مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی ، شمارۀ بیست و دوم، /

فن؛  هفته نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ بیست‌ودوم
22 آبان1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیر عکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی: فاطمه قنائی
ویراستار: سارا مطلوب
با سپاس از: فرهاد اشراقی، آرش محمدی، زاوش محمدی و مهدی هژبری
شرح جلد:  حضور دختران در ورزشگاه آزادی در قاب مهدی زارع

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
در غروب باشکوه 19 آبان 1397، دروازۀ «سون تائه» باز نشد، اما درست در لحظاتی که همه انتظار باز شدن دروازۀ او را می‌کشیدند، دروازۀ دیگری گشوده شد؛ تو گویی دروازه‌های بهشت جاودان به روی گروهی همیشه مظلوم. هورای شادی دخترانی که این بار با هیبتی زنانه، بدون گریم و بدون ریش و سبیل ساختگی، به ورزشگاه آزادی می‌رفتند، شنیدنی و دیدنی بود؛ شاید دیدنی‌تر از هر اتفاق دیگری که در آن بازی افتاد.

صفحۀ 6: وقتی حضور زنان در تلویزیون سانسور می‌شود!
یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که حین برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه آزادی رخ داد، ورود تعداد قابل‌توجهی از بانوان ایرانی به این ورزشگاه بود. جیووانی اینفانتینو، رئیس فیفا، که گفته بود فقط به شرط حضور بانوان در ورزشگاه پا به تهران خواهد گذاشت، دوشادوش مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، از نزدیک از جایگاه زنان حاضر در استادیوم آزادی بازدید کرد تا خیالش از رقم خوردن این اتفاق راحت شود.

صفحۀ 9: نود
برنامۀ نود شب گذشته بیشتر حالت یادواره داشت. در ابتدای کار، به مناسبت چهلمین روز درگذشت بهرام شفیع، کلیپ ویژه‌ای دربارۀ این گزارشگر قدیمی تلویزیون پخش شد و پس از آن هم اولین سالگرد زلزلۀ استان کرمانشاه مورد توجه قرار گرفت. البته با توجه به جدال پرسپولیس ـ کاشیما آنتلرز ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا، کاملاً بدیهی بود که بخش قابل‌توجهی از این برنامه به مسابقۀ فوق و حاشیه‌های آن اختصاص یابد.

صفحۀ 10: ماسه‌هایی که طلا شدند
در روزهایی که تمام حواس فوتبال‌دوستان ایرانی معطوف به بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا شده بود، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان حماسۀ جدیدی رقم زد و بار دیگر با افتخار، عنوان قهرمانی رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها را به دست آورد، عنوانی بسیار ارزشمند که متأسفانه باز هم در سایۀ فوتبال قرار گرفت.

صفحۀ 14: وزنه‌برداری قهرمانی جهان؛ موفقیت کامل با تیم ناقص

مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شد و در پایان، تیم ایران مقام سوم تیمی را به دست آورد. تیم ایران با ترکیب ناقص (هشت‌نفره) در این مسابقات شرکت کرده بود و با 448 امتیاز، تیم سوم جهان شد.