مجلۀ ورزشی فن

فن؛ هفته‌نامۀ ورزشی ، شمارۀ سی ام، /

فن؛ هفته نامۀ ورزشی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ سی‌ام
 18دی1397
سردبیر: مهدی همدانی
دبیر تحریریه: سعیده فتحی
دبیر عکس: مجتبی صالح
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی: فاطمه قنائی
ویرایش: سارا مطلوب
با سپاس از: فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، نصیر مقدری، امیر شمس و مهدی هژبری

برگشت به ليست

صفحۀ 4: وقت افاضه
رخدادهای ورزشی، جدا از ماهیتی که دارند، محل بسیار خوبی برای لابی‌گری اهالی صنعت و توریسم و حتی سیاست محسوب می‌شوند و گاهی اوقات چنین فرصتی در نوع خودش هم فال است و هم تماشا. جام ملت‌ها مجالی است که هر چهار سال یک بار فراهم می‌شود و باید از آن به بهترین شکل ممکن در عرصۀ دیپلماسی ورزشی استفاده کرد.

صفحۀ 6: سامان قدوس: با قهرمانی آسیا برای سوئدی‌ها کرکری می‌خوانم

اگرچه جام جهانی روسیه اولین تورنمنت رسمی سامان قدوس در کنار تیم ملی فوتبال کشورمان محسوب می‌شد، بدون شک جام ملت‌های آسیا بهترین فرصت برای این بازیکن است تا توانایی‌هایش را به رخ فوتبال ایران بکشد، فرصتی که قطعاً سامان آن را از دست نخواهد داد.

صفحۀ 8: طلسم کار بشکن...
کارلوس کی‌روش چند روز قبل از آغاز جام ملت‌های آسیا مدعی شد حضور استرالیا و ژاپن و کرۀ جنوبی را در مرحلۀ نیمه‌نهایی مسابقات باید تا حد زیادی قطعی‌ دانست و اگر ایران هم بتواند در میان چهار تیم پایانی قرار بگیرد، اتفاق بسیار خوبی رقم خواهد خورد که شاید بتوان گفت اوج فوتبال ماست.

صفحۀ 9: خاطره‌بازی جام ملت‌ها با عقاب آسیا
در میان دروازه‌بانان ایرانی، فقط احمدرضا عابدزاده و مهدی رحمتی هستند که سابقۀ سه دوره حضور در جام ملت‌های آسیا را یدک می‌کشند. آغاز این مسابقات، سفر احتمالی احمدرضا به امارات برای تماشای دیدارهای تیم ایران و البته حضور پسرش در جمع ملی‌پوشان کشورمان سوژه‌های جالبی برای خاطره‌بازی جام ملت‌ها با عقاب آسیا شد، خاطراتی جذاب و شنیدنی.

صفحۀ 11: مرحلۀ گروهی را تمام‌شده ندانیم
هفدهمین دورۀ جام ملت‌های آسیا شب گذشته برای تیم ملی ایران شروع شد و همان‌طور که ملاحظه کردید، در مسابقۀ اول به مصاف یمن رفتیم. مسابقۀ دیشب فقط سه امتیاز داشت؛ بنابراین با اتکا بر آن نه می‌توان به صدرنشینی اعتماد کرد و نه عزای حذف تیم را گرفت. از امروز باید به فکر بازی با ویتنام بود و پس از آن هم در اندیشۀ تقابل با عراق. در هر دو نبرد آتی، تمام فکر و ذکر ملی‌پوشان فقط باید یک نکته باشد: «صعود به‌عنوان تیم صدرنشین»

صفحۀ 12: هرکول ایرانی؛ همچنان بر سر دوراهی آمدن یا نیامدن

کمتر کسی فکر می‌کرد در بازی‌های آسیایی جاکارتا، بهداد سلیمی، مرد طلایی فوق‌سنگین وزنه‌برداری، دنیای قهرمانی را ترک گوید؛ اما...