مجلۀ سبک زندگی  انار

انار، شمارۀ‌ هفدهم/ تير 1397، /

انار، شماره هفدهم/ تير 1397

ماهنامه  سبک زندگي اپليکيشن کوزه
سردبير:
پريا آقايي

تحريريه:  شرمين نادري، امير صدري، پريچهر باقري، صدرا بکتاش، مهسا همتي، ليدا  صدر، بهنام مظاهري، فريور خراباتي، مهتاب خسروشاهي، نسرين خسروشاهي، محمد طالبيان، بابک نصيرآبادي، سوسن سيرجاني، ياسمن طلوعي، سارا کنعاني، سميرا پهلواني

طراح و صفحهآرا: علي گنجوي

عکاس: فربد جعفرپور، فاطمه حسنوند

تدوين: نسيم آزاد

با سپاس از: بهناز جعفري، گروه موسيقي بمراني، علي مسعودي نيا، مريم محبوب،   بوتيک کافه کارفه، روابط عمومي موزه مقدم

عکس جلد: فاطمه حسنوند

ویدیو ها برگشت به ليست

صفحه 5:
دو شربت تابستانی بـرای عطـش‌زدایـی
رفع عطش، یکی از ضروری‌ترین نیازها در فصل تابستان است. گاهی این عطش به حدی می‌رسد که با نوشیدن آب هم برطرف نمی‌شود. بنابراین، نوشیدن شربت‌های گیاهانی که برطرف‌کنندۀ عطش هستند، بسیار مؤثر است؛ شربت‌هایی که خواص و طرز تهیۀ آن‌ها در این مطلب آمده است، همگی این ویژگی را دارند.
صفحه 7:
راهنمای خرید کرم ضدآفتاب
استفاده از ضد‌آفتاب‌هايي با حداقلSPF  (عامل محافظت از نور خورشید) ۱۵ پوست را در مقابل اشعه‌های UVA و UVB (نور مضر آفتاب) محافظت می‌کند و نیازی به SPFهای بالاتر نیست.

فکر نکنید چون از کرم‌پودر SPFدار استفاده کرده‌اید، دیگر نیازی به کرم ضدآفتاب ندارید و پوستتان آفتاب‌سوخته نخواهد شد! اگر بخواهید صرفا با کمک SPF داخل کرم‌پودرتان از پوست خود محافظت کنید، باید ۱۴-۱۵ برابر بیشتر از همیشه کرم‌پودر به صورتتان بمالید و این یعنی شما بايد بيشتر از 14 يا 15 برابر ميزان معمول آرايش ‌كنيد.

یادتان باشد در روزهای ابری هم باید هر دو ساعت یکبار ضدآفتابتان را تجدید کنید؛ چون در این روزها هم اشعۀ فرابنفش به زمین می‌رسد. ترکیبات موجود در کرم ضدآفتاب شامل بنزوفون، سینامات سینوکسات، دی‌اکسید تیتانیوم و اکسید روی است. بنابراین هنگام خرید دقت کنید این ترکیبات در کرمتان وجود داشته باشد.
صفحه 8:
سولاریوم یا آفتابیوم

یکی از بهترین ورزش‌های فصل تابستان، شناست. به طور طبیعی، پوست در مجاورت با نور آفتاب تغییر رنگ می‌دهد. اما بعضی به‌عمد برای این تغییر، آفتاب می‌گیرند. روش دیگری هم برای برنزه کردن وجود دارد که بازارش در فصل تابستان داغ است؛ روش سولار یا سولاریوم پوست. ببینیم به نظر دکتر مریم طباطبایی یزدی، متخصص پوست و مو، کدام روش خطر کمتری دارد.
صفحه 11:
بهشت استوایی در قلب جهنم یخی هفت چیزی که باید دربارۀ سفر تابستانی به روسیه بدانید
روح آدولف هیتلر و ناپلئون بناپارت، همین حالا، در جایی کنار آتش گرم و دلنشین نشسته اند و هر دو افسوس می خورند که چرا زودتر سوچی را با آن آب و هوای بهشتی اش پیدا نکردند تا لشکرکشی شان به روسیه، پشت سد جهنمی برف و بوران مسکو، شکست نخورد. سوچی از معدود شهرهای روسیه است که آب‌وهوای معتدل و استوایی دارد و در سال های گذشته به مقصد لذتبخشی برای تعطیلات تابستانی تبدیل شده است.
صفحه13:

شهــر هــزار رنــگ خانۀ مقدم
در میان شلوغی‌ها، تراکم جمعیت و سر و صدای خیابان امام خمینی، عمارتی وجود دارد که جزء زیباترین تضادهای این شهر است. این مجموعۀ بی‌نظیر به خانوادۀ مقدم تعلق داشته است که یکی از فرزندان این خانواده پس از بازگشت از فرنگ به همراه همسر فرانسوی خود در این عمارت ساکن می‌شوند.

این زوج علاقه‌مند به فرهنگ، هنر و تاریخ باستان گنجینه‌ای از آثار دیدنی و ارزشمند را طی سالیان جمع‌آوری کردند و با ظرافت و سلیقه در جای‌جای منزلشان نصب و نگهداری کردند. گنجینه‌‌ای که ارزش حداقل یکبار دیدن را دارد.

طبق نظر و وصیت این زوج، این عمارت بعد از فوت آن‌ها به دانشگاه تهران سپرده شده است و بازدید از آن برای عموم آزاد است.
صفحه 17:
سه رخ همراه با بهنازجعفری و دنیای این روزهایش

دنیای این روزهای بهناز جعفری بیشتر در فروشگاهی که تازه به راه انداخته، می‌چرخد. دنیایی که درکتاب‌های دوست‌داشتنی‌اش محاصره شده  و از این اتفاق خرسند است.
صفحه 19:
محدودیت راخط بزن
همراه با آیریس اپفیل، مسن ترین طراح دنیای مد

اولین چیزی که باید در دنیای مد و فشن به خاطر سپرد این است که محدودیت را کنار بگذارید. هیچ چیزی در این دنیا نمی‌تواند مانع جدی برای شما باشد. از طراحی‌های عجیب و آوانگارد بگیرید تا سن و سال. حتما تا به حال این جمله را شنیده‌اید که سن تنها یک عدد است؛ خب باید بگوییم در دنیای مد این جمله مصداق پررنگی پیدا می‌کند. اگر به دنیای مد و طرح‌های عجیب‌وغریب علاقه‌مند باشید، حتما تا به حال اسم «آیریس اپفل» به گوشتان خورده است. او مسن‌ترین طراح دنیای مد است و با داشتن ۹۷ سال هنوز هم در این عرصه فعالیت دارد. سن و سالش به هیچ عنوان مانعی برای او به شمار نمی‌آید و رنگ، یکی از المان‌های اصلی زندگی روزمره‌اش به حساب می‌آید.
صفحه 21:
کیف چرم لوکس ولی اقتصادی!

چرم طبیعی، متریال اصلی کار ماست و ما در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم علاوه بر اینکه لزوما از چرم طبیعی استفاده می‌کنیم، از چرم شناسنامه‌دار بهره ببریم. شاید در نگاه اول اینگونه تفاوت‌ها کوچک و جزئی به نظر برسد. اما حقیقت این است که در خروجیِ کار بسیار بزرگ جلوه می‌کند. چرم طبیعی را می‌شود به صورت کارگاهی و کارخانه‌ای تهیه کرد. اما چرم کارخانه‌ای به شدت بهتر است.

صفحه 24:
بهترین گجت ها برای پسر بچه پنج تا پنجاه ساله

عشق به کتاب و بازی‌های ویدئویی، در ظاهر دو خط موازی‌اند که هیچ‌وقت به هم نمی‌رسند اما الهۀ مهربان تکنولوژی کاری کرده که، در حال حاضر، این دو بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک شوند. چه ایرادی دارد که، بعد از خواندن کتاب‌های فارسی فیدیبوک، با کمک تفنگ‌های واقعیتِ افزوده، چندتا تیر به سمت دشمن پرتاب کنید؟
صفحه29:
یک فیلم ستاره محور با موسیقی متن در حاشیه فیلم "دلم می خواهد"

تا همین چند سال پیش، اکران عید فطر یکی از مهم‌ترین خبرهای سینمایی بود و بسیاری از تهیه‌کنندگان سینما برای اکران فیلم‌ها در این بازۀ زمانی سر و دست می‌شکستند. امسال اما اوضاع کمی فرق می‌کند. عید فطر با فاصلۀ بسیار کمی از جام جهانی قرار گرفته؛ تب‌وتاب فوتبال و قرار گرفتن سالن‌های سینما برای نمایش فوتبال تمام انگیزۀ تهیه‌کنندگان را برای به نمایش در آوردن فیلم‌ها از بین برده است.
صفحه30:
به وقت رفاقت همراه گروه بمرانی

تقریبا 10 سال از آغاز فعالیتشان می‌گذرد و تا امروز سه آلبوم رسمی به بازار فرستاده‌اند. حالا دیگر آنقدر تجربه و مخاطب دارند که بتوان گفت در موسیقی ایران ژانری مستقل پدید آورده و با ایده‌هایشان نظر خیلی از مخاطبان موسیقی را به خود جلب کرده‌اند.

ویدیوهای این شماره