مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره هفتاد و یک / بیست و نهم بهمن 1398

سردبیر  مهدی همدانی
دبیر تحریریه   سعیده فتحی
دبیر عکس  مجتبی صالح
تصویر‌بردار   علی روزبهانی
تدوینگر  نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا  فاطمه قنائی 
گرافیست  سمیرا هژبری
ویراستار  ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری، فرهاد اشراقی 
آرش محمــدی، محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4- وقت افاضه- وعده‌هایی که بلای جان ورزش ایران است

آخرین ماه‌های منتهی به المپیک در حالی سپری می‌شوند که برخی از ورزش‌کاران ایرانی یا به‌طور کلی قید ورزش را زده‌اند و از سطح قهرمانی کنار کشیده‌اند یا اینکه ترجیح داده‌اند برای ادامۀ ورزش راهی کشور دیگری شوند.
 

صفحه 7-چهل تکه- روزگار قریب!

از همان روزی که مهدی تاج به‌خاطر بیماری کناره‌گیری کرد و قرار شد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال چند ماه زودتر از موعد مقرر برگزار شود، کاملاً مشخص بود که تمام ارکان ورزش کشور و حتی افراد غیرورزشی برای رسیدن به صندلی شمارۀ یک فدراسیون وارد مبارزه‌ای تمام‌عیار خواهند شد. ی

 

صفحه 8- چهل تکه- مجیدی همۀ ما را امیدوار کرد

وقتی فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی جدید استقلال انتخاب شد و در میانۀ راه جای خالی مرد ایتالیایی را پر کرد، هیچ‌کس انتظار نداشت استقلال این‌طور مقتدرانه مسابقاتش را شروع کند‌؛ ولی آبی‌پوشان پایتخت قدم‌به‌قدم بهتر می‌شوند و این دقیقاً همان مسئله‌ای است که حسین حسینی، سنگربان شمارۀ یک استقلال، روی آن دست گذاشته است.
 

صفحه 8- چهل تکه- محمدحسین کنعانی‌زادگان: ناکامی در قطر را فراموش کنید 

ایمان به سرمربی جدید 
«اتفاقاتی افتاد و در نهایت گابریل کالدرون ترجیح داد نماند. این مسئله در حیطۀ وظایف مدیران بود و ما بازیکنان باید کاملاً مطیع باشیم. حالا یحیی گل‌محمدی عزیز سرمربی تیم ماست و تمام بازیکنان برای موفقیت در این فصل به عملکرد و توانایی‌اش ایمان دارند، همان‌طور که به قدرت خودمان

 

صفحه 10- چهل تکه- شب‌های گرم فوتبال در زمستان سرد اروپا

در حالی که اروپا شب‌های سردی را سپری می‌کند، گرمای رقابت‌های باشگاهی باعث شده است که فوتبال‌دوستان قارۀ سبز سرما را به جان بخرند و برای تماشای این مسابقات مهم راهی ورزشگاه شوند. مسابقاتی جذاب و حساس و البته در اغلب مواقع پُرگل. فاکتور مهمی که گاهی اوقات در فوتبال ما حکم کیمیا پیدا می‌کند. 
 

صفحه 13- چهل تکه- نمایشگاه-تفریح اروپایی؛ افتخار آسیایی

بدون شک یکی از ورزش‌های توپی مفرح در دنیا بدمینتون است. رشته‌ای هیجان‌انگیز و جذاب که البته در برخی کشورهای دنیا از جمله ایران بیش‌تر به‌عنوان یک تفریح مدنظر قرار می‌گیرد. 
 

صفحه 14- نمایشگاه- ورزشی از دل روم باستان

باید بپذیریم که در دنیای ورزش، بوکس به‌نوعی خشن‌ترین رقابت محسوب می‌شود؛ اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید خشونت این رشته قبلاً به مراتب بیشتر از چیزی بوده است که هم‌اکنون شما ملاحظه می‌کنید.  

 

صفحه 16- ابشار- موسوی: حالا دیگر نوبت صعود ماست

گروه‌بندی رقابت‌های والیبال المپیک توکیو برگزار شد و تیم‌ملی کشورمان با ایتالیا، ژاپن، کانادا، لهستان و ونزوئلا در یک گروه قرار گرفت. اتفاقی که می‌تواند به نفع والیبال ایران باشد؛ چون اثری از مدعیانی همچون برزیل و فرانسه و روسیه در گروه ما نیست. 

 

صفحه 17- مغزی- حدادی: به‌خاطر کرونا بلاتکلیفم

حامد حدادی، بسکتبالیست خوب کشورمان، امسال هم همچون سال‌های گذشته به لیگ چین پیوست و همراه تیم نانجینگ در رقابت‌های این کشور حاضر شد؛ ولی به‌خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور شد کشور چین را ترک کند.

 

صفحه 18- هالتر- مرادی: اگر سالن تمرین ما را ببینند، شاید خودشان خجالت بکشند

سهراب مرادی، قهرمان وزنه‌برداری ایران در المپیک که برای رقابت‌های 2020 هم یکی از امیدهای مدال‌آوری ایران به حساب می‌آید، از شرایط این روزهایش راضی نیست. 
 

صفحه 19- تاتامی- منصوریان: به‌موقع از چین فرار کردم!

سهیـــــلا منصــــوریان، وشــــووکار کشورمان، که امسال به باشگاه شین پیوسته است و در لیگ چین مبارزه می‌کند، به‌خـــاطر ویروس کرونا مجبور به بازگشت به ایران شده است. 

 

صفحه 20- راکت- فرصت تیمی؛ پَر!

مسابقات تنیس روی میز تیمی انتخابی المپیک به‌میزبانی پرتغال برگزار شد. تیم ایران در نخستین گام به مصاف اسلوونی رفت؛ اما بازی را واگذار کرد ونتوانست به دور بعد صعود کند و با کسب سهمیۀ تیمی المپیک هم وداع کرد.
 

 

صفحه 21- دوبنده- کاوه: خیالمان راحت است، یزدانی می‌رسد  

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا چند روز دیگر در هند آغاز می‌شوند و تیم‌ملی کشورمان به‌عنوان مدعی سنتی قهرمانی در رقابت‌های فوق پا به عرصه خواهد گذاشت. 

 

صفحه 22- دوبنده- محمدی: کشتی باز هم در آبروی ایران می‌شود

بدون هیچ شک و تردیدی کشتی آزاد مهم‌ترین ورزش انفرادی ما در رقابت‌های المپیک تلقی می‌شود و چشم امید اغلب ورزش‌دوستان به مردانی است که غلامرضا محمدی باید آن‌ها را برای توکیو 2020 مهیا کند.