مجلۀ سبک زندگی  انار

انار، شمارۀ‌ هجدهم/ مرداد 1397، /

انار، شمارۀ‌ هجدهم/ مرداد 1397

ماهنامۀ‌ سبک زندگی اپلیکیشن کوزه

سردبیر: پریا آقایی

دبیر تحریریه: فاطمه حسنوند

طراح و صفحه‌آرا: علی گنجوی

عکس و فیلم: فاطمه حسنوند

تدوین: نسیم آزاد

آرایش و مدلینگ: سارا حق‌گو

با سپاس از همکاری: حسین حاج‌بابایی، فاطمه صحرایی‌‌، متین یاراحمدی، نصیبه صدیقی، مهدی همدانی، سارا غلامعلی، مریم احمدهاشمی، مریم محبوب، مدیریت کافه مانا و احمدرضا شجاعی

با سپاس ویژه از: الناز حبیبی
کوزه؛ نخستین اپلیکیشن گروه مجلات چند رسانه
ای با مجوز شمارۀ  36852 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

صاحب‌امتیاز:  مؤسسۀ فرهنگی و هنری «کوزه‌ نقش و نگار»

سال تأسیس:  1394خورشیدی

اعضاء هیأت‌مدیره: انوشه آقایی،

پریا آقایی ، سیدحمیدرضا خلیل‌پور،

مدیرمسئول : پریا آقایی

سردبیر ارشد: امیر طلوع کیان

مدیر هنری: کیانوش غریب پور

مدیر فنی: مقداد ساداتی

ویدیو ها برگشت به ليست

صفحه 5 : کـه جگـرمـان حـال بیـایــد!
مانا، یک کنج دنج است با طراحی تلفیقی (سنتی-مدرن) که منوی آن هم چون محیطش دلچسب و متنوع است؛ از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های سنتی گرفته تا جدیدالورودهای پرهوادار. اما راستش را بخواهید، ما برای دو تا از همان سنتی‌های کمیاب و جگرحال‌بیارش به «مانا» سر زدیم؛ یکی «شربت زعفران» و دیگری «آب‌دوغ‌خیار».
صفحه 10: آرایش شاد یک شب تابستانی
تا فرارسیدن ماه‌های محرم و صفر و رخت عزا به تن کردن شهر، تقریبا 45روز باقی مانده؛ روزهایی که اتفاقا با اعیاد قربان و غدیر خم همراه است و مجالس عروسی و مهمانی‌های اینچنینی بر پا. گفتم برای این شمارۀ انار، یک آرایش شاد تابستانی را با هم دوره کنیم تا شب‌های عیدمان رنگ بگیرد. در انتظار نظرات و پیشنهادات شما هستیم. همچنان‌که اگر فرم و نوعی از آرایش را مد نظر داشتید، می‌توانید به ما منتقل کنید تا در شماره‌های آینده، صفحۀ آرایش انار به درخواست شما اختصاص یابد.
صفحه 12 : مانتوهای تابستانی
"مریم احمدهاشمی" متولد خرداد ١٣٦٤و فارغ‌التحصیل روانشناسی، به دلیل علاقه به مد، پس از گذراندن دورۀ طراحی لباس در دانشگاه شهید بهشتی، به‌تدریج وارد دنیای مد شد و با تلفیق روانشناسی با طراحی لباس فعالیت خود را در این عرصه آغاز كرد. او اولین نمایشگاه خود را در سال ١٣٨٨ برگزار كرد و بعد از آن هم در نمایشگاه‌های خصوصی و عمومی متعددی شركت كرد.
صفحه 14: آفتاب گرفتن به زبان مادری
در شمارۀ گذشته، از آفتاب‌گرفتن طبیعی و دستگاهی، و محاسن و معایب هر یک نوشتیم و به مقایسۀ آن‌ها پرداختیم. از کِرِم‌های ضدآفتاب نوشتیم و انواع آن.  حالا نوبت رسیده به معرفی سواحلی در شمال و جنوب ایران که اختصاصاً برای زنان تدارک دیده شده تا بتوانند در محیطی امن و آرام از طبیعت دریا و آفتاب خزر و خلیج همیشگیِ فارس در داخل مرزهای کشور لذت ببرند و زحمت سفر به کشورهای همسایه را جهت یک آفتاب‌گرفتن و آب‌تنی‌کردنِ ناقابل به جان نخرند.
صفحه 17 : روی خط داغ شهرت
تتو به سبک عروس ملکه تب تتوی کک‌ومک صورت، به تقلید از چهرۀ مگان مارکل، عروس جدید ملکۀ بریتانیا، طوری بالا گرفته که «شبنم مقدمى» در صفحۀ شخصی‌اش نوشت: آن مادرمرده، صورتش خودش كک‌ومك دارد. تقليدمان هم خوش است. سادگىِ دروغى!
صفحه 18 : گفتگوی اختصاصی انار با الناز حبیبی
دنیایم رنگ گرفته و جذاب‌تر شده است. همۀ انسان‌ها حلقه‌هایی هستند طلایی، در زنجیر خیر و صلاح من. با #هکسره خیلی مشکل دارم! «ناخواسته» جذاب‌ترین تجربۀ کاری‌ام. بود 8روز همکاری‌ام با کیانوش عیاری، شد یک سال. وقتی مریم سعادت صدایم می‌کند: «دخترم»، به مادری باورش می‌کنم.
صفحه 22 : فیلم، تئاتر، سریال
«یک دخترخانم جوان که پزشک است و متمول، نذر کرده همسر یک جانباز شود و حالا سلطان دزدی‌وکلک، آقارضا معروف به «هزارپا» که بر اثر تصادف یک پایش را از دست داده...» «هزارپا» از آن فیلم‌هایی است که قصه‌اش لورفتنی نیست. با دانستن قصه یا بخشی از آن، حتی راغب می‌شوی ببینی چطوری قرار است این اتفاق‌ها بیفتد. همچنانکه «هزارپا» یک‌بارمصرف هم نیست. چون چگونگی اتفاقات داخل آن است که کمدی فیلم را ساخته‌اند و چنین فیلم‌هایی با یک بار دیدن تکراری نمی‌شوند.
صفحه 25: بهترین‌ ترانه‌های چهار ماه اول سال
از میان ترانه‌های پاپ که در چهار ماهۀ ابتدایی سال منتشر شدند و بیش از نیم‌میلیون پِلی داشتند، ده قطعه را برگزیدیم تا شما بهترینشان را انتخاب کنید و جایزه بگیرید. تا پایان مرداد ماه فرصت دارید تا در این گزینش شرکت کنید. قرعه‌کشی برای اهداء یک دستگاه تبلت، میان تمام افرادی برگزار می‌شود که در این گزینش شرکت کرده‌اند. شمارۀ ترانۀ مورد علاقۀ خود را به شمارۀ اختصاصی ماهنامۀ انار 3000465465 پیامک کنید.
صفحه 26 : آشنایی با ساحا؛ عروسک های هنردست
نام برند: ساحا
saha handmade «ساحا»، نشان عروسک‌های دست‌ساز نصیبه صدیقی، بانوی 30ساله‌ای است که حالا به لطف اراده و پشتکار خودش موفق شده خریداران و طرفدارانی را پیدا کند.صدیقی، «ساحا» را از ترکیب آغاز نام دو دخترش (ساره و حانیه) ساخته و برای ساخت عروسک‌هایی که دوست داشته در اختیار دختران ایران باشد، از پارچه‌ها و کامواهای طبیعی با رنگ‌های کمتر دیده شده، استفاده می‌کند.
صفحه 28 : روانشناسی؛ خودشیفتگی از کجا آمد؟
نارسیس، جوانی بود زیبارو که دلباختگان فراوان داشت ولی به آن‌ها ‌اعتنا نداشت. لعبتکان خوشخرام به هزار کرشمه‌ در طلب کام از او بودند و او از آنان دوری می‌کرد. عاقبت، روزی یکی از عاشقانش دست به آسمان برداشت و چنین نفرین کرد که: «خداوندا! این زیبای بی‌مهر را به عشق خویشتنش گرفتار کن تا رنج بی‌انتهای ما بداند.»
صفحه 29 : قصه کودک؛ قارچ سخنگو
نویسنده و تصویرگر: لئو لیونی

مترجم: غلامرضا امامی

انتشارات: به‌نگار
مارمولک با افتخار گفت:

-من هر وقت که دمم را از

دست می‌دهم، می‌توانم دُم دیگری دربیاورم!

قورباغه گفت:

-من می‌توانم زیر آب شنا کنم.

لاک‌پشت گفت:

من می‌توانم مثل یک جعبه بسته شوم.

آن‌ها از موش پرسیدند:

-تو چه کاری می‌توانی انجام بدهی؟

تئودور که همیشه می‌ترسید، سرخ شد و گفت:

-من می‌توانم بدوم.

بقیه به او خندیدند!

یک روز، تئودور که از یک برگ در حال افتادن از درخت ترسیده بود، درحالی‌که دنبال سرپناه می‌گشت گفت:

-ای وای! یک جغد!

خوشبختانه تئودور، یک قارچ بزرگ پیدا کرد و زیر آن پنهان شد. او آن‌قدر ترسیده بود که متوجه نشد قارچ مثل آسمان تابستان، آبی‌رنگ است.
صفحه 30 : یک گفتگوی متفاوت با کارلوس کی‌روش
این، یک گفتگوی متفاوت است از کارلوس کی‌روش، که جنبه‌های دیگری از شخصیت و زندگی‌اش را می‌گوید. مربی 65 ساله که حالا در ایران بسیار محبوب است، از زادگاهش و آینده‌اش گفته که گزیده‌ای از گفته‌هایش را در این فرصت می‌خوانید. مابقی گفتگو را طی هفته‌های آینده، همکارانمان در هفته‌نامۀ ورزشی «فن» در همین اپلیکیشن «کوزه» منتشر خواهند کرد.


ویدیوهای این شماره