مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله سبک زندگی انار، شماره 33 / 6 بهمن 1398

 المیرا حصارکی     سردبیر 

 نسیم نوری‌آزاد     تدوینگر

سیدمحمدحسین داستان       کارگردان هنری

ماندانا لیاقت     ویراستار

فاطمه قنائی               صفحه‌آرا

علی روزبهانی      تصویربردار

الهام وکیلی    روابط‌عمومی

علیرضا اصلاحی    روابط‌عمومی

سمیرا هژبری      
گرافیست و تصویرگر

شادی هاشملو               مجری

با سپاس 
از همکاری

مریم مجد، لیلافقیدنو، یاسمن طلوعی
 شهرزاد همتی، آیدا عزتی
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد
و احسان غلامی

برگشت به ليست

صفحه 4 : شهر فرنگ - بهانه‌های کوچک خوشحالی
یادم نیست کجا، اما جایی شنیدم که مجله‌ها شبیه ماشین زمان هستند. مطالبی که نوشته و ویدئوهایی که ساخته می‌شوند، همه‌وهمه در حکم یک کپسول زمان جایی دفن می‌شوند و مخاطب‌های مختلف در بازه‌های زمانی متفاوت تصمیم به خواندن و دیدن و شنیدنشان می‌گیرند. روزهای آماده‌سازی سی‌وسومین شمارۀ ماهنامۀ انار پر شده بود از اتفاق. اتفاق‌های عجیب‌وغریبی که نمی‌دانیم 100 یا 200 سال بعد درباره‌شان چه می‌نویسند و چه می‌گویند.

 

 

صفحه 6 : آیینۀ جادو - چند ماسک خانگی برای فصـل زمسـتان

در زمستان پوست بسیار خشک و شکننده می‌شود؛ در نتیجه در مراقبت‌های پوستیِ این فصل مرطوب‌کننده و آب‌رسان نقش مهمی ایفا می‌کنند. محصولات مراقبت پوستی بسیاری در بازار موجود است، محصولاتی با فرمول‌های خاص. البته همیشه نسخۀ سادۀ خانگی نیز در اختیارتان قرار دارد. اگر دستورالعمل‌هایشان را داشته باشید به‌سادگی می‌توانید بهترین‌ و مناسب‌ترین نسخه‌ را برای خودتان انتخاب کنید.

 

 

صفحه 7 : آیینۀ جادو - عسل و گلاب

ممکن است رایحۀ گلاب برای برخی از ایرانی‌ها خیلی جذاب نباشد؛ اما خوب است بدانید که مادۀ پایۀ نیمی از ماسک‌های مراقبت پوستی را مشتقات گل سرخ و گلاب تشکیل می‌دهد. 

 

 

صفحه 8 : آیینۀ جادو - آووکادو  و  روغن زیتون

هنوز هم می‌توان کسی را یافت که از خاصیت‌های آووکادو چیزی نداند؟ این ماسک برای پوست‌های خشک در زمستان بسیار کارآمد است و در بازسازی سلول‌های مردۀ پوستی تأثیر بسیار دارد.

 

 

صفحه 9 : آیینۀ جادو - موز  و کره

موز یک مادۀ موثر برای پوست‌های خشک است. همچنین برای افرادی که پوستشان دچار تغییر رنگ یا افتادگی شده، بسیار کارآمد است. بهتر است تا زمستان تمام نشده از این ماسک استفاده کنید.

 

 

صفحه 11 : قند هندوانه - کالری کیلو چند؟

این صفحه حاوی آنونسی برای شمارۀ آیندۀ ماهنامۀ انار است. از همین امروز که مجله را می‌خوانید، با ما همراه باشید تا ببینید که چطور با راه‌حل‌های ساده می‌شود بدن را در سالم‌ترین شکل ممکن حفظ کرد. قرار است برای نگرانی‌هایتان دربارۀ میزان کالری خوراک روزمره و مزاج و مصلح و مفید بودنشان راه‌حلی داشته باشیم. با صفحۀ قند هندوانۀ انار یک مرجع مفید برای چگونگی مصرف و میزان خوراکی‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد؛ پس دیگر نگران عوارض خوراکی‌ها یا اضافه‌وزن نباشید. 

 

 

صفحه 17 : چشم و چراغ - رویارویی شاخص‌ها

امسال جشنوارۀ فیلم فجر سی‌وهشتمین دوره‌اش را پشت‌سر می‌گذارد.
 تقریباً از ابتدای سال کارگردانان شناخته‌شده و صاحب‌نامی چون مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدحسین مهدویان و... در تدارک ساخت فیلم جدیدشان بوده‌اند تا در این دوره از جشنواره حضور داشته باشند.

 

 

صفحه 19 : چشم و چراغ - فیلم‌های بد سال ۲۰۱۹ به انتخاب هالیوود ریپورتر

این مطلب برای تمام کسانی است که هنوز فرصت نکرده‌اند فیلم‌های ۲۰۱۹ را تماشا کنند و همچنان لیست بلندبالایی در دست گرفته‌اند و یک‌به‌یکِ روزهای تعطیل را برای تماشایشان برنامه‌ریزی می‌کنند.

 

 

صفحه 24 : سرزمین عجایب - من زمین را دوست دارم

با بهار خلیلی‌فرد دربارۀ مد پایدار به گفت‌وگو نشستیم و از بهانه‌های ساده‌اش برای زنده نگه‌داشتن زمین و کمتر مصرف کردن شنیدیم. خلیلی‌ فرد برایمان توضیح داد که چطور می‌توانیم زبالۀ کمتری تولید کنیم .  برخلاف تصورمان آن‌قدرها هم سخت و طاقت‌فرسا نبود! 

 

 

صفحه 26 : سرزمین عجایب - چهرۀ شهر با استایل تو زیبا می‌شود

همۀ سلبریتی‌ها از سارا جسیکا پارکر و بلا حدید گرفته تا پریانکا چوپرا و جولیا رابرتز با پوشیدن لباس‌های کاموایی، تصویر دل‌پذیری از زمستان به نمایش گذاشته‌اند. بسیاری عقیده دارند که اتفاقاً آن‌ها زمان زیادی صرف تیپشان نکرده‌اند؛ اما آیا واقعاً این‌طور است یا ترجیح داده‌اند در عین سادگی، الهام‌بخش باشند؟ به هر حال این‌ها استایل‌هایی هستند که دوست داریم آن‌ها را در این فصل امتحان کنیم. 

 

 

صفحه 28 : سرزمین عجایب - لاجورد    رنگ‌ها

در شمارۀ پیش رنگ منتخب شرکت پنتون به‌عنوان رنگ سال، یعنی رنگ آبی کلاسیک را معرفی کردیم. رنگی ساده با طیف‌های رنگی متنوع برای طراحان و تولیدکنندگان. در این شمارۀ انار طیف‌ها‌ و پالت‌های رنگی را معرفی می‌کنیم تا قدرت انتخاب بیشتری برای تهیۀ وسایل یا پوشاک خود داشته باشید.

 

 

صفحه 31 : گوشۀ دنج - پـــیش از خرید  دکـــوری‌های خـــانه از خـــود چه بپرسیـــم
گر دوست دارید خانه‌تان به‌روز باشد و با نگاهی به فصل‌ها تغییراتی در دکور خانه بدهید و مثلاً وسایل جدیدی به خانه اضافه کنید یا تغییر دکوراسیون بدهید، این مطلب مناسب شماست.

 

صفحه 34 : چراغ جادو - سؤال‌های ساده‌ای برای پرسیدن

هر رابطه‌ای درست شبیه یک گیاه به رسیدگی کامل نیاز دارد؛ اما نه مثل یک گیاهِ بی‌تاب؛ بلکه شبیه یک درخت انجیر صبور که برای آنکه از بین نرود، هفته‌ای یک بار آب می‌خواهد. 
 

 

صفحه 37 : عصرجدید - معرفی 3 گجت جدید و کاربردی 

دنیای تکنولوژی همیشه دنیای جذابی بوده. دنیایی که به‌واسطۀ تولیداتش کارها را بسیار ساده کرده است. در هر شمارۀ انار چند گجت جدید را که به واسطۀ تکنولوژ‌ی به دنیای ما اضافه شده‌اند، معرفی می‌کنیم و از تحریریۀ انار آرزو می‌کنیم که کاش این گجت‌ها خیلی ساده‌تر و راحت‌تر در اختیار ما و شما قرار می‌گرفت. 

 

 

صفحه 40 : شهرقصه - پادکست برتر بهمن‌ماه

شاید بتوان گفت که پادکست یکی از بهترین اختراعات بشر برای شهرهای همیشه شلوغ و پُرترافیکی مثل تهران است. راه‌بندان‌های آزاردهندۀ این شهرها باعث می‌شوند سرگرم موبایلمان شویم و این حواس‌پرتی احتمال تصادف و اتفاق‌های دوست‌نداشتنی دیگر را بیشتر می‌کند. تولد و جان گرفتن پادکست‌های جدید، به‌نوعی ما را از این آزارها نجات داده است.
«پادکست ناوکست» پادکستی است که قول می‌دهیم تنها با شنیدن یک قسمت جذبتان کند. ناوکست در فصل اولش به بررسی کتاب «انسان خردمند» می‌پردازد.