مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی، شمارۀ پنجم، /

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ پنجم
26تیر1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیرعکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد
طراح‌ و صفحه‌آرا: علی گنجوی
با سپاس از: مهدی هژبری، فرهاد اشراقی، علی بنی‌شیخ‌الاسلامی، آرش محمدی، زاوش محمدی و مهدی یکتا
عکس جلد: علیرضا جهانبخش در قاب مجتبی صالح

 

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
در اوایل سال جاری، هنگامی که سازمان لیگ اعلام کرد سوپرجام باشگاه‌های کشور روز بیست ونهم تیرماه برگزار خواهد شد، جامعۀ فوتبال آنقدر غرق در لیگ قهرمانان آسیا و نزدیک شدن به جام‌جهانی بود که این خبر را اصلاً جدی نگرفت؛ اما...

صفحۀ 6: رژۀ سربازان دشان در مسکو
پایان انتظار .خاتمة هیاهو.تمام شدن هیجان. آغاز انتظار برای تکرار. شاید این عبارات بهترین توصیف برای روزهای پس از جام‌جهانی باشد. هنگامی که سوت پایان مسابقۀ فرانسه و کرواسی به صدا درآمد و مشخص شد که کاپ قهرمانی جام بیست‌ویکم به مردان خیابان شانزلیزه خواهد رسید، در کنار تمام هیاهو و هیجان‌ها این حسرت باقی ماند که جام‌جهانی تمام شد و ویترین فوتبال جهان تا چهار سال آینده بسته خواهد بود.

صفحۀ 7: ناکامان بزرگ جام‌جهانی
جام‌جهانی تمام شد. با تمام متن‌ها و حاشیه‌ها، با همۀ بردها و باخت‌ها، با اشک‌ها و لبخندها. بدون شک در این دوره از تورنمنت هم افراد، تیم‌ها و البته مجموعه‌هایی بودند که قبل از شروع مسابقات امیدهای بسیاری به آنان می‌رفت؛ اما حالا که بازی‌ها تمام شده است، قطعاً نامشان در زمرۀ ناکامان روسیه قرار می‌گیرد و باید حسرت به دل بمانند.

صفحۀ 9: گفتگو با علیرضا جهانبخش؛ بازیکنی که به رونالدو گفت پنالتی‌ات گل نمی‌شود
علیرضا جهانبخش بازیکنی است که در کنار توانمندی های فنی، ازنظر اخلاقی هم بازیکن خوبی است. محکم و مبارز است و می خواهد از اینجایی که هست جلوتر برود. به همین دلیل در فصل آتی او را در لیگ برتر جزیره خواهیم دید.

صفحۀ 11: ایوانکوییچ: به خاطر پرسپولیس قید تماشای جام‌جهانی را هم می‌زدیم
پرسپولیس روزهای خوبی را سپری می‌کند. به رغم محرومیت از پنجرۀ نقل و انتقالات تابستانی، زمینه برای جذب چند بازیکن در نیم‌فصل دوم از همین حالا مهیا شده است. البته نمی‌توان دغدغۀ برانکو ایوانکوویچ دربارۀ جدایی علیرضا بیرانوند و وحید امیری را هم کتمان کرد. همین مسائل و البته سوپرجام جنجالی فوتبال ایران باعث شد تا پای صحبت سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت بنشینیم.

صفحۀ 12: شفر: برگزاری سوپرجام یعنی تیراندازی به طرف سربازان خودی
دربارۀ برگزاری یا لغو سوپرجام باشگاه‌های کشور، در روزهای گذشته به اندازۀ کافی خبر و حاشیه خوانده‌اید. ماجراهایی که یک طرف آن به باشگاه استقلال و سرمربی آلمانی‌اش می‌رسید. به همین دلیل پای صحبت وینفرد شفر نشستیم تا دفاعیۀ او را بشنویم. پیرمردی که به رغم ازدست‌دادن مهره‌های کلیدی‌اش در فصل نقل و انتقالات، همچنان به آینده استقلال امیدوار است.