مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره شصت و پنج / هفدهم دی‌ماه 1398

سردبیر:  مهدی همدانی
دبیر تحریریه :  سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
تصویر‌بردار :  علی روزبهانی
تدوینگر : نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا:  فاطمه قنائی 
گرافیست : سمیرا هژبری
ویراستار : ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری،فرهاد اشراقی 
آرش محمدی، محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه - دی؛ ماه سرنوشت والیبال و فوتبال 
ماه سرنوشت برای تیم‌ملی والیبال و تیم‌ملی فوتبال امید کشورمان از راه رسید. پیکارهای انتخابی والیبال المپیک از امروز در چین آغاز می‌شوند. ملی‌پوشان فوتبال کشورمان برای رسیدن به توکیو 2020 از پنجشنبه در تایلند وارد زمین خواهند شد. از قضا کار هر 2 تیم دشوار است؛ اما این دشواری نباید باعث ناامیدی‌مان شود. 

 

صفحه 7 : چهل تکه - کار دشوار ستارۀ محبوب 
گرۀ اختلافات میان استقلال و سرمربی ایتالیایی‌اش باز نشد و آندره‌آ استراماچونی حاضر نشد بازگردد؛ در نتیجه فرهاد مجیدی به‌جای او سکان هدایت آبی‌پوشان پایتخت را برعهده گرفت. چهره‌ای که بدون شک در حال حاضر محبوب‌ترین استقلالی میان طرف‌داران این تیم تلقی می‌شود؛ اما خودش آن‌قدر زرنگ‌ هست که بداند در فوتبال ایران جای افراد محبوب و منفور چقدر زود عوض می‌شود. 
 

صفحه 8 : میلیچ: چرا نباید با مجیدی ‌کار کنم؟
پس از جدایی آندره‌آ استراماچونی از استقلال این شایعه بر سر زبان‌ها افتاد که هرویه میلیچ، مدافع کروات آبی‌پوشان، دیگر تمایلی برای ماندن در این تیم ندارد. ادعایی که البته میلیچ قاطعانه آن را رد می‌کند.

 

صفحه 9 : چهل تکه -وحید امیری: اگر جو خراب نشود این فصل هم جام می‌گیریم
پرسپولیس در فصل گذشته روزهایی رؤیایی را  گذراند. قهرمان شدن در رقابت‌های لیگ‌برتر و جام حذفی باعث شد تا سرخ‌پوشان برای اولین بار پس از حرفه‌ای شدن پیکارهای باشگاهی در کشور، دبل کنند. این تیم در حال حاضر مدعی شمارۀ یک قهرمانی محسوب می‌شود؛ اما وحید امیری معتقد است به هیچ عنوان نباید آرامش سرخ‌پوشان را بر هم زد. 

 

 

صفحه 10 : چهل تکه - نورافکن: ما تیم امید هستیم، نه ناامید
تیم‌ملی فوتبال امید ایران راهی تایلند شده است و روز پنجشنبه 19دی 98 ساعت 17:30 اولین بازی مرحلۀ نهایی پیکارهای انتخابی المپیک را مقابل ازبکستان برگزار خواهد کرد. تیمی که دربارۀ شانس صعودش تردیدهایی وجود دارد؛ اما امید نورافکن، کاپیتان امیدها، قاطعانه از اتفاقات خوب حرف می‌زند. 
 

 

صفحه 11 : چهل تکه - کالدرون در راه استراماچونی
اردوی تدارکاتی پرسپولیس برای ادامۀ رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و البته جام حذفی که قرار بود از اواخر هفتۀ جاری در شهر دوحۀ قطر برپا شود، لغو شد. اردویی که در نگاه اول با توجه به تعطیلات نیم‌فصل، اتفاقی کاملاً معمولی و سیاستی درست به حساب می‌آمد؛ اما... .

 

صفحه 12 : چهل تکه - جهانبخش: دلم می‌خواهد برای تیم‌ملی هم قیچی‌برگردان بزنم
چهارشنبۀ هفتۀ گذشته در تمام انگلستان صحبت از گل فوق‌العادۀ علیرضا جهانبخش بود. بازیکنی که تا 2 هفتۀ قبل در فهرست فروش برایتون قرار داشت، حالا به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های این تیم بدل شده است. جهانبخش با 2گل متوالی‌اش که البته دومی در واقع یک سوپرگل بود، باعث  شد کارشناسان بزرگ فوتبال جزیره تمجیدش کنند. 

 

صفحه 13 : چهل تکه - گرمای لیگ‌برتر در سرمای جزیره 
رقابت‌های لیگ‌برتر در روزهای سرد انگلیس با گرمای مضاعفی دنبال می‌شود و دقیقاً به همین خاطر است که با قاطعیت می‌توان گفت این مسابقات از نظر کیفی بهترین پیکارهای باشگاهی در تمام دنیا به حساب می‌آیند.
 

 

صفحه 15 : دست بال - وقتی از کت‌وکول می‌افتیم 
همچون هر ورزش دیگری، هندبال نیز در کنار زیبایی‌ها و جذابیت‌هایش دردسری به‌نام آسیب‌دیدگی را یدک می‌کشد. در این رشتۀ بسیار پرتحرک، برخوردها موجب می‌شوند تا ورزش‌کاران چند ماهی خانه‌نشین شوند.
 

 

صفحه 16 : مارپیچ - مصدومیت در اسکی خبر نمی‌کند
اسکی اگرچه ورزش بسیار مفرح و جذابی تلقی می‌شود؛ اما متأسفانه مصدومیت‌های شدیدی هم دارد. به‌همین خاطر باید بسیار مراقب باشیم و در فضای پیست فکر ماجراجویی به سرمان نزند.
 

 

صفحه 18 : دوبنده -حمید سوریان: کشتی فرنگی در المپیک  آبروداری می‌کند 
کشتی فرنگی در این روزها شرایط آرامی داشت و به ورزش‌دوستان این دل‌گرمی را داد که المپیک 2020 توکیو، خاطرات رؤیایی المپیک 2012 لندن را برایشان زنده کند. در این ‌میان حمید سوریان، یکی از قهرمانان آن المپیک و نایب‌رئیس فدراسیون کشتی، اعتقاد دارد که اتفاقات خوش می‌توانند تکرار شوند. 
 

 

صفحه 19 : دوبنده -غلامرضا محمدی: دلم می‌خواهد 6 نفر مثل حسن یزدانی داشته باشم
هر روز که می‌گذرد به المپیک 2020 توکیو نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم. کاملاً بدیهی است که در این دوره هم چشم امید کاروان ایران به کشتی و به‌ویژه کشتی آزاد است. همین مسئله کار غلامرضا محمدی، سکان‌دار تیم ملی کشتی آزاد کشورمان، را دشوارتر می‌کند.

 

صفحه 20 : صعود- دارابیان: چشم امیدم به المپیک 2024 است
محیا دارابیان، سنگ‌نورد جوان کشورمان، تابه‌حال در 4دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور پیدا کرده و در هر 4دوره مدال طلای رشتۀ سرعت را به دست آورده است و همچنین به‌تازگی توانسته 2مدال نقره و طلا را از مسابقات آسیایی جوانان و نوجوانان از آن خود کند. این مسابقات در کشور هند و شهر بنگال برگزار شدند. دارابیان در این باره می‌گوید: «در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا با توجه به آمادگی بدنی‌ام و تمریناتی که پشت سر گذاشته بودم، انتظار کسب این مدال‌ها را داشتم.»

 

صفحه 21 : آبشار - حریفان مرموز مقابل ستارگان ایران
تیم‌ملی والیبال ایران تنها در سال ۲۰۱۶ توانست به المپیک ریو راه پیدا کند. مسابقات انتخابی المپیک توکیو از ۱۵دی‌ماه آغاز می‌شود و ۲۹ کشور برای کسب سهمیۀ المپیک تلاش می‌کنند. ملی‌پوشان ایران در مسابقاتی که چین میزبان آن است، در مرحلۀ گروهی با  تیم‌ میزبان و چین تایپه و قزاقستان بازی می‌کنند تا بتوانند در آخرین گام برای کسب سهمیۀ المپیک موفق شوند.

 

صفحه 22 : آبشار - معروف: توکیو، منتظر ما باش
برخی از کارشناسان نگرانند که مبادا تیم‌ملی والیبال به مرحلۀ نهایی رقابت‌های المپیک 2020 توکیو صعود نکند؛ ولی سعید معروف، کاپیتان تیم‌ملی والیبال ایران، با روحیۀ بسیار خوبی از رسیدن به المپیک حرف می‌زند.