مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره پنجاه و شش / چهارده آبان 1398

سردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
فیلم‌برداری : علیرضا روزبهانی
تدوین : نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
ویرایش : ماندانا لیاقت
روابط عمومی :wعلیرضا اصلاحی

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، کاظم اولیایی، مهدی هژبری 
فرهاد اشراقی،  آرش محمدی،  محمدرضا مدنی، امیر شمس 
ناصر صرافان، پریسا غفاری، مریم مجد، مریم کریمی 
فرشاد عباسی و  با سپاس ویژه از دکتر فریده شجاعی
 

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - مربیان؛ مروج خشونت ،همه‌چیز را گردن تماشاگران نیندازیم 
بالغ بر دو دهه است که در ورزشگاه‌های ایران با معضل بزرگی به نام تماشاگرنماها مواجه هستیم. افرادی که در خلال تماشای مسابقات به هیچ عنوان ادب را رعایت نمی‌کنند و از هتاکی به بازیکنان تیم حریف و حتی گاهی اوقات نفرات تیم خودشان و البته تیم داوری اصلاً واهمه‌ای ندارند.

 

صفحه 7 : چهل تکه - سلطان؛ همچنان امیدوار
پرسپولیس در شبی که نمایش خوبی ارائه نکرد، مقابل ماشین‌سازی در ورزشگاه آزادی متوقف شد تا 2 امتیاز حساس خانگی را از دست بدهد.

 

صفحه 8 : چهل تکه - دیاباته: روزهای خوب من تازه شروع شده‌اند‌
استقلال در جدال مقابل تراکتورسازی یک پیروزی ارزشمند کسب کرد تا خودش را در قدوقامت مدعیان قهرمانی فصل جاری قرار بدهد. ستارۀ‌ آبی‌ها در این مسابقه کسی نبود به جز شیخ دیاباته، مهاجم آفریقایی این تیم، که تا همین چند روز قبل هیچ‌کس امید چندانی به موفقیت او نداشت.

 

صفحه 9 : چهل تکه -سیتی‌زن‌ها به‌دنبال تکرار هت‌تریک
نه تنها فوتبال اروپا بلکه فوتبال جهان هفتۀ گذشته تحت‌تأثیر دیدار بسیار زیبا و جذاب و پُر گل آرسنال‌لیورپول قرار گرفت. 

 

صفحه 10 : چهل تکه - تحفه‌ای برای پدر استقلال خاطره‌بازی با عزیزان منصورخان 
آبان ماه سال 95 بود که منصور پورحیدری از جمع ما پر کشید و نه تنها استقلالی‌ها؛ بلکه حتی هواداران پرسپولیس را در ناراحتی فرو برد. مردی که به‌جرئت می‌توان گفت یکی از جنتلمن‌های فوتبال ایران بود و البته هنوز هم هست.

 

صفحه 11 : چهل تکه - تاوان حرف‌های ساختارشکنانه؛ تبعید به سکوها 
یکی از انتقاداتی که طی ماه‌های گذشته و به‌طور کلی از زمان روی کار آمدن مهدی تاج به فدراسیون فوتبال وارد شده‌، مدارا با چهره‌های سرشناس است. افرادی که گاهی اوقات این تصور می‌رود از مصونیتی آهنین برخوردارند و می‌توانند فارغ از چارچوب‌ها و قوانین حرکت کنند و حرف بزنند

 

صفحه 13 : شانس - آخرین حضور بسکتبال در المپیک؟
این هفته برای مسابقۀ جدید فن سراغ بسکتبال رفتیم. رشته‌ای بسیار جذاب و دانشگاهی که چندی قبل به‌عنوان اولین ورزش گروهی ایران مجوز حضور در رقابت‌های المپیک توکیو را کسب کرد.

 

صفحه 14 : دوبنده - کار بزرگ‌مردان گمنام
اگر تا همین 10 روز پیش از اهل فن و دوست‌داران ورزش اول ایران دربارۀ مسابقات کشتی آزاد قهرمانی امیدهای جهان سؤال می‌کردید، بدون شک حتی خوش‌بین‌ترین آن‌ها هم امیدی به قهرمانی یا نایب‌قهرمانی تیم ملی کشورمان در این مسابقات نداشتند

 

صفحه 15 : میدان - بغض پسرِ باد ترکید
دوومیدانی مادر تمام رشته‌های ورزشی است. رشته‌ای که بیشترین مدال را در المپیک به خود اختصاص داده است؛ اما سهم ایران در آوردگاه‌های جهانی و المپیک به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد! تاکنون حسن تفتیان و احسان حدادی موفق به کسب سهمیۀ المپیک توکیو شده‌اند.

 

صفحه 16 : برند - آشنایی با برندهای معتبر ورزشی
یکی از شرکت‌های معتبر و قدیمی تولیدکنندۀ پوشاک ورزشی در ایران، تولیدی امینی است. شرکتی که عمر  فعالیتش  بالغ بر دو دهه است و علی‌رغم هجوم برندهای خارجی به بازار پوشاک ورزشی کشور، همچنان توانسته خودش را سرپا نگه دارد

 

صفحه 17 : وسط خال - هفتۀ چهارم لیگ تیر و کمان 
هفتۀ چهارم رقابت‌های لیگ تیر و کمان پنج‌شنبۀ گذشته در مجموعۀ ورزشی آزادی برگزار شد و تعداد زیادی از کمان‌داران سراسر کشور برای به‌رخ کشیدن توانایی‌های خود دور هم جمع شدند.

 

صفحه 19 : تاتامی -راه‌اندازی بوکس حرفه‌ای در ایران
ا پیگیری‌های صورت گرفته و نامه‌نگاری‌های مختلف برای اولین بار انجمن بوکس حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای مجوز رسمی فعالیت خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرد. اکبر احدی، سرمربی سابق تیم ملی بوکس، دربارۀ راه‌اندازی بوکس حرفه‌ای در ایران می‌گوید: «اقدام خوبی است که باعث می‌شود بوکسورهای ما بعد از دوران آماتوری به این ورزش حرفه‌ای روی بیاورند. 

 

صفحه 20 : آبشار -  لیگ برتر والیبال آغاز شد
هفتۀ اول رقابت‌های لیگ برتر والیبال برگزار شد و در پی آن تیم‌ها توانستند اولین پیروزی را دشت کنند. شهرداری ارومیه، شهرداری ورامین، سایپا، پیکان، سپاهان و فولاد تیم‌های پیروز هفتۀ اول بودند. نکتۀ مهم در رقابت‌های امسال غیبت بازیکنان ملی‌پوش و حضور آن‌ها در لیگ‌های خارجی است.

 

صفحه 21 : آبشار - گم‌شده‌ای به نام نظم 
فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر والیبال آغاز شد تا از همان ابتدای کار مشخص شود که باید منتظر اتفاقات‌ عجیب و غریبی در عرصۀ باشگاهی این رشتۀ جذاب باشیم. کم و زیاد شدن تعداد تیم‌های شرکت‌کننده و در نهایت آغاز این مسابقات با حضور 13 تیم کاملاً بیانگر این ضرب‌المثل است که:
سالی که نکوست از بهارش پیداست

 

صفحه 22 : آبشار - آموزش قوانین والیبال ساحلی 
والیبال ساحلی در کنار مفرح بودن، حالا دیگر یک رشتۀ ورزشی رسمی و المپیکی محسوب می‌شود که اتفاقاً قوانین سفت و سختی هم دارد. رشته‌ای که برخلاف نگاه اولیه، بسیار قانون‌مدار است. 

 

صفحه 23 : تاتامی - شهربانو منصوریان: دلم می‌خواهد پسرم به من افتخار کند
شهربانو منصوریان توانست برای پنجمین بار پیاپی سکوی نخست رقابت‌های جهانی ووشو را از آن خود کند. منصوریان دربارۀ کسب این مدال ارزشمند گفت: «خیلی خوشحالم که توانستم پنجمین طلای قهرمانی جهان را بگیرم و برای اولین بار توانستیم با مربی ایرانی این نتیجه را برجای بگذاریم.»