مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره شصت و هشت / هشتم بهمن 1398

سردبیر : مهدی همدانی
دبیر تحریریه :  سعیده فتحی
دبیر عکس : مجتبی صالح
تصویر‌بردار : علی روزبهانی
تدوینگر : نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا : فاطمه قنائی 
گرافیست : سمیرا هژبری
ویراستار : ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری، فرهاد اشراقی 
آرش محمــدی، محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4 : وقت افاضه -ماجرای لیگ قهرمانان یک هشدار بود 
در رابطه با محکوم کردن تیم‌های ایرانی از میزبانی لیگ قهرمانان آسیا طی روزهای گذشته اتفاقاتی رخ داد که به‌نوعی با فعال شدن دیپلماسی ورزشی و حتی غیرورزشی، مانع از خلق یک فاجعه برای فوتبال و کل ورزش ایران شد؛ اما در عین حال تلنگری بسیار جدی وارد کرد تا حواسمان را جمع کنیم و از این هشدار به بهترین شکل ممکن عبرت بگیریم. 

 

 

صفحه 7 : چهل تکه - استقلال در دوحه آسیایی می‌شود
استقلال مقابل الکویت نمایش بسیار خوبی ارائه کرد. توانست حریفش را مقتدرانه با 3 گل در هم بکوبد و راهی مرحلۀ دوم رقابت‌های حذفی لیگ قهرمانان آسیا شود. شاگردان فرهاد مجیدی برای رسیدن به مرحلۀ گروهی مسابقات کار دشواری پیش رو دارند.

 

 

صفحه 8 : چهل تکه - دیاباته: آتش‌بازی استقلال همه را جادو می‌کند
یکی از بازیکنان بی‌نظیر استقلال در جدال مقابل الکویت شیخ دیاباته بود. مهاجم بی‌حاشیۀ آبی‌ها در نیم‌فصل اول لیگ‌برتر نشان داد چارچوب را خیلی خوب می‌شناسد. اکنون نیز در لیگ قهرمانان آسیا عصای دست استقلال است. دیاباته قاطعانه از روزهای بهتر حرف می‌زند. 

 

 

صفحه 9 : چهل تکه - گل‌محمدی: آمده‌ام تا پرسپولیس دوباره قهرمان شود
همان‌طور که می‌شد از اواسط نیم‌فصل اول حدس زد، گابریل کالدرون در پرسپولیس ماندگار نشد و پس از کش‌وقوس‌های فراوان، سرانجام یحیی گل‌محمدی به‌عنوان سرمربی جدید سرخ‌پوشان انتخاب شد. یحیی آنقدر باهوش است که بداند کارش چقدر دشوار است و هواداران تا چه اندازه پرتوقع هستند.
 

 

 

صفحه 10 : چهل تکه -برداشتن قدم اول با اقتدا
ر
نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ‌برتر در حالی شروع شد که استقلال هنوز به میدان نیامده است؛ ولی پرسپــــولیس در جدالی فینال‌گونه مقابل تراکتور نمایشی مطلوب ارائه داد و توانست مهمان خود را در ورزشگاه آزادی مقتدرانه شکست دهد.

 

صفحه 11 : چهل تکه - لیگ‌برتر در اوج زیبای
در حالی که زمستان سختی را سپری می‌کنیم، فوتبال اروپا از لحاظ باشگاهی یکی از دوره‌های باشکوهش را می‌گذراند. از لیگ‌برتر انگلیس، جذاب همیشگی تا پیکارهای سری A ایتالیا که به لطف حضور کریستیانو رونالدو دوباره در حال جان گرفتن است. 

 

صفحه 12 : چهل تکه - منچستریونایتد همچنان می‌بازد
این روزها فوتبال باشگاهی اروپا در نهایت فشردگی دنبال می‌شود. کمتر از یک ماه دیگر با آغاز رقابت‌های لیگ‌ قهرمانان و یورولیگ، بر میزان این فشردگی افزوده خواهد شد.

 

صفحه 14 : نمایشگاه -ماجراهای بیسبال در دنیا
بیس‌بال در آمریکا طرف‌داران بسیار زیادی دارد و در تعطیلات آخر هفته افراد زیادی را به استادیوم می‌کشاند یا پای تلویزیون می‌نشاند تا مسابقۀ تیم محبوبشان را تماشا کنند.
 

صفحه 15 : نمایشگاه - آشنایی با شرایط بازی پدل
ورزش نوظهور و بسیار جذاب پدل همان‌طور که در شمارۀ قبل برایتان نوشتیم، در واقع ترکیبی از 2رشتۀ پرتحرک اسکواش و تنیس تلقی می‌شود. اتفاقاً قوانین پدل هم دقیقاً از همین 2رشته گرفته شده است. البته با این تفاوت که این رشته کاملاً به‌صورت تیمی برگزار می‌شود و خبری از مسابقات انفرادی در آن نیست.

 

صفحه 17 : تاتامی - یوسف تکواندو لژیونر شد
یوسف کرمی که در کارنامه‌اش به جز مدال برنز المپیک، 2مدال طلا و 2مدال برنز جهان و 2مدال طلای بازی‌های آسیایی تکواندو دیده می‌شود، به‌عنوان مربی باشگاه جاسترب زاگرب کرواسی انتخاب شده است. کرمی مدرک کارشناسی ارشد روان‌شناسی نیز دارد و حالا در کشور برانکو کار مربیگری را آغاز می‌کند.
 


صفحه 18 : دست بال- شکست هندبال در نیمۀ مربیان
تیم‌های ملی هندبال ایران و کرۀ جنوبی در سومین مسابقۀ خود در دور دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل هم قرار گرفتند. این دیدار با نتیجۀ تساوی ۲۴ بر ۲۴ تمام شد. به این ترتیب کرۀ جنوبی به‌دلیل تفاضل گل بهتر راهی  مسابقات قهرمانی جهان شد و ملی‌پوشان ایران از  کسب جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان قاهره بازماندند.
 

 

 

صفحه 19: میدان -فدراسیون حق اعتراض ندارد!
اتحادیۀ جهانی دوچرخه‌سواری در تصمیمی عجیب مهدی سهرابی را به‌خاطر مثبت بودن آزمایش دوپینگ با محرومیتی ۴ساله مواجه کرده است. دوچرخه‌سوار ۳۸سالۀ ایران در حالی محکوم شده است که پیش از تعلیق، کاپیتان تیم‌ملی محسوب می‌شد. سهرابی پس از ۴ سال عملاً فرصت لازم برای بازگشت به دنیای قهرمانی را نخواهد داشت و عمر ورزشی این دوچرخه‌سوار به پایان می‌رسد.

 

صفحه 20 : میدان -فصیحی: سرعت در خانوادۀ ما ارثی است
فرزانه فصیحی چند هفتۀ پیش در صربستان رکورد دوی ۶۰ متر ایران را به ۷:۳۲ رسانده بود، اما همچنان ۲صدم ثانیه تا کسب ورودی مسابقات جهانی فاصله داشت. دختر باد ایران این بار توانست در مسابقات آزاد صربستان رکورد دوی  ۶۰ متر ایران را جابه‌جا کند.

 

صفحه 21 : دوبنده - محمدیان : خاطرۀ پدرم را زنده می‌کنم
وقتی به‌خاطر مثبت بودن آزمایش دوپینگ با محرومیت مواجه شد و چند سال از عرصۀ کشتی دور ماند، کمتر کسی تصور می‌کرد که محمدحسین محمدیان بتواند دوباره در کشتی آزاد برای خودش نامی دست‌وپا کند؛ اما پسر خلف عسکری محمدیان بار دیگر خود را احیا کرد و حالا یکی از شانس‌های ما برای کسب مدال در المپیک محسوب می‌شود. 
 

صفحه 22 : آبشار - شهرام محمودی: در  المپیک همه را می‌کنیم 
تیم‌ملی والیبال کشورمان مقتدرانه جواز حضور در رقابت‌های المپیک توکیو 2020 را کسب کرد و حالا بعضی از کارشناسان معتقدند که اگر به‌خوبی تدارک دیده شود، شانس این را دارد که در المپیک حتی از گروه خودش هم بالا بیاید. اتفاق شیرینی که شهرام محمودی، ملی‌پوش مؤثر کشور ما، آن را غیرممکن نمی‌داند.