مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی، شمارۀ ششم، /

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ ششم
2مرداد1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیرعکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد
طراح‌ و صفحه‌آرا: علی گنجوی
با سپاس از: مهدی هژبری، فرهاد اشراقی، فتح‌الله فتحی، علی بنی‌شیخ‌الاسلامی، آرش محمدی، زاوش محمدی و مهدی یکتا
عکس جلد: عادل فردوسی‌پور در قاب مجتبی صالح

 

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
هجدهمین دورۀ رقابت‌های لیگ برتر از پنجشنبه شب آغاز می‌شود تا تیم ملی و ماجراهایی که در جام جهانی رقم خورد، به اتاق انتظار فرستاده شود و بار دیگر فوتبال در عرصۀ باشگاهی برایمان حکم ویترین را پیدا کند. مسابقاتی جذاب و مهیج که انصافاً طی چند سال اخیر سطح کیفی آن افزایش پیدا کرده است؛ اما درعین حال نمی‌توان از کنار مشکلات کهنه و قدیمی‌اش هم عبور کرد. معضلاتی که پابه‌پای لیگ برتر جلو می‌آید، قد می‌کشد، باتجربه‌تر می‌شود اما از بین نمی‌رود، بلکه فقط از دوره‌ای به دورۀ بعد منتقل می‌شود. با همۀ این احوال، لیگ برتر برایمان حکم دیگ جوشان فوتبال را دارد که باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرد.

صفحۀ 6: گفتگو با عادل فردوسی‌پور
بدون هیچ شکی عادل فردوسی‌پور بهترین مرجع برای رسیدن به پاسخ سؤالات پرشماری است که دربارۀ برنامۀ 2018 در ذهن ما و شما ریشه دوانده است. چند روز قبل فرصتی دست داد تا گفتگویی اختصاصی با این شخصیت خبرساز و درعین‌حال محبوب انجام دهیم و حسابی به حاشیه‌های برنامه‌ای بپردازیم که عادل علاوه بر اجرا، وظیفۀ تهیه کنندگی آن را هم برعهده داشت.

صفحۀ 8: درخشش دوبارۀ ستارگان در آسمان لیگ
تا چشم بر هم زدیم، دورۀ تعطیلی لیگ برتر به سر رسید و از پنجشنبه شب دوباره سوت آغاز این مسابقات به صدا درمی‌آید تا بخش وسیعی از کشور درگیر هیاهویی شیرین و لذت‌بخش شود. البته بدون‌شک هنوز مشکلات ساختاری بسیاری در امر برگزاری لیگ برتر ایران به چشم می‌خورد: از حق پخش تلویزیونی گرفته که خودش مثنوی پرسوزوگداز است تا برخوردار نبودن اغلب تیم‌های پرطرفدار از ورزشگاه اختصاصی و امکانات بسیار کمی که برای تماشاگران در نظر گرفته می‌شود و...
صفحۀ 10: سرور جپاروف: تا آخر عمر استقلالی می‌مانم
«سِروِر جپاروف» با دو عنوان مرد سالی فوتبال آسیا را باید سرشناس‌ترین فوتبالیستی دانست که این سال ها به استقلال پیوسته است. او از روزهای خوبش حرف زد.

صفحۀ 13: گفتگو با سامان فائزی؛ والیبالسیت جوان تیم ملی
سامان فائزی یکی از والیبالیست‌های جوان تیم ملی کشورمان است که در لیگ ملت‌های والیبال خوش درخشید و در غیاب بازیکنان اصلی توانست برای ایران امتیازهای خوبی کسب کند. صحبت‌های او را در این شماره می خوانید.

صفحۀ 14: بانوان دوخم کشتی را گرفتند
کُشتی کلاسیک بانوان با برگزاری رقابت‌های لیگ، گام‌های خود را برای حرفه‌ای شدن برداشته است تا نویدبخش روزهای پُرفروغی برای کشتی باشد. نُه تیم از استانهای مختلف کشور در نخستین دورۀ لیگ کشتی کلاسیک بانوان حاضر شدند.