مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره پنجاه و هفت / بیست‌و‌یک آبان 1398

سردبیر :  مهدی همدانی
دبیر تحریریه : سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
فیلم‌برداری  : علیرضا روزبهانی
تدوین : نسیم نوری‌آزاد و سیدمحمدحسین داستان
گرافیک و صفحه‌آرایی : فاطمه قنائی و سمیرا هژبری
ویرایش : ماندانا لیاقت
روابط عمومی : علیرضا اصلاحی


با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، کاظم اولیایی، مهدی هژبری 
فرهاد اشراقی،  آرش محمدی،  محمدرضا مدنی، امیر شمس 
ناصر صرافان، پریسا غفاری، مریم مجد، مریم کریمی 
فرشاد عباسی و  با سپاس ویژه از دکتر فریده شجاعی

 

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه -کابوس بزرگی به نام پناهندگی ورزش‌کاران
یکی از اتفاقات تکان‌دهنده برای ورزش ایران، پناهنده شدن چند تن از ورزش‌کاران کشورمان طی 10 روز گذشته بود که اتفاقاً در میان آن‌ها شانس‌داران کسب مدال المپیک هم به چشم می‌خورد. امیدهایی که اگرچه در توکیو نمی‌توانند برای رقبا به میدان بروند؛ اما بدون شک اگر در کاروان ورزشی ایران بودند، احتمال اینکه برایمان مدال بیاورند، کم نبود.

 

صفحه 7 : چهل تکه - شب تلخ منامه را فراموش کنید
پنجشنبه شب تیم ملی مسابقۀ بسیار مهمی با عراق پیش روی خودش دارد. جدالی که جدا از رویارویی‌های سنتی فوتبال دو کشور، حالا دیگر از نظر رتبه‌بندی در جدول هم بسیار مهم است. البته با وجود این اهمیت مهدی طارمی با قاطعیت از موفقیت حرف می‌زند.
 

 

صفحه 8 : چهل تکه -علی کریمی: هفته‌به‌هفته به قهرمانی  می‌شویم
بدون شک یکی از بهترین بازیکنان استقلال طی سه هفتۀ اخیر، علی کریمی بوده است. بازیکنی که با بدشانسی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را از دست داد؛ اما این روزها خیلی امیدوار است

 

صفحه 9 : چهل تکه -لبخند بر لبان طرف‌داران رئال 
تساوی بارسلونا در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برای هواداران این تیم ناخوشایند تلقی می‌شود. تلخ‌کامی آن‌ها وقتی افزایش پیدا کرد که دیدند رئال مادرید با کسب یک پیروزی مقتدرانه در همین مسابقات توانست خودش را تا حد مناسبی احیا کند.

 

صفحه 10 : چهل تکه -منصور دوست نداشت پرسپولیس 6 تایی شود!
همان طور که می‌دانید از هفتۀ پیش به مناسبت سومین سالگرد درگذشت منصور پورحیدری و به احترام زحماتی که پدر استقلال برای این تیم و فوتبال ایران کشیده است، مستندی ساخته‌ایم که تا آخر آبان ماه بخشی از آن را برایتان به تصویر می‌کشیم.

 

صفحه 11 : چهل تکه -روزهای بی‌قراری ، آخرین نیمکت‌نشینی مرد بلژیکی؟ 
ماه عسل فوتبال ایران پس از ناکامی مقابل بحرین به پایان رسید و حال با این حقیقت تلخ روبه‌روییم که اگر پنجشنبه شبِ این هفته عراق را ببریم، همه‌چیز دوباره به شرایط عادی باز خواهد گشت.

 

صفحه 13: شانس : پرافتخارترین ورزش‌کار ایرانی در المپیک؟
در تاریخ ورزش ایران افرادی بوده‌اند که بالغ بر یک مدال طلا از آوردگاه المپیک صید کرده‌ باشند. حتی ورزش‌کارانی داشته‌ایم که توانسته‌اند در 3 المپیک متوالی برایمان مدال بگیرند. این هفته از شما عزیزان می‌خواهیم پرافتخارترین ورزش‌کار تاریخ ایران در المپیک‌ها را برایمان بنویسید.

 

 

صفحه 14 : چهل تکه -فوتبال ساحلی در ساحل خوشبختی
رقابت‌های فوتبال ساحلی جام بین‌قاره‌ای که بین تیم‌های برتر قاره‌های مختلف برگزار می‌شود و معمولاً شهر دبی میزبان است، این بار هم شاهد درخشش وصف‌ناشدنی ملی‌پوشان شایستۀ کشورمان بود.

 

صفحه 15 : نمایشگاه - به قدمت تاریخ ، تاریخچۀ رشتۀ تیروکمان 
از این هفته بخش ویژه‌ای را به رشتۀ ورزشی تیروکمان اختصاص می‌دهیم. رشته‌ای بسیار قدیمی که به‌جرئت می‌توان گفت اولین ورزش همگانی در سراسر جهان محسوب می‌شود. تیروکمان در مقطعی طولانی از حیات بشر با زندگی همۀ انسان‌ها، از انسان‌های اولیه تا انسان‌های همین چند قرن پیش گره خورده بود و یادگیری تیراندازی با کمان وظیفه‌ای مهم برای اغلب مردان و زنان کشورهای مختلف محسوب می‌شد. 

 

صفحه 16 : برند - آشنایی با برندهای معتبر ورزشی در ایران 
با توجه به اولویت قرار دادن معرفی تولیدی‌های معتبر و با کیفیت فعال داخلی در عرصۀ پوشاک ورزشی، این هفته به سراغ یکی دیگر از تولیدکنندگان ایرانی رفتیم تا آن را به شما عزیزان معرفی کنیم.
تولیدی «نهنگی» نزدیک به 30 سال است که در عرصۀ ورزش ایران فعالیت می‌کند و محصولات گوناگونی را در اختیار ورزش‌دوستان می‌گذارد، لباس و لوازمی متنوع برای کودکان تا میان‌سالان.

 

صفحه 17 : آبشار - والیبال را درست آموزش ببینیم
والیبال از جمله رشته‌هایی است که طی سالیان اخیر طرف‌داران بسیار زیادی پیدا کرده و به‌طور کامل از حالت یک تفریح خارج شده است. بر همین اصل بسیاری از خانواده‌ها برای پیدا کردن باشگاههایی مطمئن برای آموزش والیبال به فرزندان‌شان دغدغه دارند. فن در این شماره چند مدرسۀ والیبال موردتأیید فدراسیون را به شما معرفی می‌کنیم.

 

صفحه 18 : آبشار - شایع‌ترین آسیب‌دیدگی‌ها در والیبال ساحلی
والیبال ساحلی در عین نشاط‌آوری، آسیب‌دیدگی‌های خاص خودش را هم دارد. مصدومیت‌هایی که گاهی اوقات بسیار دردناک و عذاب‌آور و البته پُرهزینه‌اند.  

 

صفحه 20 : مغزی - کاظمی: امیدوارم در تیم ملی حق به حق‌دار برسد
ارسلان کاظمی در دیدار 2 تیم بسکتبال مهرام و شیمیدر در هفتۀ دوم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال به‌عنوان بهترین بازیکن این میدان انتخاب شد و بار دیگر توانایی‌های خودش را به رخ دیگران کشید.

 

صفحه 21 : عمیق - بهروزی‌راد: می‌خواهم از سکوهای المپیک بالا بروم
شهلا بهروزی‌راد، پاراقایقران تیم ملی ایران، که چندی پیش در مسابقات قهرمانی جهان 2019 مجارستان موفق به کسب اولین مدال جهانی قایقرانی بانوان و کسب سهمیۀ پارالمپیک 2020 توکیو شد، دربارۀ شرایطش می‌گوید:

 

صفحه 22 : میدان - فصیحی: با حجاب هم می‌شود مدال گرفت
فرزانه فصیحی رکورددار دوی 60 متر ایران اولین زنی از رشتۀ دوومیدانی است که لقب لژیونر را با خود یدک می کشد. 

 

صفحه 23 : میدان - احسان حدادی: از توکیو با مدال برمی‌گردم
احسان حدادی می‌خواهد به استان‌های مختلف کشور سفر کند و با نوجوانان و جوانان دوومیدانی صحبت و دیدار کند. قصد دارد این کار را از مشهد آغاز کند و حالا که برای اردوی 10 روزه راهی مشهد شده است،