مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی ، شمارۀ شانزدهم، /

فن؛ هفته نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ شانزدهم
10مهر1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیر عکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی: فاطمه قنائی
ویراستار: سارا مطلوب
با سپاس از: فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، نصیر مقدری، سجاد ایمانیان، نیلوفـر حامدی، فرزانه شریفی، زاوش محمدی  و مهدی هژبری
شرح جلد: بانوان فوتبالیست در قاب پرتو  جغتایی

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
پرسپولیس امشب پا به میدان می‌گذارد تا برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا، وارد اولین راند از ماراتن دومرحله‌ای خودش با السد قطر شود، جدالی که باید فارغ از هیاهوی رنگ‌ها، آن را به چشم مسابقه‌ای ملی دید و شنل نمایندۀ ایران را روی دوش سرخپوشان انداخت.

صفحۀ 5: گفتگو با پرهام مقصودلو؛ غول جوان شطرنج جهان
قهرمانی در مسابقات جهانی به خودیِ خود ارزشمند است؛ چه برسد به اینکه برای اولین بار در تاریخ یک رشته حاصل شود، کار بزرگی که پرهام مقصودلو در مسابقات اخیر قهرمانی شطرنج جوانان جهان در ترکیه انجام داد.

صفحۀ 7: با علیرضا جهانبخش؛ از پایان سال‌ها حسرت

«هدفی جز قهرمانی در جام ملت‌های آسیا نداریم. خود ما هم در تیم ملی باور داریم می‌توانیم قهرمان شویم. تیم جوانی در اختیار داریم و همه دوست داریم نسلی باشیم که ایران را بعد از چند دهه قهرمان می‌کند. سال‌هاست که همه حسرت قهرمانی آسیا را داریم و امیدواریم این حسرت در امارات تمام شود.»

صفحۀ 9: دربی؛ هیچستان ترسوها
چقدر دلمان را صابون زده بودیم که پس از مدت‌ها مسابقۀ جذابی تماشا خواهیم کرد، ولی استقلال و پرسپولیس ثابت کردند که می‌توانند با قدرت هرچه تمام‌تر اعصاب هوادارانشان را به بازی بگیرند: با نمایشی مملو از ترس و فوتبالی صرفاً برای نباختن.

صفحۀ 12: قدمت 48سالۀ فوتبال زنان در ایران

چند نفر ممکن است حدس بزنند که فوتبال زنان در ایران قدمتی 4۸ساله داشته باشد؟ ما که وقتی این موضوع را از دهان خدیجه سپنجی، نایب‌رئیس سابق فدراسیون فوتبال، شنیدیم، مدتی دهانمان از تعجب باز ماند.

صفحۀ 13: گفتگو با کتایون خسرویار؛ سرمربی ایرانی‌‌آمریکایی تیم ملی فوتبال بانوان
در روزگار مهاجرت‌ایرانی‌ها به کشورهای دیگر، امیدوارکننده است که تأثیرگذارترین مربی زن جهان، از دید سایت فوتبال زنان آمریکا، بعد از سال‌ها زندگی در این کشور به ایران آمده و چهرۀ متفاوتی به تیم ملی فوتبال دختران ایران داده است.