مجلۀ سبک زندگی  انار

انار، شمارۀ بیست‌وسوم/ دی1397، /

انار؛ ماهنامۀ‌ سبک زندگی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ بیست و سوم - دی 1397
سردبیر: نسیم چراغلو
تصویربرداری: سعید درویشـی، فاطمه حسنوند
عکس: فاطمه حسنوند
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
ویرایش: سارا مطلوب
زیبایی و مدلینگ: سارا حقگو
با سپاس از: شاهین شرافتی،  مریم حسنوند،  روابط عمومی خانۀ کاظمی، نیاز اصغری، امیرحسین فرزانه و مقداد ساداتی

 

برگشت به ليست

صفحۀ 4 : سخن سردبیر
زمستون که می‌رسه، باید تنور دلت گرم باشه که سردت نشه. باید حالِ دلت خوب باشه که زمستونت با حالِ خوب بگذره.

صفحۀ 6: چند راهکار برای داشتن مغزی شاد
شاد زیستن حق طبیعی هر انسان و لازمۀ زندگی است. پس از عوامل ژنتیکی، نقش اصلی در ایجاد حس نشاط به‌عهدۀ هورمون‌ها و انتقال‌دهنده‌های عصبی بدن است. اگر می‌خواهید با غم مقابله کنید و احساس خوبی داشته باشید، سعی کنید ترشح این هورمون‌ها را در خودتان افزایش دهید...

صفحۀ 9: گشت‌وگذار در عمارت کاظمی؛ خانه‌موزۀ تهران قدیم
تهران پر است از بناهای قدیمی و ناشناخته‌ای که اگر اهل گردش و بازدید از مکان‌های قدیمی نباشید، شاید حتی اسمشان هم به گوشتان نخورده باشد. یکی از همین جاها «عمارت کاظمی» است که نام جدیدش «خانه‌موزۀ تهران قدیم» است؛ از خانه‌های قدیمی تهران، در محلۀ چاله‌میدان قدیم، در همسایگی امامزاده یحیی، کوچۀ ابوالقاسم شیرازی.

صفحۀ 17: مگر در ایران اتومبیل‌ران خانم هم داریم؟
لاله صدیق متولد 1355 ورزشکار رشته‌های اتومبیل‌رانی و سوارکاری و خلبانی است که به‌مرور به خلبانی و سوارکاری کمتر پرداخته و حالا تمام وقت خود را صرف اتومبیل‌رانی می‌کند. او اولین زنی است که در رشتۀ اتومبیل‌رانی با آقایان مسابقه داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آخرین عذاب وجدان زندگی لاله صدیق غذا نخوردن است. برای بیشتر دانستن دربارۀ این خانم قهرمان شما را به دیدن گفتگوی تصویری‌مان دعوت می‌کنم.

صفحۀ 22: عشق در سال‌های جنگ
جنگ و بمباران و حوادثی از این دست ممکن است شنونده یا بیننده را یاد هر مسأله‌ای بیندازد، غیر از عشق و دوست داشتن و حال خوب. اما در «بمب؛ یک عاشقانه»، در کنار جنگ و بمباران، شاهد تولد عشق و ماجراهای دنباله‌دارش هستیم. همین نگاه عاشقانۀ پیمان معادی به جنگ است که فیلم او را از فیلم‌های دیگرِ در حال اکران متمایز می‌کند.

صفحۀ 23: پیمان معادی؛ این مرد همیشه اخمو
پیمان معادی در سال ۱۹۷۰، در نیویورک، از پدر و مادری ایرانی به‌دنیا آمد. شاید کمتر کسی بداند که او فعالیت خود را در سینما با نگارش فیلمنامۀ «آواز قو» آغاز کرد و طی چندین سال، فیلمنامه‌های درخشانی از خود به‌جا گذاشت که...

صفحۀ 25: نمایش «طناب»؛ شبی با آلفرد هیچکاک
در نمایش «طناب»، که براساس نمایشنامه‌ای از پاتریک همیلتون روی صحنه رفته، تأثیر درخورتوجه نگاه کارگردان مشهود است، گرچه می‌توان گفت نزدیکی‌ با متن نیز حفظ شده است. این نمایش را می‌توانید تا هفتم دی ماه، ساعت 21:30، در ایرانشهر، سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشا کنید.

صفحۀ 26: اوزارک؛ کپی مهیجی از سریال برکینگ بد
پس از موفقیت   چشمگیر سریال «برکینگ‌بد» در عرصۀ‌ سریال‌سازی، سازندگان بسیاری سعی کردند با الگوبرداری از فضا و روایت این مجموعه، اثری قابل‌قبول بسازند که از میان آن‌ها می‌توان به سریال «اوزارک»، محصول شبکۀ نتفلیکس به کارگردانی بیل دوبیوک، اشاره کرد.

صفحۀ 28: اپلیکیشنی برای همیاری نابینایان
در میان اَپ‌های بیشماری که هرروزه وارد دنیای تکنولوژی می‌شوند، بعضی‌ها برای افراد خاص یا همۀ ما کارایی فراوان دارند؛ درحالی‌که کمتر کسی آن‌ها را می‌شناسد. یکی از این اَپ‌ها BE MY EYES  است.

صفحۀ 30: آشنایی با محدودۀ امن برای آینده‌ای بهتر
حتماً برایتان پیش آمده که وقتی خودتان را به چالش می‌کشید یا وقتی کاری را برای اولین بار امتحان می‌کنید، قلبتان شروع کند به تندتند تپیدن و دچار استرس شوید. در این حالت شما از محدودۀ راحتی‌تان خارج شده‌اید.