مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ سی / آبان 1398

انار؛ ماهنامۀ‌ سبک زندگی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ  سی- آبان 1398
سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی ، الهام وکیلی
با سپاس از: الهه رضایی، افسون علیمرادیان، رامین جوان رود، امین هدایتی، شرمین نادری، شهرزاد همتی، آیدا عزتی، سوسن سیرجانی، سبا فرجاد، شادی هاشملو و احسان غلامی ، فروشگاه چاره

برگشت به ليست

صفحه 4 : پــردۀ اول - نوستالژی، یعنی انگار زمان
برای خیلی‌ها تا زمانی که اولین باران پاییزی از آسمان به زمین نریزد، پاییز از راه نرسیده است. برای بسیاری تا زمانی که هوای آسمان خاکستری و ابری نشود، انگارنه‌انگار که پاییز آمده باشد؛ اما عده‌ای هم هستند که با نشانه‌های ساده‌تری آمدن پاییز را جشن می‌گیرند. 

 

صفحه 6 : آیینه جادو - سیاه وحشی کوتاه دربارۀ سرمۀ چشم
احتمالاً با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید هر چقدر که بخواهید دربارۀ سرمه کشیدن بدانید. برخی معتقدند این ماده باعث افزایش سوی چشم می‌شود و چشمان کودکان را سرمه می‌كشند تا مژه‌ها‌شان تقویت و زیبایی چشم‌ها‌شان دوچندان شود. 

 

صفحه 8 : آیینۀ جادو - پوستـی از جنس طبیـعت - ماسـک تخم‌مرغ و خیـار
 امروز هیچ شباهتی به روزهای سخت گذشته ندارد. امروز به هر داروخانه و فروشگاهی که سر بزنیم هزارویک جور ماسک‌ جلومان می‌گذارند که هر کدام کارایی ویژۀ خودش را دارد.

 

صفحه 7 : آیینۀ جادو - دربارۀ چاره
فروشگاه اینترنتی چاره با هدف ایجاد ارتباط مستقیم بین عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان کالا ایجاد شده است. چاره همواره در جهت اهداف زیر حرکت و سعی در بهبود خدمات ارائه شده دارد.

 

صفحه 15 : قند هندوانه - چطور با کدوحلوایی یک دسر لذیذ درست کنیم؟
می‌گویند پاییز پادشاه فصل‌هاست. فصلی که پر از رنگ است و تغییر؛ اما پاییز در کنار این رنگ‌ها خوراکی‌های خوشمزه‌ای هم دارد که امروز دستور درست کردن یکی از آن‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم. کافی است ویدئو را تماشا کنید. 

 

صفحه 19 - قالیچه سلیمان - تهران یک عالمه چنار دارد
پارک ملت هرگز برای ما بچه‌های دهۀ 60 فقط یک پارک ساده نیست. زمانی که هیچ جایی برای گردش نبود، همین پارک برایمان دنیایی خاطره ساخته بود. به ظاهر شیک و آب‌نماهای زیبایی که امروز حسابی در پاییز دلبری می‌کنند، نگاه نکنید.

 

صفحه 23 : قصۀ شهرفرنگ - گفت‌‌وگوی اختصاصی با الهه رضایی
دهۀ 60 حال و هوای ویژه‌ای داشت. جنگ بر زندگی همۀ ایرانی‌ها سایه انداخته بود. تلویزیون فقط در چند ساعت از شبانه‌روز وظیفۀ سرگرم کردن مردم را برعهده داشت و در بیشتر ساعات روز اخبار و مسائل جنگ را بازگو می‌کرد. سهم کودکان ایران از سرگرمی‌های تلویزیونی هم بیشتر از یک ساعت در روز نبود. با وجود این بچه‌های دهه شصتی همان یک ساعت را غنیمتی مهم می‌دانستند و آنقدر برایشان ارزشمند بود که هنوز برنامه‌های کودک‌ آن زمان در ذهن تک‌تک‌شان با کیفیتی خدشه‌ناپذیر ماندگار است.

 

صفحه 26 : چشم و چراغ - شما کدام جوکر سینمای جهان را می‌پسندید؟
طبق نوشتۀ نیویورک تایمز تا به امروز ۷ نفر در نقش یا صدای جوکر نقش‌آفرینی کرده‌اند. جرد لتو در  «جوخۀ اعدام»، سزار رومئو در سریال تلویزیونی «بتمن» در دهۀ ۶۰ میلادی،  زک گالیفیاتکس در «بتمن لگو»، جک نیکلسون در فیلم «بتمن»، کمرون مونگان در سریال «گاتهام»، مارک هیل در سریال انیمیشنی «بتمن» و هیث لجر فقید در «شوالیۀ تاریکی». این شخصیت منفی آن‌قدر حاشیه‌ساز و مهم و محبوب است که فیلم‌سازان و کارگردانان بسیاری برای دور ماندن از ریسک ترجیح می‌دهند اگر قرار است سراغ قصۀ ابرقهرمان «بتمن» بروند، داستان جوکر را بی‌خیال شوند.

 

صفحه 29 - چشم و چراغ - پیشنهاد موسیقی از نگاه امین هدایتی
ر این شماره با امین هدایتی همراه شدیم. خوانندۀ گروه دال‌بند که برای بهبود سلیقۀ موسیقیایی‌مان پیشنهاد ویژه‌ای دارد و معتقد است باید حتماً یک بار هم که شده، آن را گوش دهیم. 

 

صفحه 31 : سرزمین عجایب - گزارش اختصاصی از بادی‌اسپینر
قصد داریم به معرفی برند‌های ایرانی بپردازیم و تصور شما را از آن‌ها به‌هم بریزیم. دیگر شبیه روزهای دور گذشته نیست که برندهای ایرانی کیفیت لازم را نداشته باشند و بیشتر از یک بار نتوان از آن‌ها استفاده کرد.

 

صفحه 36 : چراغ جادو-همراه با افسون علیمرادیان: حال زندگی خوب است
فعالیت مدنی در ایران با همه جای دنیا متفاوت است. کسانی که در جهان کار خیریه می‌کنند یا فعال مدنی هستند، به واسطۀ شغلشان پول دریافت می‌کنند؛ اما خواسته یا ناخواسته در ایران گرفتن پول در برابر کار خیریۀ سازمان‌دهی‌شده قبحی سنتی دارد.

 

صفحه 42 : عصرجدید - خانوادۀ آیفون 11 چه فناوری‌های برتری نسبت به نسل پیشین خود دارند؟
یک بار دیگر طرف‌داران همیشگی برند اپل مقابل اپل استورها صف بستند تا جزو اولین کسانی باشند که گوشی‌ِ پرچم‌دار اپل، یعنی آیفون 11پرو (Iphone 11 pro) را در دست می‌گیرند.

 

صفحه 47 : گوشه دنج - کارهایی که نباید هنگام تغییر دکوراسیون از یاد ببرید
 می‌خواهید رنگ‌و‌بوی تازه‌ای به خانه بدهید؟ قصد تغییر دکوراسیون دارید؛ اما توانایی این را ندارید که از نظرات و مشاورۀ بهترین طراحان داخلی بهره ببرید؟ 

 

صفحه 52 : شهر قصه - ساعت پنج عصر 
پرسیده بود ساعت چند است و من حیران نگاهش کرده بودم. درست دم غروب یک روز سرد اسفند بود. از آن روزها که روی جوانه‌های درخت چنار یک برف خوب نازکی نشسته و آدم دلش می‌خواهد تا خانه پرواز کند. مانتوی مدرسه‌ام نازک بود و کاپشنم جیب نداشت. گمانم جیب‌هایش را دوخته بودند که قشنگ‌تر باشد. برای همین هم بود که ‌دست‌هایم را گذاشته بودم زیر بغلم و با دهان باز نگاهش می‌کردم