مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره شصت و پنج / 17 دی 98

سردبیر  مهدی همدانی
دبیر تحریریه   سعیده فتحی
دبیر عکس  مجتبی صالح
تصویر‌بردار   علی روزبهانی
تدوینگر  نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا  فاطمه قنائی 
گرافیست  سمیرا هژبری
ویراستار  ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری،فرهاد اشراقی 
آرش محمدی، محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4 :وقت اضافه-دی؛ ماه سرنوشت والیبال و فوتبال 

ماه سرنوشت برای تیم‌ملی والیبال و تیم‌ملی فوتبال امید کشورمان از راه رسید. پیکارهای انتخابی والیبال المپیک از امروز در چین آغاز می‌شوند. ملی‌پوشان فوتبال کشورمان برای رسیدن به توکیو 2020 از پنجشنبه در تایلند وارد زمین خواهند شد.

 

صفحه 7 :چهل تیکه-کار دشوار ستارۀ محبوب 

گرۀ اختلافات میان استقلال و سرمربی ایتالیایی‌اش باز نشد و آندره‌آ استراماچونی حاضر نشد بازگردد؛ در نتیجه فرهاد مجیدی به‌جای او سکان هدایت آبی‌پوشان پایتخت را برعهده گرفت. 

 

صفحه 8 :چهل تیکه-میلیچ: چرا نباید با مجیدی ‌کار کنم؟

پس از جدایی آندره‌آ استراماچونی از استقلال این شایعه بر سر زبان‌ها افتاد که هرویه میلیچ، مدافع کروات آبی‌پوشان، دیگر تمایلی برای ماندن در این تیم ندارد. ادعایی که البته میلیچ قاطعانه آن را رد می‌کند. 

 

صفحه 9 :چهل تیکه-وحید امیری: اگر جو خراب نشود این فصل هم جام می‌گیریم

پرسپولیس در فصل گذشته روزهایی رؤیایی را  گذراند. قهرمان شدن در رقابت‌های لیگ‌برتر و جام حذفی باعث شد تا سرخ‌پوشان برای اولین بار پس از حرفه‌ای شدن پیکارهای باشگاهی در کشور، دبل کنند. 

 

صفحه 10 :چهل تیکه-نورافکن: ما تیم امید هستیم، نه ناامید 

تیم‌ملی فوتبال امید ایران راهی تایلند شده است و روز پنجشنبه 19دی 98 ساعت 17:30 اولین بازی مرحلۀ نهایی پیکارهای انتخابی المپیک را مقابل ازبکستان برگزار خواهد کرد. 

 

صفحه 11 :چهل تیکه-کالدرون در راه استراماچونی

اردوی تدارکاتی پرسپولیس برای ادامۀ رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و البته جام حذفی که قرار بود از اواخر هفتۀ جاری در شهر دوحۀ قطر برپا شود، لغو شد. 

 

صفحه 12 :چهل تیکه-جهانبخش: دلم میخواهد برای تیم ملی هم قیچی برگردان بزنم

چهارشنبۀ هفتۀ گذشته در تمام انگلستان صحبت از گل فوق‌العادۀ علیرضا جهانبخش بود. بازیکنی که تا 2 هفتۀ قبل در فهرست فروش برایتون قرار داشت، حالا به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های این تیم بدل شده است.

 

صفحه 13 :چهل تیکه-گرمای لیگ‌برتر در سرمای جزیره 

رقابت‌های لیگ‌برتر در روزهای سرد انگلیس با گرمای مضاعفی دنبال می‌شود و دقیقاً به همین خاطر است که با قاطعیت می‌توان گفت این مسابقات از نظر کیفی بهترین پیکارهای باشگاهی در تمام دنیا به حساب می‌آیند.

 

صفحه 15 :دست بال-وقتی از کت‌وکول می‌افتیم 

همچون هر ورزش دیگری، هندبال نیز در کنار زیبایی‌ها و جذابیت‌هایش دردسری به‌نام آسیب‌دیدگی را یدک می‌کشد. در این رشتۀ بسیار پرتحرک، برخوردها موجب می‌شوند تا ورزش‌کاران چند ماهی خانه‌نشین شوند.
 

 

صفحه 16 :مارپیچ-مصدومیت در اسکی خبر نمی‌کند

اسکی اگرچه ورزش بسیار مفرح و جذابی تلقی می‌شود؛ اما متأسفانه مصدومیت‌های شدیدی هم دارد. به‌همین خاطر باید بسیار مراقب باشیم و در فضای پیست فکر ماجراجویی به سرمان نزند.

 

صفحه 18 :دوبنده-حمید سوریان: کشتی فرنگی در  آبروداری می‌کند 

کشتی فرنگی در این روزها شرایط آرامی داشت و به ورزش‌دوستان این دل‌گرمی را داد که المپیک 2020 توکیو، خاطرات رؤیایی المپیک 2012 لندن را برایشان زنده کند. در این ‌میان حمید سوریان، یکی از قهرمانان آن المپیک و نایب‌رئیس فدراسیون کشتی، اعتقاد دارد که اتفاقات خوش می‌توانند تکرار شوند. 

 

صفحه 19 :دوبنده-غلامرضا محمدی: دلم می‌خواهد 
6 نفر مثل حسن یزدانی داشته باشم

هر روز که می‌گذرد به المپیک 2020 توکیو نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم. کاملاً بدیهی است که در این دوره هم چشم امید کاروان ایران به کشتی و به‌ویژه کشتی آزاد است. همین مسئله کار غلامرضا محمدی، سکان‌دار تیم ملی کشتی آزاد کشورمان، را دشوارتر می‌کند.
 

 

صفحه 20 :صعود-دارابیان: چشم امیدم به  2024 است

محیا دارابیان، سنگ‌نورد جوان کشورمان، تابه‌حال در 4دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور پیدا کرده و در هر 4دوره مدال طلای رشتۀ سرعت را به دست آورده است و همچنین به‌تازگی توانسته 2مدال نقره و طلا را از مسابقات آسیایی جوانان و نوجوانان از آن خود کند. 

 

صفحه 21 :ابشار-حریفان مرموز مقابل ستارگان ایران

بچه‌های ایران تجربۀ حضور در المپیک را دارند، پس باید هوشیار باشند و به یاد بیاورند که در چه بزنگاه‌هایی مقهور استرالیایی‌ها شدیم. باید ضمن حفظ اعتمادبه‌نفس از یادمان نرود که
هر بیشه گمان مبر که خالی است
 شاید که پلنگ خفته باشد.
 

 

صفحه 22 :ابشار-معروف: توکیو، منتظر ما باش

برخی از کارشناسان نگرانند که مبادا تیم‌ملی والیبال به مرحلۀ نهایی رقابت‌های المپیک 2020 توکیو صعود نکند؛ ولی سعید معروف، کاپیتان تیم‌ملی والیبال ایران، با روحیۀ بسیار خوبی از رسیدن به المپیک حرف می‌زند.