مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره شصت و چهار / دهم دی‌ماه 1398

سردبیر  مهدی همدانی
دبیر تحریریه  سعیده فتحی
دبیر عکس  مجتبی صالح
تصویر‌بردار   علی روزبهانی
تدوینگر  نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا  فاطمه قنائی 
گرافیست  سمیرا هژبری
ویراستار  ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری،فرهاد اشراقی 
آرش محمدی،  محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4 :وقت اضافه-لیگ قهرمانان اسیا را فراموش کرده ایم

فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود و 2 تیم پرطرف‌دار کشورمان که در عرصۀ باشگاهی حکم انگشترهای فوتبال ایران را دارند، باید مقابل رقبای خارجی‌شان صف‌آرایی کنند.

 

صفحه 7 :چهل تکه-مربی آرژانتینی رفت، شاید برای همیشه 

شاید اگر در هر تیم دیگری مربیگری می‌کرد، به واسطۀ صدرنشینی در پایان نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر، او را روی سرشان می‌گذاشتند؛ اما پرسپولیس خیلی راحت مشغول کنار آمدن با جدایی احتمالی گابریل کالدرون است. 

 

صفحه 8 :چهل تیکه-تیم‌ملی و ژانویۀ خبرساز

شرایط کار با مارک ویلموتس به‌گونه‌ای بود که حتی پس از فسخ قرارداد با این سرمربی بلژیکی، تیم‌ملی فوتبال کشورمان تا روز یازدهم دی‌ماه نمی‌توانست سرمربی جدیدی استخدام کند و اگر چنین کاری می‌کرد، مبلغ غرامت مرد بلژیکی به‌طرز چشمگیری افزایش می‌یافت.

 

صفحه 9 :چهل تیکه- دیاباته: شنیده‌ام مجیدی هم مثل من محبوب است

یکی از بهترین بازیکنان استقلال در نیم‌فصل اول لیگ برتر، شیخ دیاباته بود. مهاجمی که توانست 8 گل بزند و بدون شک حضورش در دور برگشت رقابت‌ها و لیگ قهرمانان آسیا، برای آبی‌پوشان فوق‌العاده اهمیت دارد. 

 

صفحه 10 :چهل تیکه-پایان الاکلنگی مربیان خارجی

همان‌طور که در هفته‌های گذشته اشاره کردیم، افزایش قیمت ارز و کاهش قدرت مالی تیم‌های لیگ برتری باعث شده است تا زمزمۀ جدایی سرمربیان خارجی، هر روز بلندتر شنیده شود.

 

صفحه 11 :چهل تیکه-گل‌هایی که خاطره شد

سال نوی میلادی هم از راه رسید. در سالی که گذشت، فوتبال جهان اتفاقات بسیار زیادی را به چشم دید. از قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه‌های جهان گرفته تا کامیابی مجدد یوونتوس در ایتالیا و بارسلونا در اسپانیا. البته منچسترسیتی هم حداقل در نیمۀ اول سال 2019روزهایی بسیار خوش را سپری کرد.

 

صفحه 12 :چهل تیکه_اروپا در تعطیلات، انگلیسی‌ها در میدان

در روزهایی که رقابت‌های فوتبال باشگاهی در اغلب نقاط قارۀ اروپا تعطیل شده است و بازیکنان تعطیلات نیم‌فصل خود را سپری می‌کنند، تیم‌های انگلیسی طبق سنتی دیرینه و همیشگی، نه‌تنها تعطیل نیستند؛ بلکه رقابت‌های لیگ برتر جزیره را با فشردگی چندبرابری دنبال می‌کنند. 

 

صفحه 14 :مجمع-مدال‌آوران  در اتاق عمل!

رقابت‌های المپیک توکیو کمتر از 9ماه دیگر آغاز خواهد شد و از هم‌اکنون روند آماده‌سازی نهایی ورزش‌کارانی که در این ضیافت بزرگ به میدان می‌روند، آغاز شده است. 

 

صفحه 16 :دست بال-سبزوار؛ پایتخت هندبال 

سابقۀ برگزاری رقابت‌های لیگ هندبال در کشور به بالغ بر دو دهه می‌رسد. مسابقاتی که از دل آن ملی‌پوشان شایستۀ بسیاری معرفی و حتی در پاره‌ای موارد، لژیونر هم شده‌اند. 

 

صفحه 17 :مارپیچ-گرمای لیگ اسکی در فصل سرما 

با توجه به اینکه در ایران برای اسکی پیست مصنوعی نداریم، مسابقات سراسری این رشته در فصل زمستان برگزار می‌شود. مسابقاتی که آرام‌آرام پیشرفت می‌کند و نویدبخش وقوع اتفاقات خوبی در این رشتۀ مفرح است. 

 

صفحه 18 :هالتر-هرکول جهان در بازار!

بهداد سلیمی، قهرمان المپیکی وزنه‌برداری کشورمان، حال که با دنیای قهرمانی خداحافظی کرده تصمیم گرفته است که وارد عرصۀ مربیگری شود. 

 

صفحه 19 :هالتر-کیانوش در راه دومین طلای المپیک

تا همین چند ماه پیش، همۀ اهالی وزنه‌برداری از کیانوش رستمی قطع امید کرده بودند. وزنه‌بردار بسیار بااستعدادی که در المپیک لندن مدال برنز گرفت و آن را در المپیک ریو به مدال طلا تبدیل کرد؛ اما طی دو سال گذشته به‌دلیل اختلاف با مربیان تیم‌ملی و البته اصرار خودش به تکرار برخی اشتباهات، تا جایی افت کرد که حتی شانس کسب سهمیه برای توکیو 2020 را هم تا حد بسیار زیادی از کف داد؛ ولی به نظر می‌رسد دوباره اوج گرفته است و می‌خواهد خودش را به دومین مدال طلای المپیک برساند. 
 

 

صفحه 20 :تاتامی-ساعی: مهماندوست باعث افتخار ماست

هادی ساعی، پرافتخارترین ورزشکار ایران در المپیک، دربارۀ عملکرد تیم‌ملی تکواندو در مسابقات جایزۀ بزرگ مسکو و کسب 2سهمیۀ المپیک ۲۰۱۹ گفت: «به ملی‌پوشان و کادر فنی بابت کسب 2سهمیۀ المپیک تبریک می‌گویم. میرهاشم حسینی و آرمین هادی‌پور راه خیلی سختی پشت سر گذاشتند و خوشبختانه توانستند به نتیجۀ دل‌خواه خود برسند. هرچند میرهاشم لب مرز بود.»
 

صفحه 21 :تاتامی-کیمیا دوباره مصدوم شد!

در حالی که تکواندوی بانوان ایران برای گرفتن 2سهمیۀ المپیک توکیو برنامه‌ریزی کرده و 3دوره مسابقات انتخابی داخلی را مدنظر قرار داده است، خبر مصدومیت دوبارۀ کیمیا علیزاده، مدال‌آور المپیکی کشورمان، همه را شوکه کرد.
 

 

صفحه 22 :چهل تکه-خواجوی: دلم می‌خواهد لژیونر شوم

هفتۀ پایانی نیم‌فصل اول لیگ برتر فوتبال زنان تحت‌تأثیر یک اتفاق ویژه قرار گرفت. زهرا خواجوی، دروازه‌بان تیم وچان کردستان که تا پایان هفتۀ دهم هیچ گلی دریافت نکرده بود، تنها با بسته نگه‌داشتن دروازۀ خود به مدت 40دقیقه توانست رکورد جدیدی در فوتبال ایران به ثبت برساند. 

 

صفحه 23 :میدان-پرتابگر در ایستگاه پایانی

وقتی در رقابت‌های المپیک 2012 لندن توانست با شایستگی مدال نقره را به دست آورد، تصور می‌کردیم چند مدال طلای دیگر در آوردگاه‌های جهانی انتظار احسان حدادی را می‌کشد؛ اما....