مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی ، شمارۀ بیستم، /

فن؛  هفته نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ بیستم
8آبان1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیر عکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی: فاطمه قنائی
ویراستار: سارا مطلوب
با سپاس از همکاری: فرهاد اشراقی، آرش محمدی، غزاله جوان، زاوش محمدی و مهدی هژبری
شرح جلد: آرزو حکیمی

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
تیم ملی ووشوی ایران در ادامۀ روزهای خوب خودش، پس از عملکرد مطلوب در بازی‌های آسیایی، حالا قهرمانی جام جهانی را نیز به ویترین افتخاراتش افزوده تا ثابت کند درخشش ستارگانش به‌هیچ‌وجه اتفاقی و از سر حادثه نبوده است. ووشو مقتدرانه پیش می‌تازد و حالا در کمال شایستگی پیشقراول ورزش‌های رزمی به حساب می‌آید، دستاوردی که در صورت توجه بیشتر وزارت ورزش به این رشته قطعاً می‌تواند در سال‌های آینده هم تداوم پیدا کند.

صفحۀ 6: خط‌ونشان برانکو برای فینال
ایوانکوویچ: «پرسپولیس در گروه دشواری قرار داشت. از طرف دیگر، در مراحل حذفی هم با حریفانی مــواجه شدیم که به‌هیچ‌وجه کم‌دردسر نبودند. پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید؛ به دلیل اینکه زحمت کشید. سطح لیگ قهرمانان آسیا آن‌قدر بالا رفته که هیچ تیمی نمی‌تواند با خوش‌شانسی تا بازی پایانی بالا بیاید.»

صفحۀ 11: 40 مدال المپیک و هیچ مدال برای ایران

سهم رشتۀ قایقرانی در بازی‌های المپیك 40 مدال است و مسؤولان ورزشی هر كشوری در صورت پرداختن به این رشته می‌توانند مدال‌هایش را درو كنند. حالا سؤال این است که وزارت ورزش ایران چقدر به این رشته توجه می‌کند و چه امکاناتی در اختیار این فدراسیون مدال‌آور قرار داده است؟

صفحۀ 12: با دختران قایقران گیلان؛ قهرمانان آسیا

گیلان از گذشته‌های دور قطب اصلی قایقرانی بوده است و دوسوم ورزشکاران قایقرانی کشور را گیلانی‌ها تشکیل می‌دهند. این بار نیز، در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در ردۀ زیر ۲۳سال، دو دختر مدال‌آور قایقرانی کشورمان از همین استان بودند.

صفحۀ 13: آرزو حکیمی؛ قایقرانی که مدال‌هایش را به استادشجریان تقدیم کرد
اگر قرار باشد تالار مشاهیری برای قایقرانی زنان ایران ساخته شود، بی‌تردید آرزو حکیمی چهرۀ شاخص آن خواهد بود. او جوان‌ترین ورزشکار ایرانی در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن بوده و تا کنون مدال‌های بسیاری برای ایران کسب کرده است.

صفحۀ 15: ناکامی بزرگ در سواحل دانوب

مسابقات كشتی ‌آزاد و فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۸، ردۀ بزرگسالان، در بوداپست (مجارستان)، با ناكامی نمایندگان اعزامی ایران ‌پایان گرفت. حتی یک کشتی‌گیر ایران به 20 فینال برگزار شده در این پیکارها راه نیافت و سرانجام دست ایران در كشتی ‌آزاد به سه مدال برنز و در کشتی فرنگی به یک مدال برنز رسید.