مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی، شمارۀ نخست، /

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی اپليکيشن کوزه
پيش‌شماره
29خرداد1397
سردبير: مهدی همدانی
دبير تحريريه: سعيده فتحی
دبير عکس: مجتبی صالح
تدوين: نسيم نوری آزاد
طراح و صفحه‌آرا: علی گنجوی
با سپاس از: نصیر مقدری، امیرعباس واسعی، میثم رحمانی، مهستا اخباری، سمیه قدیری، حبیب افتخاری و آرش محمدی

عکس جلد: روزبه چشمی و علیرضا بیرانوند در قاب مجتبی صالح

برگشت به ليست

صفحۀ 4: سخن سردبیر
فن پس از آن پیش‌شمارۀ نفسگیر، اینک طی مراسمی اولین شمارۀ خود را در شانزده صفحه، به قول اهل غلیظ تعارف: تقدیم می‌نماید.

صفحۀ 7: «ایران‌مراکش» به شهادت آماروارقام
از ترکیب دو تیم تا انواع پاس‌های ردوبدل شده.

صفحۀ 8: گفتگو با روزبه چشمی؛ ستاره‌ای که چشمک زد و زود خاموش شد
تا همین چند ماه قبل کمتر کسی فکر می‌کرد که هافبک خشن استقلال، جایی در جمع مسافران روسیه پیدا کند. چه رسد به اینکه در ترکیب ثابت تیم ملی قرار بگیرد. ولی آخر سر، اعتماد کارلوس کی‌روش کار خودش را کرد و نه‌ تنها او در فهرست ایران جای گرفت، بلکه در ترکیب اصلی تیم ملی هم مقابل مراکش به میدان رفت. چشمی با بازی خوبش مقابل مراکش، جواب منتقدانش را داد و یکی از ارکان موفقیت ایران بود و با 85درصد پاس سالم، موفق‌ترین پاسور تیم ملی. ولی از بد حادثه، 2 روز بعد از این مصاحبه...

صفحۀ 11: لالیگا؛ خانۀ ایرانی‌ها
اگرچه ایران و اسپانیا تاکنون هرگز در برابر هم صف‌آرایی نکرده‌اند، اما کاملاً از وضعیت تاکتیکی یکدیگر خبر دارند. حضور بازیکنان ایرانی در تیم‌های اسپانیایی موجب شده تا آن‌ها هم شناختی نسبی از فوتبال ایران به دست بیاورند. نکتۀ قابل‌توجه اینجاست که لژیونرهای ایرانیِ حاضر در لالیگا در زمرۀ موفق‌ترین فوتبالیست‌های کشورمان تلقی می‌شوند. مردانی که هم فرصت حضور در جام جهانی پیدا کرده‌اند و هم با بازوبند کاپیتانی تیم ملی عکس یادگاری گرفته‌اند.

صفحۀ 12: «ایران‌اسپانیا» به روایت کارشناسان رسانه‌ای
اگر می‌خواهید در آستانۀ بازی با اسپانیا تحلیل تنی چند از کارشناسان رسانه‌ای فوتبال را بشنوید، به این صفحه سر بزنید.

صفحۀ 13: گفتگو با خداداد عزیزی؛ غزال تیزپای فوتبال ایران
خداداد عزیزی را این روزها نه در ایران، بلکه باید در روسیه پیدا کرد. او که گل‌ها و بازی‌های خاطره‌انگیزش هرگز از یاد فوتبال‌دوستان نمی‌رود و در جام جهانی فرانسه هم یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بود، حالا از روی سکوهای ورزشگاه به تماشای نمایش تیم ملی را در جام جهانی نشسته است. صبح یکشنبه‌ای که گذشت، با او از هر دری سخنی گفتیم. حرف‌هایی که از دوران کودکی‌اش شروع شد و به رویارویی با اسپانیا رسید. مرور گفته‌های غزال تیزپا که همواره به صراحت بیان معروف بوده، خالی از لطف نخواهد بود.

صفحۀ 16: ستارگان ورزش از عاقبت ایران در جام جهانی می‌گویند
این گزارش را هفتۀ گذشته و برای انتشار در پیش‌شمارۀ فن آماده داشتیم که به دلیل حجم و تعداد بالای مطالب، از قافله جا ماند. حسن تأخیر در انتشار این گزارش اینجاست که وقتی از چشم و نگاهتان بگذرد، خواهید دانست اکثر قریب به اتفاق ستارگان و سرآمدانی که از آن‌ها نظر خواستیم پیروزی ایران در بازی مقابل مراکش را پیش‌بینی کرده بودند.