مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی، شمارۀ دوازدهم، /

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ دوازدهم
13شهریور1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیر عکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی: فاطمه قنائی
ویراستار: سارا مطلوب
با سپاس از: فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، نصیر مقدری، پیام پارسایی، نگار رشیدی، ساناز سلیمان‌زاده،محسن صفری، زاوش محمدی و مهدی هژبری
شرح جلد: کارلوس کی‌روش عکس: getty images

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
ورزش ایران در بازی‌های جاکارتا مجموعه‌ای از موفقیت‌ها، شگفتی‌ها، غافلگیری‌ها و البته ناکامی‌ها را تجربه کرد. در رشته‌هایی همچون کشتی، ووشو، واترپلو، کبدی و والیبال درخشان بود و در برخی دیگر افتاد و شکست.
حالا وقت حسابرسی است. موفق‌ها سزاوار پاداش و امکانات و اعتماد برای کسب موفقیت‌های آینده‌اند. پروندۀ فدراسیون‌های ناموفق نیز باید بررسی شود و در سیاست‌ها و سیاست‌گذاران آن‌ها تغییری صورت گیرد تا ره به آینده‌ای روشن و المپیکی موفق ببرند.

صفحۀ 5: ایران؛ دهم در کمیت، ششم در کیفیت
بازی‌های آسیایی جاکارتا خاتمه یافت و برخلاف ادعای مدیران ارشد ورزش ایران (البته تعدادی از رؤسای فدراسیون‌ها) جدول رده‌بندی توزیع مدال‌ها ثابت کرد که ورزش ایران آنچنان پیشرفتی نکرده است.
طی دو هفتۀ گذشته و همچنین در این شماره، به‌خوبی به افتخارآفرینان ایران و نمایندگان شایسته‌ای که در جاکارتا داشتیم پرداخته‌ایم و می‌پردازیم، اما اصل ماجرا از یاد نمی‌رود که بپرسیم و بسنجیم «کجا بودیم و کجا هستیم؟»

صفحۀ 8: موفق‌ترین رشته‌های انفرادی
پیش از شروع مسابقات، امید بستن به کشتی آزاد و فرنگی کاملاً بدیهی بود، اما کسب پنج مدال طلا، که 25 درصد از کل مدال‌های زرین ایران در جاکارتا محسوب می‌شود، کار بزرگی بود که مردان رسول خادم انجام دادند. کشتی در جاکارتا 12‌نماینده داشت و 10 مدال گرفت.

صفحۀ 9: گپی با سپیده توکلی؛ بی‌رقیب در ایران، هفتم در جاکارتا
با اینکه رقیب نداشتن در ایران آزارش می‌داد، آرامشی در صدایش بود. مصمم و باانگیزه از قدم‌به‌قدم نزدیک شدن به هدفش می‌گفت. با توجه به دو سانتیمتر فاصله‌ای که با ورودی بازی‌ها داشت، هیچ بعید نبود که نامش را برای همیشه در تاریخ بازی‌های آسیایی به یادگار بگذارد، اما...

صفحۀ 13: امپراطوری وعده

قبل از آغاز بازی‌های آسیایی، رؤسا و مدیران ارشد بعضی فدراسیون‌ها آن‌چنان از تیم‌های خودشان در رسانه‌ها تمجید می‌کردند که گویی آسیا برایشان کوچک است و باید شاهد هنرنمایی آن‌‌ها در عرصه‌های جهانی باشیم، اما وقتی مسابقات جاکارتا آغاز شد و نتایج این فدراسیون‌ها در مسابقات تیمی رقم خورد، بار دیگر به این واقعیت مهم رسیدیم که «دوصد گفته چون نیم کردار نیست.»

صفحۀ 15: دست‌های خالی کی‌روش

کارلوس کی‌روش (که البته تأکید داشت هنوز سرمربی تیم ملی نشده و قراردادش را تمدید نکرده است) از همان ابتدای حضورش در برنامۀ 90 مثل همیشه جسورانه سخن راند و بر مواضعش پای فشرد. به لغو دو بازی تدارکاتی ایران قبل از آغاز جام جهانی اشاره کرد و گفت: «باید قبول کنیم که هیچ تیمی با قول دادن قهرمان آسیا نمی‌شود.» این یعنی طی روزهای گذشته فدراسیون فوتبال به او فهمانده که به احتمال زیاد روند لغو شدن اردوها و بازی‌های تدارکاتی همچنان ادامه دارد!