مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ سی و چهار / اسفند 1398

سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی

باسپاس از همکاری : 

نیکی مظفری، یاسمن طلوعی، فرزاد جهانگرد، شهرزاد همتی، آیدا عزتی
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد، احسان غلامی، کاوه فولادنسب و
 تماشاخانۀ ملک

برگشت به ليست

صفحه 4 : شهر فرنگ - سر اومد زمستون
اسفند را نباید جزو زمستان به حساب آورد. به‌خصوص نیمۀ دومش را که تمام اتفاق‌های نیمکرۀ شرقی در حال‌وهوای بهاری قرار می‌گیرند. یک حال‌وهوای دوست‌داشتنی با شکوفه‌های نوبرانه و عشقی که در هوا منتشر می‌شود. مردم با سرزندگی تازه شدن زمین را جشن می‌گیرند و امید دارند سال جدید اتفاقات خوشایندی برایشان رقم بخورد. با آنکه اسفندماه در آخر تقویم و آخر فصل زمستان قرار گرفته؛ اما برای اغلبمان نویدبخش بهار است،

 

صفحه 6 : آیینه جادو - چطور در برابر جوش مقاومت کنیم؟
اگر شما هم در دستۀ کسانی قرار می‌گیرید که با آکنه و جوش سروکار دارید، این مطلب مناسب شماست. ممکن است تصویر خودتان را به‌خاطر جوش و جای جوش دوست نداشته باشید؛ اما باور کنید آخر دنیا نرسیده است! راه‌های زیادی برای داشتن پوستی شفاف وجود دارد. کافی است کمی حوصله داشته باشید تا از تصویری که در آیینه می‌بینید، لذت ببرید. 

 

صفحه 10 : قند هندوانه - شنــــاسایی غذاهایــــی با انـــــرژی بیشـــــــتر
ممکن است چند باری رژیم غذایی را تجربه کرده و با کالری و ارزش غذایی خوراکی‌ها آشنا شده باشید. طبیعی است اگر گیج شده‌اید و در میانۀ راه همه‌چیز را رها کرده باشید و روز از نو، روزی از نو. این‌بار به شما قول می‌دهیم که این کار خیلی هم پیچیده‌ نیست و نیازی ندارید همیشه یک ماشین‌حساب در دست داشته باشید تا تعداد کالری غذای دریافتی و میزان کارایی بدن خود را حساب‌کتاب کنید. کافی است مواد غذایی غنی را شناسایی و با یک برنامه‌ریزی دقیق خوراک هفتگی و ماهیانۀ خود را انتخاب کنید. این مواد غذایی اگر مرتباً خورده شوند، به شما کمک خواهند کرد که راهبردها و توصیه‌های غذایی متخصصان تغذیه را برآورده کنید و موادی به بدنتان برسانید که به‌طور معمول در رژیم غذایی کشور ما کمتر استفاده می‌شوند.

 

صفحه 17 : شهر فرنگ - گفت‌وگو با نیکی مظفری می‌خواهم ورژن بهتر خودم باشم