مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ سی و چهار / اسفند 1398

سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی

باسپاس از همکاری : 

نیکی مظفری، یاسمن طلوعی، فرزاد جهانگرد، شهرزاد همتی، آیدا عزتی
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد، احسان غلامی، کاوه فولادنسب و
 تماشاخانۀ ملک

برگشت به ليست

صفحه 4 : شهر فرنگ - سر اومد زمستون
اسفند را نباید جزو زمستان به حساب آورد. به‌خصوص نیمۀ دومش را که تمام اتفاق‌های نیمکرۀ شرقی در حال‌وهوای بهاری قرار می‌گیرند. یک حال‌وهوای دوست‌داشتنی با شکوفه‌های نوبرانه و عشقی که در هوا منتشر می‌شود. مردم با سرزندگی تازه شدن زمین را جشن می‌گیرند و امید دارند سال جدید اتفاقات خوشایندی برایشان رقم بخورد. با آنکه اسفندماه در آخر تقویم و آخر فصل زمستان قرار گرفته؛ اما برای اغلبمان نویدبخش بهار است،

 

صفحه 6 : آیینه جادو - چطور در برابر جوش مقاومت کنیم؟
اگر شما هم در دستۀ کسانی قرار می‌گیرید که با آکنه و جوش سروکار دارید، این مطلب مناسب شماست. ممکن است تصویر خودتان را به‌خاطر جوش و جای جوش دوست نداشته باشید؛ اما باور کنید آخر دنیا نرسیده است! راه‌های زیادی برای داشتن پوستی شفاف وجود دارد. کافی است کمی حوصله داشته باشید تا از تصویری که در آیینه می‌بینید، لذت ببرید. 

 

صفحه 10 : قند هندوانه - شنــــاسایی غذاهایــــی با انـــــرژی بیشـــــــتر
ممکن است چند باری رژیم غذایی را تجربه کرده و با کالری و ارزش غذایی خوراکی‌ها آشنا شده باشید. طبیعی است اگر گیج شده‌اید و در میانۀ راه همه‌چیز را رها کرده باشید و روز از نو، روزی از نو. این‌بار به شما قول می‌دهیم که این کار خیلی هم پیچیده‌ نیست و نیازی ندارید همیشه یک ماشین‌حساب در دست داشته باشید تا تعداد کالری غذای دریافتی و میزان کارایی بدن خود را حساب‌کتاب کنید. کافی است مواد غذایی غنی را شناسایی و با یک برنامه‌ریزی دقیق خوراک هفتگی و ماهیانۀ خود را انتخاب کنید. این مواد غذایی اگر مرتباً خورده شوند، به شما کمک خواهند کرد که راهبردها و توصیه‌های غذایی متخصصان تغذیه را برآورده کنید و موادی به بدنتان برسانید که به‌طور معمول در رژیم غذایی کشور ما کمتر استفاده می‌شوند.

 

صفحه 17 : شهر فرنگ - گفت‌وگو با نیکی مظفری می‌خواهم ورژن بهتر خودم باشم
در یکی از آخرین روزهای اجرای نمایش «نیمۀ تاریک ماه» به گفت‌وگو با نیکی مظفری نشستیم. خانم مظفری در این گفت‌وگو به ما گفت که چقدر برای رسیدن به جایگاهی که امروز در آن قرار گرفته، تلاش کرده است و دوست دارد کاری که انجام می‌دهد دیده شود. چه سایه‌ای بهتر از سایۀ پدر بالای سرش که هر روز و هر لحظه از او یاد بگیرد؛ اما در عین حال می‌خواهد مستقل باشد و با امید به اینکه بتواند بهترینِ خود را به نمایش بگذارد، جلوی دوربین یا روی صحنه می‌رود. این گفت‌وگوی تماشایی به‌دور از حاشیه‌های روز را تماشا کنید و لذت ببرید. 

 

صفحه 20 : چشم و چراغ - پیشنهاد فیلم‌های سرگرم‌کنندۀ سینمای جهان در این حوالی
گلدن گلوب و بفتا و مراسم اسکار را از سر گذراندیم. به گفتۀ عده‌ای اسکار یک جایزۀ نمایشی و به گفتۀ عدۀ دیگری معتبرترین جایزۀ سینمایی جهان است. به گفته‌های هیچ‌کدام از این دو گروه کاری نداریم. صرفاً سینما را دوست داریم برای مهم‌ترین دلیلش: سرگرمی. فیلم‌های سرگرم‌کنندۀ نامزد‌های جایزۀ اسکار را برای شما لیست کرده‌ایم تا در تعطیلات پیش رو از آن استفاده کنید و از تماشای فیلم‌هایش لذت ببرید.

 

صفحه 23 : سرزمین عجایب - گزارشی از  استایل بازیگران محبوب شما  - مرکز فرش قرمز
بسیار مهم سینمایی هر سال است. اهالی سینما در کنار منتقدان و روزنامه‌نگاران سینمایی به تماشای فیلم‌ها‌ می‌نشینند و داوران بهترین‌های یک سال آینده را با مشورت یکدیگر انتخاب می‌کنند. فارغ از انتخاب و تماشای فیلم‌ها، بحث جذاب و دوست‌داشتنی تیپ و پوشش بازیگران به میان می‌آید. بازیگرانی که دوست دارند بهترین چهرۀ خود را به نمایش بگذارند و با وسواس بسیار پوشش خود را انتخاب می‌کنند و روی فرش قرمز پا می‌گذارند.
 

 

صفحه 26 : سرزمین عجایب - نیم‌نگاهی به طرح‌های پرطرف‌دار مد بهارانه - رنگ‌ولعاب‌های چشم‌نواز
بهار پشت در است. طراحان مد از همین حالا نمایش‌های مد برگزار می‌کنند و نوید می‌دهند بهاری پر از رنگ برای لباس‌ها پیش روست. در آخرین نمایش مد نیویورک، طراحان تمام تلاششان را کردند که بهترین کار خود را ارائه دهند. در بین تمام طرح و مدل‌ها جزئیات مشترکی دیده می‌شد که آن‌ها را برای شما جدا کردیم تا اگر می‌خواهید برای بهار برنامه‌ریزی کنید، از حالا تیپ بهارانۀ خود را با نگاهی به همین رنگ‌ولعاب‌های چشم‌نواز انتخاب کنید.

 

صفحه 29 : گوشۀ دنج - چطور رنگ سال را وارد چیدمان منزل کنیم؟ - تکه‌های کوچکی از عشق
اگر در دستۀ مخاطبان همیشگی انار قرار گرفته باشید، حتماً می‌دانید که آبی کلاسیک رنگی است که پنتون به‌عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده است. رنگی که بسیاری از طراحان لباس و دکور و... از آن استقبال بی‌نظیری به عمل آوردند و بسیاری از تولیداتشان را براساسش طراحی و روانۀ بازار کردند. در این شماره سه رنگ دوست‌داشتنی و لطیف از همان خانوادۀ آبی کلاسیک را معرفی و بررسی می‌کنیم که چطور می‌توان با استفاده از جزئیات کوچک تغییرات بزرگی در منزل ایجاد کرد.

 

صفحه 32 : چراغ جادو- شبیه فیلم «برباد رفته» زندگی کنید 
همۀ زوج‌ها اختلافاتی دارند. عده‌ای بیشتر و عده‌ای کمتر. در این میان یک کلید بزرگ خوشبختی وجود دارد که کافی است آن ‌را پیدا کنید. بهتر است از اشتباهات گذشته درس بگیرید. می‌دانیم که گاهی بروز اشتباهات اجتناب‌ناپذیر هستند؛ اما می‌توانیم با همین اشتباهات برخورد مناسب‌تری داشته باشیم. خیلی‌هایمان دوست داریم شبیه کاراکتر خیالی محبوبمان در فیلم‌ها و داستان‌ها رفتار کنیم. اینجاست که باید بگوییم از این کار خجالت نکشید. انجامش دهید. خودتان را نگه ندارید. طبیعی است که گاهی عصبانی باشید و با خودخواهی رفتار کنید. 

 

 

صفحه 35 : عصرجدید - معرفی و بررسی سه گجت جذاب آشپزخانه
در هر لحظه یک وسیلۀ جدید به دنیا اضافه می‌شود. یک ابزار جدید برای اینکه کارها را راحت‌تر از پیش جلو ببریم و از زمانی که داریم بهتر استفاده کنیم. در شماره‌های پیش از گجت‌های جدید بازار بین‌الملل گفتیم و حالا با یک تغییر کوچک می‌خواهیم گجت‌هایی را معرفی کنیم که در ایران به‌سادگی در دسترس هستند. 

 

صفحه 38: شهرقصه - پادکست برتر  ماه
حتماً تا به امروز با دنیای جذاب پادکست‌ها آشنا شده‌اید. پادکست، این اتفاق شیرین در روزمرگی‌هایمان، کمک می‌کند هم زمان به بطالت ‌نگذرد و هم دانش تازه‌ای به ما اضافه ‌شود و هم اوقات خوشی برایمان فراهم ‌گردد. 
نیازی به گفتن نیست و حتماً خودتان می‌دانید که ترافیک اسفندماه و شب عید با همه‌مان چه می‌کند؛ پس خوب است یک لیست بلندبالا از پادکست‌های جذاب برای این روزها ذخیره داشته باشید. در تحریریۀ انار سعی کرده‌ایم هر ماه پادکست‌های دوست‌داشتنی و مفیدی معرفی کنیم.

 

صفحه 40 : قالیچۀ سلیمان - یک روز خوب در تجریش 
گشت‌وگذار در تجریش را بگذارید برای صبح جمعه. منظورمان از صبح ساعت ۱۰ یا ۱۱ هم نیست. از همان کلۀ سحر یا ساعت 7 و 8 صبح که هنوز ماشین‌ها به کار نیفتادند و دود و آلودگی تهران کمتر است، شروع کنید. اگر اهل پیاده‌روی هستید و دوست دارید یک روز هیجان‌انگیز را تجربه کنید، در ادامه با ما همراه باشید.