مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره پنجاه و چهار / سی مهر 1398

صسردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
فیلم‌برداری : علیرضا روزبهانی
تدوین : نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
ویرایش : ماندانا لیاقت
روابط عمومی: علیرضا اصلاحی

با سپاس از همکاری
فرهاد اشراقی،  آرش محمدی، نصیر مقدری، دکتر اردلان شریعت
دکترآزاده حکاک‌زاده،  امیر شمس،  افسـون حضرتی، مهدی هژبری
علی تورانی، امیرحسین فرزانه و علی نصرتی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - والیبال و دوومیدانی از کشتی یاد بگیرند
در حالی که یک ماه از پایان رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان می‌گذرد، علیرضا دبیر، رئیس جوان اما در عین حال باتجربۀ این فدراسیون، طی احکامی غلامرضا محمدی و محمد بنا را تا پایان رقابت‌های المپیک توکیو در سمت‌های خودشان به‌عنوان سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگ‌سالان ابقا کرد و فرمان آماده‌سازی این دو رشته را برای حضور مقتدرانه در المپیک صادر کرد تا ورزش اول ایران با دغدغۀ کمتری ماه‌های منتهی به المپیک را سپری کند.

 

صفحه 7 : چهل تکه -زنگ خطری که امیدواریم بیدارمان کند 
تیم ملی در حالی مقابل بحرین در منامه مغلوب شد که اگر بخواهیم با نگاهی کاملاً بی‌طرفانه آن مسابقه را ارزیابی کنیم، باید بپذیریم که بحرین از ما بهتر بود و در شبی که تماشاگرانش بی‌تربیتی را به اوج رسانده بودند، توانست ایران را مغلوب کند. شکستی که برایمان حکم زنگ خطر را ایفا می‌کند. 

 

صفحه 8 : چهل تکه -پیروانی: این فصل هم هر 2 جام را می‌خواهیم
پرسپولیس اواخر هفتۀ گذشته شاهد تحولاتی داخلی بود و محسن خلیلی رفت تا به جای او افشین پیروانی به‌عنوان سرپرست بر روی نیمکت بنشیند. کاپیتان اسبق سرخ‌پوشان که با این تیم افتخارات زیادی کسب کرده و حالا تأکید دارد که دوباره به خانۀ خودش بازگشته است.

 

صفحه 9 : چهل تکه -شورش کاتالان ال‌کلاسیکو را لغو کرد
در حالی که همۀ فوتبال‌دوستان جهان شمارش معکوس تماشای جدال بارسلونارئال‌مادرید را آغاز کرده بودند، شورش‌های ایالت کاتالان که به شهر بارسلون، مرکز این ایالت، کشیده شده بود، باعث لغو زیباترین جدال باشگاهی جهان شد 

 

صفحه 11 : شانس - قهرمان المپیک آتلانتا
مسابقات هفته‌نامۀ فن همچنان برقرار است و استقبال شما عزیزان هم هفته‌به‌هفته بیشتر می‌شود، مسئله‌ای که باعث دل‌گرمی همۀ ما خواهد بود.

 

صفحه 13 : برند -  آشنایی با برندهای معتبر ورزشی
اگرچه عده‌ای به اشتباه فکر می‌کنند که برند پوشاک «پوما» یک شرکت آمریکایی است؛ ولی واقعیت امر این است که این شرکت یک تولیدی بسیار بزرگ پوشاک و لوازم ورزشی در دنیاست که به‌صورت چند ملیتی اداره می‌شود؛ ولی مرکزیت آن با آلمان است. شرکتی که قبل از جنگ جهانی دوم تأسیس شد و هم‌اکنون دفتر مرکزی‌اش در شهر بایرن فعالیت می‌کند. 

 

صفحه 14 : آبشار - کاپ و دلار نگرفتیم؛ اما...
تیم ملی والیبال ایران با 7 باخت و 4 پیروزی به چهاردهمین دورۀ جام‌جهانی پایان داد.
ماحصل کار تکرار رنکینگ FIVB بود.

 

صفحه 15 : آبشار - بهترین سن برای آموزش والیبال
در اوایل دهۀ 70 شمسی فدراسیون والیبال با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش طرحی را به نام استعدادیابی در سراسر ایران به اجرا درآورد و برای نظارت بر آن با یک مربی روسی به نام ایوان بوگانیکف قرارداد بست تا تمام نوجوانان قدبلند و علاقه‌مند به والیبال، مورد آزمایش قرار بگیرند و استعدادشان شناسایی شود.

 

صفحه 16 : تاتامی - باقری معتمد: دلارهای من کجاست؟
محمد باقری معتمد، عضو سابق تیم ملی تکواندو و قهرمان المپیک، از فدراسیون مربوطه به قوۀ قضاییه شکایت کرد.

 

صفحه 17 : بلوف - پرهام؛ نابغۀ ایرانی
رقابت‌های گرند سوییس برگزار شد و تک نمایندۀ ایران، پرهام مقصودلو، توانست در مقابل وان هائو، سوپراستاد بزرگ چینی، به تساوی برسد. مقصودلو در 2 دور چهارم ویدیت سوپر، استاد بزرگ هندی را  هم شکست داده بود.