مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی، پیش‌شماره، /

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی اپليکيشن کوزه
پيش‌شماره
24خرداد1397
سردبير: مهدی همدانی
دبير تحريريه: سعيده فتحی
دبير عکس: مجتبی صالح
تدوين: نسيم نوری آزاد
طراح و صفحه‌آرا: علی گنجوی
با سپاس از: اردشير لارودی، منوچهر زندی، جهانگير کوثری، علی رييسی، مهدی هژبری، پژمان راهبر، رضا خسروی، اميرحسين پورمحمد، حبيب افتخاری، سعيد اکبری و آرش محمدی

عکس جلد: کارلوس کی‌روش در قاب مجتبی صالح

برگشت به ليست

صفحۀ 4: سخن سردبیر
«فن» هفته‌نامۀ ورزشی اپلیکیشن رسانه‌ای «کوزه» نخستین اپلیکیشن گروه مجلات چند رسانه ای است که پیش‌شماره‌اش با محوریت «جام جهانی فوتبال – روسیه 2018» در چهل صفحه منتشر شده است. «فن» سه‌شنبه‌ها در شانزده صفحه به‌روز می‌شود؛ تحریم‌های تحمیلی، تعطیلات تقویمی، بین‌التعطیلین‌های ترسیمی و متعاقبا ترافیک جاده‌های منتهی به شمال هم در به‌روز شدنش تأثیری ندارد، همچنان‌که توریسم همسایه‌محورِ مبتنی بر کنسرت و خرید و ساحل! تا موبایل هست، «فن» می‌توان خواند. 

صفحۀ 6: پشت خاکریز تزار
پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان، سرانجام کارلوس کی‌روش 23 جنگجوی خود را برای نبرد، در سرزمین تزارها انتخاب کرد تا نگاهمان به مردانی ‌باشد که قرار است برایمان از همسایۀ شمالی اعتبار و خوشحالی سوغات بیاورند.

صفحۀ 11: شیرهای آفریقایی؛ اولین شکار شاهزادگان پارسی
مراکش در آرزوی صعود از مرحلۀ  گروهی راهی روسیه شده، اما ممکن است یوزپلنگ‍‌های ایرانی، در همان ابتدا رؤیاهای آن‌ها را نقش‌برآب کنند. در نگاه اول، شرایط از نظر فردی، کفۀ ترازو را به نفع حریف سنگین‌تر می‌کند، ولی حریف آفریقایی تیمی نیست که شکست‌ناپذیر باشد.

صفحۀ 12: اخراج سرمربی شوک بزرگ به اسپانیا
اخراج مانوئل لوپتکی شوک بسیار بزرگی بود که در آستانه آغاز جام جهانی همچون پُتک بر سر ماتادورها فرود آمد. حالا امیدواریم روی کار آمدن فرناندو هیه رو سرشناس اما بی تجربه در عرصه مربیگری به سود تیم ملی ایران تمام شود.

صفحۀ 14: عابدزاده: امیر من 7 سال پیش می‌دانست که می‌رود جام‌جهانی
امیر هفت سال پیش به من گفت: بابا، من خودم را به تیم ملی می‌رسانم و به جام جهانی می‌روم. وقتی این  حرف را زد، نه اخم کردم و نه لبخند زدم. فقط گفتم: آدم هر چقدر زحمت بکشد، حاصلش را هم می‌بیند. حالا خوشحالم که پسرم مسافر جام جهانی شده است؛ دقیقاً مثل پدرش.

صفحۀ 20: قوچان‌نژاد امیدوار به جام‌جهانی
وقتی در اوایل سال 91 کارلوس کیروش مدعی شد که مهاجم جدیدی را برای تیم ملی ایران دیدار کرده و قرار است بزودی از اروپا به جمع ملی پوشان ملحق شود بعضی از مربیان وطنی این حرکت را توهین به بازیکنان شاغل در لیگ برتر خودمان تلقی کرده و مدعی شدند که استفاده از بازیکنان مهاجرت کرده از ایران هیچ حاصلی برای تیم ملی نخواهد داشت ادعایی که البته نادرستی آن خیلی زود ثابت شد.

صفحۀ 21: حاشیه‌های ایران در جام‌جهانی؛ از کتک‌کاری در اردو تا برکناری رئیس فدراسیون
«فضای حاکم بر فوتبال ما حرفه‌ای نیست.» این جمله‌ی بسیار تلخ اما کاملاً واقعی و بیانگر عمق مشکلاتی بود که ما در بزنگاه‌های مهم تاریخی با آن مواجه می‌شویم. متأسفانه هرگاه به جام جهانی راه پیدا کرده‌ایم، شاهد اتفاق‌های تلخی بودیم. وقایعی که دودش مستقیماً به چشم خودمان رفت. اتفاق‌هایی که گاهی دامنه‌شان آن‌قدر وسیع شد که فیفا کل فوتبال ایران را تعلیق کرد! ظاهراً ما قبل از هر دورۀ جام‌جهانی (البته به غیر از دوره  قبلی) باید علاوه بر مسائل فنی، نگران حاشیه‌های درون اردویی هم باشیم.