آرایشی می‌تواند چهره شما را زمین تا آسمان تغییر دهد؛ اما تغییر منفی. برای مثال اگر به شکل عادی اجزای صورت شما زیباست، آرایش نامناسب ممکن است همین حد از زیبایی را به زشتی مطلق تبدیل کند و به عکس؛ اگر درست آرایش کنید؛ نه تنها ایرادهای احتمالی برطرف می‌شود؛ بلکه زیباتر هم می‌شوید. این بار می‌خواهیم درباره رژ لب صحبت کنیم.
صفحه13:

ويترين

صفحه 14:
دنياي ديوانه ديوانه
همراه با نيما رئيسي

معبر» ساخته محسن قرایی و به نویسندگی سعید روستایی بود. این فیلم دو ستاره هم داشت، حامد بهداد و باران کوثری که آن ها هم از نگاه عجیب داوران جشنواره متعجب بودند. «سد معبر» اما در جشنواره های جهانی درخشید. این فیلم از اواسط آذر اکران شد و با وجود اتفاقات متفاوتی که در روزهای اخیر در سطح وسیع در کشور رقم خورد، تا اینجای کار توانسته به فروش مناسبی برسد. کارگردان جوان «سد معبر» این روزها درگیر مراسم‌ اکران‌های خصوصی و نشست‌ها و نقد و بررسی‌ها است و کمتر وقتی برای گفت‌و‌گو دارد و همین کمبود وقت دلیلی شد برای تهیه این گزارش گفت‌و‌گویی که پیش روی شما است.
صفحه 16:

تصويري طنز از واقعيت‌هايي تلخ
نگاهي به فيلم خوك

«خوک» پنجمین ساخته مانی حقیقی است که در سینماهای ایران به اکران درآمده. این فیلم تقریبا در سکوت و به دور از هیاهوی رسانه‌ای ساخته شد و نماینده اصلی ایران در جشنواره برلین محسوب می‌شد. آن‌طور که سازندگان فیلم می‌گویند با کمترین سانسور به اکران در ایران رسیده و حالا نزدیک به دو هفته از اکران سراسری آن در ایران می‌گذرد. قرار است در یک گزارش کوتاه تولید تا اکران و حواشی «خوک» مانی حقیقی را بررسی کنیم.
صفحه28:

شكستن كليشه‌هاي هميشگي

5فيلم برتر با محوريت پرستار بچه

آن‌هایی که به تازگی مادر شدند، خوب می‌دانند که پرستار بچه داشتن چه هدیه جذاب و خواستنی است. کسی که وظیفه‌اش کمک کردن به مادر است، درست زمانی که مادر از ناچاری به گریه کردن می‌افتد، پرستار بچه می‌تواند در نقش قهرمان وارد شود و او را از سردرگمی نجات دهد. در تمام این سال‌ها فیلم‌های زیادی در سینمای جهان با محوریت «پرستار بچه» ساخته شده است. فیلم‌هایی که جایزه‌های بسیاری را به خود اختصاص دادند و موفق ظاهر شدند.
صفحه35:

به باد دستور  بده

معرفي پنج گجت هيجان انگيز

هر روز در دنیا چیزهای جدیدی ساخته می‌شود که هدف همه‌شان یک چیز است؛ آن‌ها باید کاری کنند دنیای اطراف ما هیجان‌انگیزتر به نظر برسد. عجیب نیست که کم‌کم نسل سیم‌ها و کابل‌ها در حال انقراض است و با اتصال wifi و بلوتوث تقریبا می‌توان هر چیزی را از راه دور کنترل کرد. می‌توان صفحه نمایش پنج اینچی یک گوشی موبایل را به سینمای بزرگ 70 اینچی تبدیل کرد و به شکل نیابتی در جهان بازی‌های ویدئویی حضور داشت. از همه بهتر؛ تابستان امسال می‌توانید به باد دستور دهید از کدام طرفی و با چه شدتی به سمت شما بوزد!
صفحه 37:

گردشگري

مراکش خیلی قبلتر از اینکه به واسطه همگروهی با تیم ملی فوتبال برای ورزش دوستان ایرانی اهمیت پیدا کند، برای علاقمندان به فرهنگ و هنر، کشوری شناخته شده بود. این آشنایی را مدیون مایکل کورتیز کارگردان آمریکایی- مجارستانی هستیم که در سال 1942 یعنی حدود 76سال قبل فیلم کازابلانکا را ساخت. حضور زوج همفری بوگارت و اینگرید برگمن در کنار یک دوبله بدون نقص باعث شده کازابلانکا با وجود گذشت این همه سال هنوز جزء بهترین فیلم هایی قرار بگیرد که با کمک آن می توان به سینما عشق ورزید.
صفحه40:

تصوير يك رويا

معرفي برترين بازي‌هاي موجود در بازار با هدف رسيدن به آرامش

اتاق نشیمن:

اساس و بنیاد هارمونی رنگ‌ها را با هم مرور کردیم. در مورد سقف و کف صحبت کردیم و برای‌ شما از انتخاب‌های درست گفتیم. حالا وارد مبحث جدی‌تری می‌شویم و با جزییات در مورد تک تک اجزای یک ساختمان توضیح می‌دهیم. رنگ‌هایی که تنها یک پیشنهاد است و شما می‌توانید با رعایت همین اصول تصویر دوست داشتنی را در خانه ایجاد کنید.
صفحه44:

فرصتي براي تخليه عصبانيت

مرور هارموني رنگ‌ها

سال‌ها تحقیقات نشان از این دارد که بازی‌هایی که رویکرد خود را روی اعمال خشونت قرار می‌دهند لزوما تبدیل به ابزاری برای ترویج خشونت نشده و در بسیاری از مواقع به دوری از این موضوع کمک کرده و شرایط را برای رسیدن به آرامش فراهم می‌کنند. با توجه به این موضوع سعی کرده‌ایم تعدادی بازی ویدئویی را معرفی کنیم که روی کنسول‌ها یا تلفن‌های هوشمند یافت شده و می‌توانند تبدیل به دریچه‌ای برای دوری از خشونت و عصبانیت شوند.
صفحه 47:

سهيل اكبري

تناسب در بهار

سیستم تمرینی ما برای کسانی است که می‌خواهند با ورزش وزن‌شان را پایین بیاورند. یک سری تمرین برای بالاتنه، یک سری تمرین برای پایین‌تنه و یک سری تمرین برای میان‌تنه ارائه می‌دهیم.

حوله را چهارتا می‌کنیم و روی زمین قرار می‌دهیم. حرکت مانند پوشاپ است اما دست‌ها در یک خط قرار نمی‌گیرد. یک دست در زاویه بالایی حوله و دست دیگر در زاویه پایینی حوله قرار می‌گیرد.

ویدیوهای این شماره