مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی، شمارۀ یازدهم، /

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ یازدهم
6شهریور1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیرعکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
طراح‌ و صفحه‌آرا: علی گنجوی
با سپاس از: فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، پیام پارسایی، نگار رشیدی، ساناز سلیمان‌زاده، محسن صفری، فرخ حسابی، زاوش محمدی، مسعود اکبری و مهدی هژبری
عکس جلد: وینفرد شفر در قاب مجتبی صالح

 

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
بازی‌های آسیایی جاکارتا به نیمۀ دوم خودش رسیده و کم‌کم شرایط واقعی ورزش ایران را هویدا می‌کند. حالا دیگر، به‌دوراز هیاهوی روزهای نخست، می‌توانیم عملکرد کاروان کشورمان را در این دوره از رقابت‌ها منطقی‌تر بسنجیم. حالا به‌جرأت می‌توان فدراسیون‌های موفق و بی‌حاشیه را از فدراسیون‌هایی که مدیرانشان طی ماه‌های گذشته فقط به دنبال هیاهو و هوچی‌گری بودند تمیز داد. حالا می‌توان تمام اهداف محقق‌شده (و البته نشدۀ) ورزش ایران را در ترازوی نقد گذاشت و دید که سهم کامیابی‌هامان بیشتر است یا ناکامی‌هامان.

صفحۀ 7: نود در شبی که شصت هم نبود!
وقتی عادل فردوسی‌پور دیشب در ابتدای برنامه مدعی پخش قسمت مربوط به اختلاف بین تیم‌های خونه به خونه و نساجی شد، دلمان را برای دیدن آیتمی بسیار داغ و افشاگرانه صابون زدیم. تصورمان این بود که حاشیه‌های خاص، اسناد دست اول و مصاحبه‌های افشاگرانه را شاهد خواهیم بود که  اما زهی خیال باطل!

صفحۀ 9: عامل باخت ایران طبیعت بود!
ورزشکاران ایران در بازی‌های آسیایی، هفتۀ پرمدال و موفقی را پشت سر گذاشتند. اما برخی هم انتظارات را برآورده نکردند و در توجیه ناکامی‌شان به دما یا شرجیِ هوا، آب، باد، بدشانسی و... اشاره کردند؛ توجیهاتی که اگر نگوییم بی‌نظیر، اما بی‌شک کم‌نظیرند.

صفحۀ 10: بهداد، بوس، بای!

بهداد سلیمی و سعیدعلی حسینی مدال‌های سنگین‌وزن آسیا را درو کردند، یکی طلایی شد و دیگری نقره‌ای. همه انتظار چنین نتیجه‌ای را داشتند، اما کمتر کسی منتظر خداحافظی بهداد سلیمی بود! وزنه‌بردار فوق سنگین کشورمان بعد از مهار وزنۀ 254 کیلوگرمی در حرکت سوم دوضرب و کسب مدال طلای فوق سنگین و عنوان قوی‌ترین مرد بازی‌های آسیایی، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

صفحۀ 14: گفتگو با فرانک پرتوآذر؛ دختری که زنجیر پاره کرد

فرانک پرتوآذر، دختر ‌دوچرخه‌سوار ایران، که با وجود شایستگی نتوانست به مدال بازی‌های آسیایی برسد دربارۀ این اتفاق بد گفت: «در استارت نفر اول بودم، اما بدشانسی آوردم و زنجیر دوچرخه‌ام پاره شد. چون در رشتۀ ما فقط در یک سری از جاها می‌شود تعمیرات را انجام داد، مجبور شدم برای دقایقی دوچرخه‌ام را کول کنم؛ به همین دلیل خیلی عقب افتادم. اگر لیست نهایی را نگاه کنید، غیر از دور اول، در بقیۀ مسیر نفر دوم بودم. مدال نقره کمترین مدالی بود که باید به من می‌رسید. قول داده بودم تا آخرش بجنگم و جنگیدم.»

صفحۀ 15: پاروی قایقرانان در آب گیر کرد

در مسابقات مادۀ سبک‌وزن زنان، نازنین ملایی به رقابت با حریفانی از چین، ویتنام، هنگ‌کنگ، قزاقستان و تایلند پرداخت. ملایی در این ماده با ثبت زمان 8:19:۲۸ پس از حریف چینی، در ردۀ دوم قرار گرفت و مدال نقره کسب کرد.