مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله سبک زندگی انار، شماره سی و دوم / دی 1398

 المیرا حصارکی     سردبیر 

 نسیم نوری‌آزاد     تدوینگر

سیدمحمدحسین داستان       کارگردان هنری

ماندانا لیاقت     ویراستار

فاطمه قنائی               صفحه‌آرا

علی روزبهانی      تصویربردار

الهام وکیلی    روابط‌عمومی

علیرضا اصلاحی    روابط‌عمومی

سمیرا هژبری      
گرافیست و تصویرگر

شادی هاشملو               مجری

با سپاس 
از همکاری

مریم مجد، لیلافقیدنو، یاسمن طلوعی
 شهرزاد همتی، آیدا عزتی
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد
و احسان غلامی

برگشت به ليست

صفحه 4 :قصه شهر فرنگ-مهربان برای من چراغی بیاور

زمستان که از راه می‌رسد، انگار قصه‌ها جان بیشتری می‌گیرند. شاید به‌خاطر سرما باشد که دلمان را نازک‌تر می‌کند و گوش‌های کیپ‌شده را بازتر، تا دل دهیم به قصه‌های هزارویک شب. خرسندیم که یک شمارۀ دیگر هم با نقالی این شهرفرنگ در خدمت شما هستیم.

 

صفحه 6 :ایینه جادو-چطور از خشکی پوست در ســــــــرما جلوگیری کنیم

سرما دشمن پوست‌های حساس و خشک است. همین که زمستان از راه می‌رسد و سروکلۀ اولین سوز برف‌ پیدا می‌شود، همۀ غصۀ دنیا را می‌ریزند در دل آن‌هایی که پوست حساس و نازک‌تری دارند. آن‌ها در سریع‌ترین حالت ممکن خودشان را به مراکز تخصصی پوست می‌رسانند و کرم و آب‌رسان‌هایی قوی تهیه می‌کنند. 

 

صفحه 8 :آیینۀ جادو-به لطافت ابریشم باش ماسک جادویی صورت

مواد طبیعی بهترین دوست شما برای مراقبت از پوست‌تان هستند. با ترکیب چند مادۀ ساده و استفاده از آن‌ها به‌شکل ماسک، به‌راحتی صاحب پوستی لطیف و سالم و عاری از لک می‌شوید. پیشنهاد این شمارۀ انار تهیۀ ماسک‌هایی برای جلوگیری از ترک خوردن پوست است. اغلب مقاله‌های زیبایی به خاصیت معجزه‌آسای روغن نارگیل و عسل روی پوست صورت پرداخته‌اند.

 

صفحه 15 :چشم و چراغ-هفت فیلم برتر یک دهه به انتخاب هالیــوود ریپورتر

به‌طور معمول در اواخر سال میلادی، شبکه‌های خبری و سرگرم‌کننده لیست بهترین و بدترین‌های سال را منتشر می‌کنند. البته امسال یک تفاوت اساسی دارد. از آنجا که وارد یک دهۀ جدید می‌شویم، این انتخاب‌ها دایرۀ گسترده‌تری پیدا کرده‌اند و یک دهۀ گذشته را شامل می‌شوند. 

 

صفحه 18 :سرزمین عجایب-پنتون رنگ ســــال را اعـــلام کرد

پنتون مؤسسه‌ای است با نگاهی ساده‌ به تمام اشیا. در سال ۱۹۶۳ با یک پرینت ساده کارش را آغاز کرد و حالا بیش از ۱۰میلیون طراح در سراسر دنیا با این مؤسسه در ارتباط هستند. پنتون برای تمام رنگ‌های دنیا یک کد در نظر گرفته است، کدی که بر اساس تعداد رنگ‌دانه‌های موجود در یک رنگ انتخاب می‌شود و آن‌قدر دقیق است که بین تمام طراحان یک مرجع معتمد به حساب می‌آید. 
 

صفحه 21 :سرزمین عجایب-گپی با لیلا فقیدنو؛ مدیرعامل برند ناربن

دیگر زمان آن گذشته که بگوییم راه‌اندازی یک کسب‌وکار برای یک زن کار دشواری است. می‌خواهیم این باور را رفته‌رفته کم‌رنگ کنیم و به این جمله برسیم که راه‌اندازی یک کسب‌وکار برای هر فردی، فارغ از جنسیتش،کار ساده‌ای نیست. لیلا فقیدنو یکی از همین افرادی است که برای راه‌اندازی برند ناربن و ماندن در این راه، از پیچ‌وخم‌های بسیاری گذر کرده است.

 

صفحه 24 :چراغ جادو-قصه‌های توی قاب

عکاس بودن و عکاسی کردن ابداً کار ساده‌ای نیست؛ بلکه شاید تصور ما از عکاسی کمی ساده‌انگارانه باشد. عکاسی خیلی بیشتر از فشردن دکمۀ شاتر است. دنیای غریبی دارد و پر است از قصه‌های باورنکردنی. عکاسی هجوم دو حس متناقض شادی و غم در یک لحظه است. 

 

صفحه 25 :چراغ جادو-راه هایی برای ساختن اعتماد در یک رابطه

پایه‌های یک رابطۀ درست بر اساس نوع ارتباط دو نفر شکل می‌گیرد. هر گاه که یکی از پایه‌های اصلی بلغزد، آن رابطه استحکام خود را از دست می‌دهد و رفته‌رفته تمام می‌شود. اگر قصد دارید روابطتان را بهتر و با یک مهندسی درست جلو ببرید، این راه‌ها را امتحان کنید. 

 

صفحه 28 :عصر جدید-معرفی سه گجت برتر سال 2019
 

این گجت‌های کوچک توانایی عجیبی دارند. آن‌چنان جهانتان را زیرورو می‌کنند که در مدت زمان اندکی متوجه می‌شوید که بدون آن‌ها زندگی برایتان سخت و تحمل‌ناپذیر است. در هر شمارۀ انار برخی از این گجت‌ها را معرفی می‌کنیم و امیدواریم که به‌زودی سروکله‌شان در بازار ایران هم پیدا شود.

 

صفحه 31 :گوشه دنج-چهار روش برای  گرم و دنج نشان دادن منـــــــزل

زمستان در راه است. بهتر است در زمستانی که مهم‌ترین ویژگی‌ آن سرماست، خانه‌‌مان که مدت زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم، در بهترین شرایط خود باشد. همیشه به خاطر داشته باشید که برای تغییر فضا، به پرداخت هزینۀ هنگفت نیازی ندارید. کافی است دکمۀ خلاقیت خود را روشن کنید و با انجام چند کار کلیدی، بهترین تغییرات را رقم بزنید.

 

صفحه 34 :شهر قصه-بهترین پادکست ماه به انتخاب ماهنامه انار

آن‌قدر این دنیا وسیع است که هر روز اتفاق جدیدی در آن رخ می‌دهد و هر لحظه افراد بیشتری به شنوندگان پادکست اضافه می‌شوند. زین‌پس در هر شمارۀ ماهنامۀ انار یکی از پادکست‌های خوب را معرفی می‌کنیم تا بهترین گزینه برای تحمل ترافیک زمستانی را در اختیارتان بگذاریم.